Vissza a tartalomjegyzékhez


Ausztrál ítéletidő

Ciklon pusztította végig hétfőn Ausztrália keleti partjait, letarolva a házakat, a fákat és tönkretéve a banán-, illetve cukornádültetvényeket. A 290 kilométer/órás szél hatására a helyiek szerint úgy néz ki a környék, mintha egy atombomba robbant volna fel. Egész városok maradtak ivóvíz nélkül. A károk felmérése még folyamatban van, de annyi már ismert, hogy az épületek 55 százaléka már csak romnak nevezhető és a helyreállítási munkálatok legalább 150 millió ausztrál dollárba fognak kerülni. Halálos áldozatokról eddig nincs adat, ugyanis az embereket még a hétvégén figyelmeztették a közelgő katasztrófára, így a legtöbben időben elhagyták otthonukat, vagy evakuálták őket.