Hozzászólás: Vastörvény http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/ Thu, 07 Sep 2017 01:09:35 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39929 Fri, 01 Mar 2013 18:51:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39929 Ille István
2013 március 1
12:41 du.

ille, fel ne izgasd magad, már így is épp elég vörös a fejed:) Még a végén gutaütést kapsz a nagy igyekezetben:)

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39908 Fri, 01 Mar 2013 17:41:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39908 dakota
2013 március 1
10:57 de.
nyugi, kisfiam. maradjunk annyiban, amit az előbb írtam.

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39884 Fri, 01 Mar 2013 15:57:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39884 Ille István
2013 március 1
8:31 de.

ille, ne fojtsd el, nem egészséges:) Ráadásul így lesz teljes a kép, amit magadról kiállítottál:)

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39867 Fri, 01 Mar 2013 13:35:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39867 Journalist
2013 március 1
7:00 de.
dakotának semmi köze a magyar valósághoz, nem érinti, nem szenvedi meg, nem gyarapodik belőle. egy outsider. ne akard meggyőzni, neki a tények nem számítanak, csak a pártbrossúra.
még az a szerencse, hogy semmit nem tud tenni a magyarok – hangsúlyozom, az itthoni – érdekében se pro, se kontra. leginkább ez bánthatja – meg a szelek 🙂

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39865 Fri, 01 Mar 2013 13:31:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39865 dakota, figyelmedbe ajánlom a régi telepes mondást: csak a halott dakota a jó dakota 🙂

]]>
Szerző: burkus laci http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39852 Fri, 01 Mar 2013 12:46:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39852 jol latja a cikk….a fidesz azt csinal a magyarok erdekeben amit akar…ez kellemetlen a magyar gyulolo szociknak , de tehetnek egy szivesseget…..kinyalh…..

]]>
Szerző: Journalist http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39845 Fri, 01 Mar 2013 12:00:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39845 dakota! Pacsirtafüttynél azért erősebb állítások és tények szükségesek ahoz, hogy elhigyjük:
1. a Gy.kormány mindent eltolt
2.ennek rendbetétele folyik(mert mi nem ezt tapasztaljuk)-

J

]]>
Szerző: ombre http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39836 Fri, 01 Mar 2013 10:40:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39836 “Ma – holott beáldoztak másfél ezer milliárd megtakarítást (nagyon fog hiányozni, ha eljön az idő), gyakorlatilag ugyanannyi.” – mármint GDP arányosan – egyébként, mint írtam 2800 milliárddal több.

“Az államháztartás bruttó adóssága 22 373 milliárd forint, a GDP 79 százaléka volt 2012 végén – jelentette a pénzügyi számlák előzetes adatai alapján a Magyar Nemzeti Bank.” Portfólió, febr. 19)

Bajnai utolsó hetében 19500 milliárd volt a bruttó adósság.

2800 milliárddal TÖBB!!!

]]>
Szerző: ombre http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39833 Fri, 01 Mar 2013 10:32:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39833 Bizony Dakota, ha megkapirgáljuk a számokat, kiderül itt is, hogy minden fordítva van. Nem hoztak helyre semmit. Épp ellenkezőleg – és közben a gazdaság teljesen tönkrement, a világon a legmagasabb áfát fizetjük, a legnagyobb inflációval küzdünk, a valutánk semmit sem ér, az ipar óriásit esett vissza, a reélbérek csökkentek, nulla a befektetői bizalom, a recesszió tovább tart, stb.

Én a valóságot írom le nektek.

Az ellenkezője (amit te is állítasz) az nem más, mint olcsó és hazug pártpropaganda.

]]>
Szerző: ombre http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39831 Fri, 01 Mar 2013 10:27:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39831 Tehát a htelfelvételek, választási évben a féléves hiányt is beraktam, a pontosítás miatt, és azt se felejtsük, az első ciklus 3,9 mrd az több mint a mai kb 21emrd ugyanis az infláció több mint 10-szeres volt.

90 1,382
91 1,927
92 2,34
93 3,219
94 3,904 3,504
95 4,905
96 5,078
97 5,468
98 6,258 5,853
99 6,963
00 7,339
01 7,953
02 9,573 8,603
03 10,98
04 12,30
05 13,55
06 15,59 14,82
07 16,73
08 19,35
09 20,42
10 22,09 20,92

1990-1994, Antall, Boros:……….2,82-szeresére
1994-1998, Horn:…………………1,60-szeresére
1998-2002, Orbán:……………….1,53-szorosára
2002-2006, Megyó, Fletó:……….1,63-szorosára
2006-2010, Fletó, Bajnai:……….1,42-szeresére

Ebből pedig már egészen egyértelmű következtetések vonhatók le:
1. Az Antall-kormány csaknem háromszor akkora adósságot halmozott fel, mint amekkorát az ország a Kádár-rendszertől örökölt.

Tehát az ország mai katasztrofális állapotáért nyilvánvalóan Antall dilettáns ámokfutása is felelős, ők löktek először nagyot. Vagyis az sem igaz, hogy Antall csődhelyzetben vette volna át az országot.
Épp ellenkezőleg. Ő maga hajtotta csődhelyzetbe néhány év alatt.

2. Az első Orbán-kormány alatt a gazdasági konjunktúra ellenére nagyobb volt az eladósodás, mint a recessziós időszakra eső Gyurcsány-Bajnai kormányciklus idején.

3. Pofátlan hazugság, hogy a 8 éves szoci kormányzás alatt felgyorsult volna az eladósodás. A 8 év átlagában pont ugyanakkora volt az eladósodás üteme, mint az első Orbán-kormány ideje alatt.
Még pofátlanabb hazugság, hogy Gyurcsány és Bajnai alatt adósodott volna el a legjobban az ország, ugyanis a legkisebb mértékben pont 06 és 2010 között nőtt az adósság azaz épp ellenkezőleg: az összes választási ciklus közül Gyurcsány és Bajnai kormányzása alatt nőtt a legkisebb mértékben az államadósság.

Tehát nem véletlen, hogy pont Antall idején billent át negatívba, és pont Gyurcsány idején billent vissza pozitívba a külker mérlegünk.

Antall lökte bele az országot az adósságspirálba, és Fletó idején jött létre a feltétele annak, hogy kikerüljünk az adósságspirálból.

..A GDP arányos hiány az egy viszonyszám ami az egyedüli jó adat természetesen a fideszkormány és a hívek is ezt az adatot sulykolják. Jelentősege nem sok, sőt semmi.

A legnagyobb hitelfelvételek 2010 után történtek, csak a manyup beolvasztása elfedi ezt a borzasztó adatot.

2011 -ben egy évben annyi hitelt vettek fel Orbánék mint előtte 4 év alatt.

Plusz elégették a manyupot, a kamatok kitermelhetetlen 7-10 % kötött voltak. (ez is növelte az adósságot)

Két év alatt netto 2000 milliárddal nőtt a nettó államadósság a Bajnai idejéhez képest.

Még egy konkrét adat: 2010-ben az Orbán kormány 19,6%-on vette át az államadósságot.
Ma – holott beáldoztak másfél ezer milliárd megtakarítást (nagyon fog hiányozni, ha eljön az idő), gyakorlatilag ugyanannyi.

]]>
Szerző: ombre http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39827 Fri, 01 Mar 2013 10:18:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39827 dakota
2013 február 28
9:30 du.

ombre
2013 február 28
2:59 du.
Miről beszélsz?
Most próbálják helyrehozni, amit a gyurcsány-bajnai kormány tönkretett, kiárúsított. Az általuk felvett hiteleket most kell visszafizetni. ”

És az azóta felvett hiteleket majd a következő kormányoknak kell visszafizetni.)speciel nekem persze, mint adófizetőnek)
Miért nézzek tükörbe?
Mert látom az összefüggéseket veletek ellentétben? És mert látom, hogy ez a maffia éppolyan, mint a Rákosi féle diktatúra -azzal a különbséggel, hogy azok azért nem saját zsebre dolgoztak és nem lettek milliárdossá.

Rosszul vagy tájékozva. Van a kormánypropaganda, és van a valóság.
Én ez utóbbit írom le, ha tudod, számszerűen cáfold – és ne minősítgess. Mert az smafu, azt csak a tehetetlenség szüli érvek híján. Az én adataimmal szemben viszont soha noncs érvetek – de a saját blogomban is ez a helyzet.
következő kommentemben adatokat közlök.

Kiderül – ELLENŐRIZHETŐEN!, hogy az elmúlt 12 évben Orbánék vettek fel időarányosan a legtöbb kölcsönt. És, mivel a kötvénykibocsátásnál nekünk kell a legtöbb kamatot fizetni, az utódokra igencsak nagy teher marad.

]]>
Szerző: antifülke http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39803 Fri, 01 Mar 2013 07:06:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39803 dakota
2013 február 28
9:30 du.
Hányszor kell még elmondani a fajtádnak, hogy nem csak az IMF hitelt kell visszafizetni, hanem az államkötvényeket is, amiket jóval magasabb kamatra vesz fel a kormány.
És hogy történelmi magasságban van az államadósság?
Az sem zavar? Tényleg nem hatnak meg téged a tények.
Ezeken kívül alternatíva rengeteg van, csak ki kell menni az utcára és az első hajléktalant meg kell kérni, hogy legyen miniszterelnök, az is jobb és tisztességesebb lenne.Az talán nem avval kezdené, hogy lebontja a demokratikus jogállamot.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39778 Fri, 01 Mar 2013 02:46:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39778 Hósötétke..
Az MNB-nek Erdélyben is, a Vajdaságban is, a Felvidéken is, de még Kárpátalján is van kirendeltsége.
Nem biztos, hogy amiről te nem tudsz, az nem is igaz..
(A magyarországi vidéki fiókokat 2OO7 után megszüntették.)

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39775 Fri, 01 Mar 2013 02:30:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39775 ombre
2013 február 28
2:59 du.
Miről beszélsz?
Most próbálják helyrehozni, amit a gyurcsány-bajnai kormány tönkretett, kiárúsított. Az általuk felvett hiteleket most kell visszafizetni. Nem mindig hoznak helyes döntéseket, egyértelműen megvannak a hibáik, de még mindig inkább ők, mint az előző, ország és gazdaság tönkretevők újra.
Mutass rajtuk kívül elfogadható alternatívát, komolyan kiváncsi vagyok. De nehogy a bukottakkal gyere, mert azokból már elég volt. Bizonyítottak, alkalmatlanok.

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/02/26/vastorveny/#comment-39773 Fri, 01 Mar 2013 02:21:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9261#comment-39773 ombre
2013 február 28
3:06 du.

“Nekünk ebből a bolsevizmusból igazán elegünk volt – nem kell újabb.”

Akkor az Internacionálét dúdolgatóknak miért is tapsikolsz, kedves Ombre?
Van otthon tükör? Szerintem ideje lenne belenézni.

]]>