Hozzászólás: Plebejus kormány http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/ Thu, 07 Sep 2017 08:26:59 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-79724 Sun, 30 Jun 2013 07:12:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-79724 dakota
2013 június 29
6:17 du.
ezt az oldal-dumát honnan veszi, fiam?
csak nem maga állapítja meg? az más.
az alpáriságért meg talán tekintsen szét saját hozzászólásai közt, és ne felejtse ki fajtársaiét se.
tudja, akiket külön emberfajként deklaráltam.

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-79621 Sat, 29 Jun 2013 22:17:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-79621 Llanfair
2013 június 29
5:11 de.

Kedves Llanfair, részemről rendben van ez a dolog, örülök, hogy te is a helyén tudtad kezelni. Általánosítani pedig nagy hiba. Fontos, hogy figyeljünk erre.
Azt írod, hogy

” oldaltársaid stílusa (jobboldal) elég egyszerű lélekből fakad.”

Kedves Llanfair, sosem tudhatod, hogy épp kivel állsz szemben.
Én sosem minősítettelek téged pl. ille alpári stílusa miatt, pedig ugye, egy az az oldal:)
Gondolkodj el ezen és fogadd meg Sárdi tanácsát.
Szép hétvégét kívánok, neked.

]]>
Szerző: Llanfair http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-79459 Sat, 29 Jun 2013 09:11:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-79459 dakota: Ezek szerint félreértettem, elnézést. De mikor engem félreértenek (sokszor, mert így néhány sorba talán még Örkény sem tudna kifejezni), elnézést kérek mert félreérthető voltam. Te kioktatsz! Könnyű felfogás, hogy a másik buta, de sokszor téves. Igen, van egy viselkedési forma, és nem értem, hogy a forumokon ez miért nem érvényes.
Nehéz ilyen kis idő alatt mindenkit kiismerni. Nem is lehet. Férfias viselkedést nem várok el egy művésztől. Puskinban mennyi vers maradt, felesleges halála miatt? De ígérem veled ezentúl figyelmesebb leszek. De vedd figyelembe, oldaltársaid stílusa (jobboldal) elég egyszerű lélekből fakad.

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-79376 Sat, 29 Jun 2013 01:16:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-79376 llanfair
2013 június 28
3:59 de.

Kedves llanfair, ennek fuss neki mégegyszer és olvasd el újra figyelmesen, mert eszerint probléma van a szövegértéseddel. Alföldiről beszéltél, arra válaszoltam. Fel nem foghatom, hogy miért vetted magadra. Emlékszel egyetlen alkalomra is, amikor én téged magáztalak? Na ugye. 🙂
Ezt írtam, hogy “Nyugodjon bele és viselkedjen férfihoz méltón” stb.
Szerinted ez rád vonatkozott?:)

Eddig nem:)

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-79150 Fri, 28 Jun 2013 07:59:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-79150 dakota: Ha maga szerint a férfias viselkedés a másik sértegetése, az aljasság fitogtatása, magának hagyom.
Nyávogni nem szoktam, de maga tudja. Azért érdekelne az, hogy a szemembe is merné ilyen módon mondani, vagy csak az internet teszi ilyen “bátorrá”? Azzal, hogy sérteget, azért nem lesz még igaza. Taszítom? Ne olvasson. Nem kötelező!

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-79081 Fri, 28 Jun 2013 03:28:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-79081 llanfair
2013 június 27
3:12 de.

Lejárt a mandátuma és nem hosszabbították meg. Ennyi. Van ilyen, törődjön bele és ne hisztizzen ilyen látványosan, mert ez az affektálás egyre visszataszítóbb.
Hogyha közben mozdították volna el a pozíciójából, akkor is nagyon ellenszenves lenne ez a nyivákolás, de így mégcsak ezt sem mondhatja.
Szép, hogy kiállsz “Alföldi színháza” mellett, de a Nemzeti színház a nemzeté, nem Alföldié. Miért kell ekkora cirkuszt csinálni ebből az egészből? Nyugodjon bele és viselkedjen férfihoz méltón, vagyis, legalább viselje méltón, ha már így alakult.
Vége az előadásnak. Részemről érdeklődéssel várom Vidnyánszky rendezéseit. Sok sikert kívánok neki.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78791 Thu, 27 Jun 2013 07:12:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78791 dakota: Ezt nem én döntöm el. A nemzeti szocialisták és az álkeresztény kormány eltávolította a színház éléről a zsidó és állítólag homoszexuális művészt. Belekavarva minden féle nemzeti katyvaszt. Mert arra vevő a magyar nép. Ilyen egyszerű. Most nemzetileg buzizhat az új ukrán igazgató a kerényivel, mert az olyan magyaros. Ez mi, ha nem politika? Minden művészeti döntés ma politikai döntés. A világon mindenhol elismert és keresett Fischer testvérek miért lettek kegyvesztettek Viktornál? A Müpa műsorpolitikája miért lett olyan, amilyen? Az baj ha homokos, de az alkoholista és neonáci dörner színházat kap. Mi ez, ha nem politika? Ha az Alföldi “kap” egy kis színházat, akkor egy kalap alá sikerült szorítani az alkoholista nácit, a zsidó művésszel. Mi ez kedves “dakota”, ha nem kőkemény politika? Itt tényleg izzadságszag van. A magyarázkodás szaga!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78773 Thu, 27 Jun 2013 06:07:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78773 llanfair
2013 június 26
7:04 de.
csak fel kell menni a face-ra, ilyen egyszerű.

moderálásra – sajnos – nincs lehetőségem, de ha lenne, se tenném. különben dakota, topapó és a többi “vérfarkas” szógyűjteménye hogyan maradna meg az utókornak?

mint írtam, én egy másik szemenyei-kisst ismertem meg. azzal is tisztában vagyok, hogy milyen a múltja – amivel szembe tudott nézni, és meg tudott változni.
ha nem politikai fogoly lenne, talán köztörvényesként lenne a helye a börtönben? ez azért súlyos vád!
az elvakultságról meg írhatna egy strófát topapónak is.
az emésztését maga hozta fel: hányingere van, írta.

nem kell, hogy bárki is hallgasson rám, én nem pártkatona vagyok, és nem toborzok senkit a zászlóm alá.
írom, ami a véleményem, semmi féle ügy nincs, amit szolgálnék.
kiknek a tiszteletét kellene is kivívnom?
a témáimat illetően gondolja, hogy – hadd ne soroljam fel őket egyenként – más pártállású és hitű – nem vallásra gondoltam – olvasóim, beszólogatóim majd tisztelni fognak bármikor is?
ugyan, kérem, ezt maga se gondolja komolyan!
persze, megoldás lenne, ha, mint fsp, elegánsan átlépnék a mocskon. talán megpróbálom.
csak figyelje, semmi nem fog változni. EZEK másképpen vannak kondicionálva.
cconn fogalmazta meg jól a másik cikkem inzertjében: egy vallási szekta tagjai. tőlük miért is várnék tiszteletet, velük miért is akarnám elfogadtatni a véleményemet?

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78721 Thu, 27 Jun 2013 02:04:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78721 llanfair
2013 június 26
3:47 de.

Igen, láttam már, és szeretném látni az újat is. Miért is kevered bele a politikát? Az előző kommentedben azt írtad még, hogy “Egy sikeres Alföldit (rendező, színész, festő és úriembert) kiteszünk a színházból, mert homokos.” Most szerinted politikai okok miatt váltották le? Eldönthetnéd végre, hogy szerinted miért is.
Szerintem a nemzet színháza külön kategória, ahol nem az egyén önmegvalósítása az elsődleges szempont, főleg nem abban az esetben, ha ez nem egyezik a többség elvárásával.
Egy kisebb színházban természetesen más a szituáció, ott a direktor dirigál:) Meglesz a lehetősége az önkifejezésre és akik az ő rendezésére kiváncsiak, meg fogják találni. Ennyi. Nem kellene ezt túllihegni, mert már így is eléggé izzadságszagú.

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78718 Thu, 27 Jun 2013 01:53:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78718 falusi
2013 június 26
11:20 de.

Örömmel hallom, kedves falusi. Ami érték, védeni kell. Sok ilyen van, tegyünk érte.

]]>
Szerző: Llanfair http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78662 Wed, 26 Jun 2013 20:52:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78662 Topapó: No látom te is ismered az (urat).

]]>
Szerző: Topapó http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78601 Wed, 26 Jun 2013 15:26:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78601 Ille István!…………..Te beszélsz “görcsröl”egy volt hungarista majom mentoráltjaként?Tomikát nem kell bemutatni.A KMH-nak irdogált mig hazugságai miatt ki nem rúgták.Érdekes,hogy mindenhonnan megszabadultak tőle.Nyugodtan a kebledre ölelheted mert hasonlóak vagytok egymáshoz.Ahhoz meg,hogy bátorkodom KÖZÖD?

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78599 Wed, 26 Jun 2013 15:20:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78599 dakota
2013 június 25
10:26 du.
Igen, Karinthy örök..
Tavaly, születésének 125. évfordulóján csináltunk egy teljes irodalmi estet a műveiből.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78556 Wed, 26 Jun 2013 11:38:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78556 Hej de messze majomország,
ott terem majomkenyér,
majomablak majomrácsán
majomnótát ráz a szél.

Majomtéren, majomréten
majomhősök küzdenek,
majomszanatóriumban
sírnak majombetegek.

Majomtanártól majomlány
majomábécét tanul,
gaz majom a majombörtönt
rúgja irgalmatlanul.

Megépül a majommalom,
lesz sok majommajonéz,
győzve győz a győzhetetlen
győzedelmes majomész.

Majompóznán majomkirály
majomnyelven szónokol,
egyiké majommennyország,
másiké majompokol.

Makákó, gorilla, csimpánz,
pávián, orángután,
mind majomújságot olvas
majomvacsora után.

Majomvacsoraemléktől
zúg a majomreterát,
majombakák menetelnek,
jobbra át és balra át.

Rémületes majomarcot
vágnak majomkatonák,
majomkézben majomfegyver,
a majmoké a világ.

Weöres Sándor: Majomország

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2013/06/20/plebejus-kormany/#comment-78544 Wed, 26 Jun 2013 11:04:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=10279#comment-78544 Ille: Vonatkoztassunk el a vita tárgyától. Sajnos igen is számít ki kivel barátkozik, kit tisztel, és kire néz fel. Téged nem érdekel ki mit gondol rólad? Ezzel teszed a legnagyobb kárt az ügyednek. Ha nem tisztelnek, illetve nagyon rossz véleményük van rólad, nem is hallgatnak rád. De hát nem az a cél, hogy a vakok újra lássanak? Ha írótársadnak rossz partnert választasz, magadnak (ügyednek) ártasz. Szép dolog a barátok védelme, de utána kellene nézni, megérdemli-e. Természetesen lehet szidni a rossz hír hozóját, de ez nem segít. Tudom, nem érdekel a véleményem (senkié). Old meg egyszerűen, moderálj ki! Szavam nem lesz. De én nem bántalak, nem gúnyollak. Te engem miért?
Az elvakultság egyik oldalon se jó!
Tudom (mondták itt), hogy nagyon hülye vagyok, de nem találtam privát címet. Sajnálom.

]]>