Vissza a tartalomjegyzékhez


Vas János győztes bemutatkozása Dallasban

Nyáron szerződött az észak-amerikai profi jégkorongligában szereplő, Dallas Stars együtteséhez a magyar válogatott alapembere, Vas János. Az egykori Dunaferr-játékos az Edmonton Oilers ellen 6-4-re megnyert győztes mérkőzésen már be is mutatkozott az 1999-ben Stanley-kupát nyerő texasi gárdában az NHL előidényének keddi játéknapján. A magyar csatár a negyedik sorban kapott lehetőséget, és végigjátszotta a találkozót.


Vas János, reményteljes kezdet Fotó: MTI

„Remek mérkőzés volt. Rengeteg világsztár játszott, csak kapkodtam a fejem, elbűvölt a produkciójuk. A hajrában majdnem pontot szereztem, amikor társamnak, a svéd Yarod Hagosnak jól lekészítettem a korongot, azonban ő ziccerben mellé lőtt” - nyilatkozta az MTI-nek Vas, aki Szuper Levente után a második magyarként léphetett jégre az NHL-ben, felkészülési mérkőzésen.
Dallasban népünnepély volt a találkozó előtt, hiszen a bérvita miatt utoljára 2004. április 4-én rendeztek NHL-összecsapást a metropoliszban. A Stars legközelebb magyar idő szerint szombat hajnalban fogadja a tízszeres bajnok Detroit Red Wings együttesét. (V. J.)