Hozzászólás: Az örökség http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/ Thu, 07 Sep 2017 01:09:35 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Tüske Zsófia http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-47859 Sun, 31 Mar 2013 22:00:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-47859 ha gondolatokban, még csak-csak…. na de karakterekben is?
hmmmm.
mondhatni, kissé csalódtam.

]]>
Szerző: JIMBO http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-47855 Sun, 31 Mar 2013 21:35:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-47855 Ja… es meg annyit,Kopacsi, hogy te is kaptal utlevelet(nyugatit),mert jo volt a “kaderlapod”. Akinek nem volt jo kaderlapja, az, ahogy Puchert irja, csak a “demokratikus” orszagokba mehetett.
Irasaid alapjan, nem 56-ban mentel Canadaba. Sot, nem is
“menekultkent.

]]>
Szerző: JIMBO http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-47853 Sun, 31 Mar 2013 21:19:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-47853 Kopacsi!
Vagy most hazudsz, vagy akkor hazudtal, amikor errol a temarol irtal.U.i. azt irtad,hogy Kadar azt sajnalta, hogy kiengedte apadat es nem azt, hogy kiutasitotta.
kulonben Pucsert rad is celzott(jogosan).
Probald meg kepzelgeseid osszehangolni,bar az ellentmondasaidat mar megszoktuk, cask a hazugsag az ami serto.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-47783 Sun, 31 Mar 2013 17:07:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-47783 Tüske Zsófia
2013 március 31
11:17 de.

nem igazán, viszont nagy gondolkodók, ha találkoznak…
🙂 🙂

]]>
Szerző: Tüske Zsófia http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-47760 Sun, 31 Mar 2013 15:17:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-47760 hoppá…. ille és falusi egy és ugyanaz lenne?
nocsak….

]]>
Szerző: Kopácsi Judith http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-47752 Sun, 31 Mar 2013 14:42:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-47752 Putchert és Jimbo, a különbség ott van, hogy az én szüleim nem kivándorló utlevelet, hanem, két éves nemzetközi harcom eredményeként, egy kiutasitó papirt kaptak Magyarországról. Gondolom, képesek vagytok fölfogni a különbséget.

]]>
Szerző: Avi ben Giora http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-47691 Sun, 31 Mar 2013 10:08:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-47691 Köszönöm akik olvastak. Nem kötelező elolvasni. De ha már vette a fáradságot akkor mire irta, hogy kit érdekel? Nem arra irtam, hogy most lesajnáltassam magamat. Pont ellenkezőleg. Egyszerüen arra akartam rávílágítani, hogy mennyi olyan dolog történt meg annó. Hozzá tenném saját megtörtént eset. A pikantéria az pedig most jön(meg kellene irnom majd ezt is) Sajnos hallgatva anyósom sirámaira Izraelből áttelepültünk(a fene akart de úgy jártunk mint az ideiglenesen Magyarországon állomásozó Szovjet csapatok)Ausztriába. Mikor jött a nagy “Kárpótlás” (mert nem volt elég amit addig műveltek) addig nyűztak hogy adjak be kártérítési kérelmet mig végül is kötélnek álltam. És mit tesz Isten kapok egy értesítést, hogy kérelmemnek helyet adtak. Csak mellékesen irom ide akkor az Antal kormány hozta ezt a döntést. De ne örülj ember előre. Mire realizálódott volna a dolog és a sok bizonyitékot összehalásztam, kapok egy másik papirt de ez a Budapesti Ügyészségtől jött. Benne a következő: Kéretik a jogtalanul megítélt kártérítést azonnal visszafizetni mert annak jogossága nem igazolható. He? Még meg sem kaptam és már fizessem is vissza? Bementem a biróságra ahol közölte velem egy szimpatikus bírónő, hogy rossz itélet született. Nem ismeri el a jelenlegi kormány(Hornék ha jól emlékszem de lehet hogy tévedek)a követelésem jogosságát. Ha van erőm és türelmem perelhetem az államot. Ki a franc akarta. De ezt csak arra irom, hogy mind a mai napig érvényes, az a régi mondás: Magyarországon a fekete nem egyértelmüen fekete. Az attól függ ki bírálja el. Mert az lehet szürke is sőt még ki is lehet fehéríteni.(nem kötelező olvasmány. De ha veszi a fáradságot akkor ne azt irja ha kérhetem, hogy kit érdekel. Pont az a baj, hogy keveseket érdekel és nem akarnak összefogni és végre erőteljesen fellépni. De ez volt mindig is a magyarság baja. Nagyon kevésszer volt képes összefogni és fontosnak tartani a demokráciát és az igazságosságot. Aztán ha esetleg összefogtak akkor abból olyann jött ki amin még csodálkozni sem lehet. Mint olyan, hogy demokrácia egyenlő anyagi jóléttel. Vagy egyforma közteher viselés: te fizetsz és én meg zsebelek és jól élek. És a legeszebb az egységes bünbak keresés. Arra mindég sok embert lehet egy zászló alá csőditeni. Hol a cigány hol a zsidó de ha ez már agyonjátszott lemez kitalálnak mindég valami ujat is. Erre hajlandó a magyar összefogni és Gárdába beállni. Einstein is megmondta két dolog ami végtelen: az Unversum és az emberi hülyeség)

]]>
Szerző: Puchert János http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46953 Fri, 29 Mar 2013 04:22:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46953 Judith természetesen nem csak Édesapádnak sikerült elhagyni az országot a Heller-Fehér házaspárnak is sikerült de a Krassó Györgynek is de lehet, hogy másnak is és volt akinek sikerült útlevet kapnia én 1980-ban nem mehettem Jugoszláviába 1984-ben Ausztriába számomra maradt Románia, Bulgária, NDK és Csehszlovákia a SZU-ba 1987-ben mehettem

]]>
Szerző: JIMBO http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46845 Thu, 28 Mar 2013 19:17:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46845 Kopacsi!
Puchert te rad gondolt.Meg apadra.Remelem nem meglepo???!!!

]]>
Szerző: Judit Noszticzius http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46838 Thu, 28 Mar 2013 18:19:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46838 Közép-Európában nehezen harcoltak Horthy-Rákos-Kádár-Orbán-rendszer ellen,akkor mai jelent időben a baloldali pártok összefogásban még kell tovább megerősítteni és harcolni Orbán + jobbik- diktátúra ellen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

]]>
Szerző: Kopácsi Judith http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46813 Thu, 28 Mar 2013 16:27:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46813 Puchert, konkrétan kire gondoltál, amikor a kitelepedési engedélyre céloztál?

]]>
Szerző: Puchert János http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46680 Thu, 28 Mar 2013 06:17:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46680 A történet lehet kitalált de nagyon is valós dolgokról ír a szerző bizony a Rákosi és a Kádár rendszerben ha valaki kritizálni mert izgatásért elítélték és már az is paca volt az önéletrajzán ha nyugaton éltek rokonai a megbélyegzett ember bizony nehezen kapott útlevelet na persze akadtak kivételek sőt olyanok is akadtak akik kitelepülési engedélyt is kaptak.

]]>
Szerző: Gere Gábor http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46560 Wed, 27 Mar 2013 19:38:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46560 Nagyon jó írás!
Légy üdvözölve! 🙂

]]>
Szerző: Kopácsi Judith http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46512 Wed, 27 Mar 2013 17:04:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46512 Cserhát, hogy te minek olvasol olyan dolgokat, amik nem érdekelnek, az egy nagy talány. Sok üres és felesleges óráid vannak, vagy tervszerüen ide vagy irányitva?

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2013/03/27/az-orokseg/#comment-46508 Wed, 27 Mar 2013 16:48:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=9599#comment-46508 Cserhât Ferenc
2013 március 27
9:52 de.
Például engem.
Meg azokat, akik hasonlóan jártak mint az írásban szereplő család, vagy jómagam..
Valaki esetleg pisztolyt tartott a fejedhez, hogy kötelező elolvasnod?

]]>