Hozzászólás: Jankó unfrankó http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/ Thu, 07 Sep 2017 01:09:35 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Kytekat http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-44802 Fri, 22 Mar 2013 15:41:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-44802 Néhány éve még Áder volt az, aki Sólyom László megválasztását a fideszes szavazócédulák(titkos)egyenkénti ellenőrzésével vizsgálta meg, hogy mindegyikük nevezettre szavazott- e? Kérdésem, legitim volt- e akkor Sólyom László ilyenkénti (a szavazókra ráerőltetett válasz) megválasztása?
Ma, ugyanez a Sólyom kritizálja a Fidesz vezetőségét, persze jogosan. Ma már őt is kikezdték, mint mindenkit aki a legkisebb mértékben is Orbán diktátor önkényuralkodó ellen mer egyetlen neki nem tetsző szót is szólni.
Deehát, tényleg jó ideje felmerül a kérdés, hogy meddig lehet elmenni a jogtalanság alkalmazásával a Fidesz javára, míg mások a legkisebb vétségért is súlyos büntetést kapnak.
Meddig kormányozhat egy pszichés betegségben szenvedő ember önkényuralmi módszerekkel. Bizonyítottan Litz-ben pszichiátrián kezelték…… Gátlástalansága már olyan méreteket ölt, ami a naív embereknek is szembeötlő, végre!

]]>
Szerző: Hollósy Gerti http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43854 Tue, 19 Mar 2013 11:46:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43854 Andrási Sándor, hányszor kell elmondani még, hogy ellenvéleményt nyilvánítani nyugodtan lehet, csak a személyeskedő és egymást ócsárló hangnemről kéne lemondani, ez most nem kifejezettem Önre vonatkozik, hanem bárkire.

Ha lenne kedvem és energiám hozzá, lecsupaszítanék néhány kommentet, bármelyik posztból, bebizonyosodna, hogy ha lejön a sok sallang, az ellenvélemény és a témához illeszkedő bármi elfogadható…

]]>
Szerző: antifülke http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43729 Mon, 18 Mar 2013 20:39:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43729 Andrási elvtárs
A cikkhez valami hozzászólás esetleg?
Az menne?

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43712 Mon, 18 Mar 2013 19:10:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43712 Gere Gábor
2013 március 17
3:24 du.
Kösz. Sör nincs?
🙂

]]>
Szerző: Journalist http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43688 Mon, 18 Mar 2013 18:05:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43688 Orbán Viktor azt mondta, hogy ő várta a kritikákat, de azok csak nem jöttek (mint az a fránya ÁJEMEF..)az Alkotmány módosítással kapcsolatosan külföldről. Aztán egyszer csak hirtelen mégis itt voltak, na, de akkor meg már késő volt. Hogy is van ez?! Tehát annyira sürgős volt a döntés, hogy még a testvérpártok véleménye sem számított?! Ez a pimasz, mindenkit lenéző, mindenkit hülyének néző mentalitás a legjellemzőbb vonása az Orbán and Co 2.0 verziójának…

J

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43645 Mon, 18 Mar 2013 15:12:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43645 Andrási Sándor
2013 március 18
8:24 de.
na, ezt gondolja még1x át, édes fiam. ennyi marhaságot csak nekifutásból lehet összehozni, amit maga helyből 😀
hogy mije van? lelkiismerete? meg véleménye?
az egyikre alanyilag képtelen, a másikat meg jobb, ha benntartja, mert, ha kiengedi….

]]>
Szerző: Kopácsi Judith http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43642 Mon, 18 Mar 2013 14:56:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43642 Andrási, én nem várok el öntöl semmit. De, ha itt vitatkozni akar, tegye azt kulturált módón. Más oldalról való másolgatás nem számit véleménynek, szerintem.

]]>
Szerző: Andrási Sándor http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43621 Mon, 18 Mar 2013 12:24:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43621 Kopácsi Judith! A szólás-, és vélemény szabadságért küzdők elzavarják azt, aki kifejti a véleményét? Itt csak olyannak és azt szabad szólni, aki és ami tetszik? Az ellenvélemény beárnyékolja a balos ömlengést és a jobb oldalra szórt mocsok sem képes egyetemlegesen érvényesülni?
Mi van itt kopácsi? Csak nem diktatúra? Ha Orbánt fikáznám – mint sok olyan aki a körme alatti piszokkal sem ér fel – talán elismerést váltanék ki kegyedből? Tudja mit! Nem teszem! Nem érdekel az Ön elismerése. A saját lelkiismeretem érdekel. Meg az, hogy amit látok, hallok és tapasztalok, azt írjam le, amennyire csak tudom, tárgyilagosan.
Elnézését kérem, de van véleményem. Nem másoktól loptam, a sajátom.
Nekem hiába írják: Hiteles szocialista miniszterelnök medgyessy, gyurcsány, bajnai. Itt valami ellentmondás van. Vagy nem szociális-ta, vagy nem hiteles. Sulykolhatják a röghöz kötés kifejezést, annak semmi köze sincs a felsőfokú hallgatókkal kötendő tanulmányi szerződéshez. Mondhatják az hazugság beszédről hogy igazságbeszéd. Mondhatják a jelenlegi rendszerről, hogy diktatúra, meg hogy nincs szólásszabadság, ha napról-napra, hónapról-hónapra rágalmazhatnak, gyalázkodhatnak ugyan azok az emberek(?) sértetlenül. Kedves Kopácsi Önnek ez még nem tünt fel? Miért nem lát Ön naptól világosabb dolgokat?

]]>
Szerző: Andrási Sándor http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43615 Mon, 18 Mar 2013 11:56:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43615 talalom! Azt írod: “….. a tapasztalattal bírókat felváltsák a gátlástalan paragrafushuszárok, amilyen a kollégiumi banda is……” —– talán emlékeznie kellene a “tapasztalattal bírók” néhány országos ügyben viselt dolgaira, amikor pl. hét évi bírósági eljárás után mondták ki, hogy “eljárási hibák” miatt meg kell ismételni az eljárást. Talán emlékszik a Baumag perre? Hány ezer károsultja is volt? Hányan kapták vissza a kicsalt pénzüket? Na itt van a nagy bírói tapasztalat.
Ha egy esztergályos selejtet csinál, meg kell fizetnie az árát. Ha egy bíró csinál seljtet (sorozatban) ki vonja felelősségre? Ki felel az elrontott emberi sorsokért, az elveszett pénzekért?
Ha egy miniszterelnök véleményt mond egy bírói döntésről, kitör a liberálisok felháborodása: “Mi van a hatalmi ágak szétválasztásával?” Már elnézést, de a miniszterelnököt nem illeti meg az a jog, ami bárkit megillet? Egy paprikajancsi nagy nyilvánosság előtt sértegetheti a köztársasági elnököt és a miniszterelnököt, mert jól megfizetik érte, de a miniszterelnöknek mindent le kell nyelnie, mert közszereplő. Jó lenne, ha gondolkodnának az elvtársak!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43605 Mon, 18 Mar 2013 09:39:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43605 Sárdi Jani
2013 március 17
3:41 du.
valóban. azonban áderről nem korai, hanem egyáltalán értelmetlen véleményt mondani. egy csinovnyikból nem lesz államférfi.

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43603 Mon, 18 Mar 2013 09:34:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43603 Kedves Mindenki! http://www.jogiforum.hu/torvenytar/Alaptörvény Íme, a szöveg, lehet tanulmányozni.

]]>
Szerző: Sárdi Jani http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43598 Mon, 18 Mar 2013 08:15:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43598 talalom

Szerinted parlamenti döntés helyett “egyházügyi törvény” kéne, ami alapján eldönthető, hogy melyik vallási közösséget lehet támogatni?

Ebből óriási, se vége – se hossza teológiai, ideológiai és értelmezési viták következnének. A vitázó felek előbb-utóbb oda lyukadnának ki, hogy az eldönthetetlen kérésekben döntsön az idő, döntsenek az emberek. Nos, ez van most. A századok óta működő történelmi, és az új, de nagy létszámú egyházak ezért kiemeltek.
Ugyanakkor a történelem arra tanít, hogy az ideológiai és teológiai nézetek evolúciója folyamatos. Nincs status quo.

Az egyszerű emberek értelmezésében a rendszerhasználati díj is rezsi. Egyébként fogyasztóként, ebben a kérdésben sumákolok, mert a rezsi csökkentésben vagyok érdekelt.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43569 Mon, 18 Mar 2013 01:11:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43569 Andrásika:
Az a büdös amit ide rottyintott maga.
Inkább próbálja megcáfolni azokat a tényeket amiket ez a bajszos ekövetett hazája és népe ellen.
Nem tudja.
Nalátja , akkor meg mit folyatja itt magából a trágyalét ?
Menjen ki a kiskertjébe , ott tegye , legalább valami haszna lesz a termékének.

]]>
Szerző: Sárdi Jani http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43540 Sun, 17 Mar 2013 19:41:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43540 Ille István

Áderről szerintem még korai véleményt mondani. Egyébként örülök, hogy más dolgokban egyetértünk.

]]>
Szerző: Sárdi Jani http://kanadaihirlap.com/2013/03/16/janko-unfranko/#comment-43539 Sun, 17 Mar 2013 19:40:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9443#comment-43539 antifülke

Be kell látnom, nagyon frappánsan fogalmaztad meg a lényeget.

]]>