Hozzászólás: Valahol Brooklynban… http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/ Thu, 07 Sep 2017 08:26:59 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: barlev http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179523 Sun, 26 Jul 2015 16:56:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179523 ik vunse ajn zer zer frejlakh somer yam tev far alle yidelen!
hag tisa b’av v’sameah!!

]]>
Szerző: barlev http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179522 Sun, 26 Jul 2015 16:55:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179522 gdola vagy gadol=nagy oriasi

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179483 Sun, 26 Jul 2015 03:14:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179483 barlev: haver, maga mégiscsak egy idióta (szabad fordításban, bár a “gdola” szót nem értem. Hangsúlyozom, nem beszélem a jiddist, csak a németet)…mintha kicsit durcás lenne…
Hogy mit is várhat egy tolvaj gojtól? A fene se tudja. Talán risztelést?

]]>
Szerző: barlev http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179477 Sun, 26 Jul 2015 00:57:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179477 wos kann ik warte far ajn ganef goy??…………….klum!

]]>
Szerző: barlev http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179476 Sun, 26 Jul 2015 00:55:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179476 ok!!
aver zi iz ajn gdola gentil aber!!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179475 Sat, 25 Jul 2015 23:33:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179475 barlev: emlékeztetem, hogy a szóban forgó szó egy fantáziatermék része és az írói szabadság terméke, korántsem megszólítás. Különösebben nem érdekel, hogy kit, hogyan említ. Majd szóljon, ha ír egy lektürt, és abba beleszövi az említett szót. Még az is elképzelhető, hogy nem fogok megsértődni 😀

]]>
Szerző: barlev http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179474 Sat, 25 Jul 2015 22:41:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179474 A szo “biboldo” egy rendkivul pejorativ megszolitasa a zsidoknak!!kerem mellozni ezt!!
de ha kivanja en is emlithetek minden nem zsidot ugy “gentil”!!
azt jelenti,;- nem eppen epelmeju egyen!!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179456 Sat, 25 Jul 2015 19:27:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179456 Gyuri10: heveny fordításban a nincstelen betörő lebukott, mert valaki besúgta, ült 6 évet, de már kijött, és tiszta.
a sikszét én is nem zsidó nőként állítottam a szövegbe, hiszen egy biboldó áll vele szemben 🙂

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179451 Sat, 25 Jul 2015 18:54:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179451 A Janicseket mi zrinyizésnek hívtuk!

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-179450 Sat, 25 Jul 2015 18:50:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-179450 István,
a szöveg jó.Javítanék csak annyit,hogy a”siksze”azt jelenti,hogy nem zsidó nő.Itt leírok Neked egy kis kevert szlengű süketelést.Léci fordítsd nekem magyarra.”Szegény csóró srenken bukóvári lett,mert bemószerolták,ziccelt 6 mázsát,de már póter jött és kóser”.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-83066 Wed, 17 Jul 2013 13:05:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-83066 Ego
2013 július 17
5:48 de.
nem a szöveghez viszonyultak ellenségesen, hanem hozzám
ha a tiszavirág szerelmi életéről írnék egy esszét, az is ezt eredményezné.
köszönet a szómagyarázatért!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-83064 Wed, 17 Jul 2013 13:04:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-83064 asher alexander
2013 július 4
3:33 de.
a történet teljes egészében kitalált, csak a jiddis szavak köré raktam egy történetet.
a lubavicsi jesivával is csak kívülről találkoztam, amikor egy éjszakai csavargásom során felfedeztem az épületet és rajta a táblát, de az is itt, pesten volt.

]]>
Szerző: asher alexander http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-83054 Wed, 17 Jul 2013 11:58:26 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-83054 Ego!
az Ille egy echte Ganef Gadol!!

]]>
Szerző: Ego http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-83020 Wed, 17 Jul 2013 09:48:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-83020 Kedves Ille István,

Köszönöm, jót szórakoztam. Érdekes, hogy aki viszont nem, az nem semlegesen viszonyult a szöveghez, hanem ellenségesen. Úgy látszik, a jiddis már önmagában is képes bizonyos emberek indulatait felszítani. Lehet, hogy rátaláltam a zsidógyűlölet okára? 🙂

(Ezt most egészen kis betűkkel: a szómagyarázatban a tréfli helyesen “tisztátalan”)

]]>
Szerző: asher alexander http://kanadaihirlap.com/2013/06/13/valahol-brooklynban/#comment-80588 Thu, 04 Jul 2013 07:33:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10187#comment-80588 Ille a ganef!!!
kint jarhatott a brooklyn-i crown height’s-en ha ilyen szoveget hallott!!
the crown height’s = the lubavitscher orthodox quarter in brooklyn

]]>