Gratulálunk

Szerző:
Lapszám: 2015 április

 

 

Bánky József 85 éves

Zongoraművész. Diósgyőrben született 1930. április 13-án. Tanulmányait 1948 és 1954 között a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végezte zongora és zeneszerzés szakon, Wehner Tibor, illetve Viski János irányításával. 1958-tól 1966-ig a pécsi Erkel Ferenc Zeneművészeti Szakiskola tanára, majd tanszékvezetője. 1966-tól a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Pécsi Tagozatán tanít, 1989-1995 között tanszékvezetőként, 1995-ös nyugalomba vonulása óta a PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézetének tanára. Zongoraművészként Európa számos országában és Magyarország valamennyi nagyvárosában fellépett. Zeneszerzőként elsősorban zongoraműveket komponált. Jelentős szerepet játszott Pécs zenei életében. Janus Pannonius-díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjének kitüntetettje.

 

Kelemen Pál

Gordonkaművész. Hobol közságben született 1945. április 2-án. Tanulmányait 1959 ás 1965 között a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolában végezte zeneszerzés és gordonka szakon, tanára Szelényi István és Frank Lajos volt. 1965-től 1970-ig a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola hallgatója volt, művész-tanári oklevelét Banda Ede növendékeként szerezte meg. 1968 és 1972 között a Magyar Állami Operaház zenekarának tagja, 1969-től nyugalomba vonulásáig a Liszt Ferenc Kamarazenekar gordonkása volt. A zenekarral Magyarországon, illetve Európában, Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában is számtalan alkalommal lépett fel és száznál több hanglemezen működött közre. Több évtizedig a kamarazenekar szervezőjeként is működött. A Bartók-Pásztory-díj kitüntetettje.

Impresszum, KAPCSOLAT , Közhasznúsági jelentés 2011, 2012, 2013, 2014, 1%

Minden jog fenntartva, ideértve különösen a honlap egészének vagy részének bármilyen eljárással történő többszörözését, terjesztését és nyilvánossághoz közvetítését is.