Hozzászólás: A nadrágos ember http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/ Thu, 07 Sep 2017 17:08:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124621 Wed, 06 Nov 2013 18:21:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124621 Jaj-é?!
Most már értem a helyzetet!
Üzenem, a szemellenzőt már levettem, akkó’ amikó’ olvastam. Nosza, utána ragadtam billentyűt, hogy véleményezzem.
Hű, a nemjóját!
Akkó’ ők többet tudnak rólam, mint én saját magamról?
Hát hajde’ most mán’ figyuzni fogok, mit írok?! Mikor és mire!
Aszta’ :O

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124427 Wed, 06 Nov 2013 11:55:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124427 nem, ezt a “hódolóimnak” szántam, akik szerint te velem szemben igenis, elfogult, sőt, elvakult vagy 🙂

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124411 Wed, 06 Nov 2013 11:09:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124411 Hja, sejtem kicsit magyarázatra szorul a “tudományom”.
Anyai nagyapámnak saját italboltja, vendéglője volt.
Ő akart belőlem borászt nevelni. Így már egészen pici koromban magyarázott a szőlőkről, borról, no meg arra is megtanított, hogyan ismerhető fel a “varázsolt” bor.
Arra is rányitotta a szemem, miként és miért jó ez, vagy az a fajta. De legfőképpen MIHEZ?
Nem titkolom, megleggyintett a tudománya. Még bele is ástam magamat.
Azután más pályát választottam.
Ez nem jelenti azt, hogy baráti körömben néha nem villantom meg felcsippantott tudományomat.
(( 🙂 ))
*
De, hogy az írásodnál maradjak. A régi, idősebb parasztembereknél még ma is felfedezhető a “nadrágos ember” ok nélküli tisztelete.
Azért írom, hogy ok nélküli, mert bizony sokszor egy saras csizmás, őszinte parasztember.
Az aki a szemembe néz és az igazat mondja, annak a szava többet ér, mint azoké, akik ott csárdásoznak az országunk házában. Nadrágosan, igaz. De mit sem értve a politikához.
Egyet viszont megtanultak, de bitangul.
A saját szalonnájukat sütögetni!
Keddenként van parlamenti közvetítés.
Most is “gyönyörködtem” az egymásra fújjozó, jó pénzért, jó havi illetményért fújjozó “nadrágosokban”. Istenemre mondom, kerestem a tüzet, ott az ülésterem közepén.
Mert, hogy ugye hol is sütögetik a pecsenyét?
Aztán a fejemhez kaptam.
Teszik ezt pofátlanul, de nem nyilvánosan.
A háttérben kérem szépen.
*
Ez a mellékvágány bocs’ – de a nadrághoz kívánkozott. Igaz, a történetben a nadrágos ember biztosan igaz, Istenfélő és becsületes. Bízom benne.
De ezt meg kellett írjam, hogy még mindig VAN becsülete a nadrágnak.
De sokszor igaztalanul.

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124406 Wed, 06 Nov 2013 10:56:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124406 (( 🙂 )) Ha ezt nekem szántad, akkor NEM vagyok elfogult. Akkor “melik” borversenyen találkozzunk?!
Most vannak az újborok!
Eger és környéke? Sopron és környéke, netán Hajós? Nem, inkább Szekszárd a jó testes vörösborával?!
De csodás a Tihanyi Cabernet is.
Hja majd elfelejtettem :O Monoron is vannak ám pincesorok…
Csak úgy mondtam!
🙂
Megkóstolnánk kinek “melik teccik” vörös, fehér, édes, félédes, száraz, félszáraz?!
Nosza, akkor jöjjünk – Te, ketten, – én meg egyedül.
Rendben?
Ott aztán eldöntjük az alacsony, meg a magas pontok számát, történetét és sorsát.
Rendben? Azé’ mégis más koccintva megbeszélni az ilyen komoly gondot!
(( 🙂 ))

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124379 Wed, 06 Nov 2013 10:01:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124379 köszi, de, mint tudjuk, te elfogult vagy 🙂
tudod, egy borversenyen is automatikusan kiesik a legmagasabb és legalacsonyabb pont 🙂

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124318 Wed, 06 Nov 2013 07:26:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124318 Kedves István!
Köszönöm! Nagyon tetszett.
Az írás nyelvezete szép, olyan “ráérős”, békés. A végén pedig a csavar?!
Fergetegesen JÓ!
(( 🙂 ))
G R A T U L A !!!

]]>
Szerző: Avi ben Giora http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124299 Wed, 06 Nov 2013 06:23:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124299 Ha az ember ilyen sokoldalú az csak azért van mert nem aprózza el magát- Ne maradj hályogkovács , mert kicsit többre vagy hívatott. manapság ugyan kihalófélben van ez a szakma, de az olyan ezermester amilyen te vagy az nagyon kelendő. Főleg ha igy tud irni. Mindegy, hog minek nevezzük novella kisepika vagy beleduma. A lényeg a tartalmán van, meg az olvasottságán.

]]>
Szerző: Annamaria http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124185 Wed, 06 Nov 2013 00:41:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124185 Kedves Ille Istvàn, ez tündéri !!!
Köszönettel !!

]]>
Szerző: A parittyás hangja http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124050 Tue, 05 Nov 2013 20:08:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124050 Ille István
2013 november 5
2:28 du.

Válasz elküldve! 🙂 Remélem át is megy mert ijesztő digitális jelek voltak a leveledben! 🙂 )))

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124041 Tue, 05 Nov 2013 20:00:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124041 basszus, utána kellene néznem, mi is az a kisepika.
lehet, hogy úgy járnék, mint az egyszeri hályogkovács, és többet még egy összetett mondatot se írnék le?
tudod mit? inkább maradok hályogkovács 🙂

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124039 Tue, 05 Nov 2013 19:58:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124039 ja, akinek ennyi elérhetősége van…nekem csak 32 nevem volt 🙂

]]>
Szerző: A parittyás hangja http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124028 Tue, 05 Nov 2013 19:47:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124028 Ille István
2013 november 5
2:23 du.

Pedig bizony az! És ráadásul a kisepika klasszikus stilisztikai jegyeivel írsz! Tényleg nagyon tetszik!

]]>
Szerző: A parittyás hangja http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124024 Tue, 05 Nov 2013 19:42:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124024 Ille István
2013 november 5
2:28 du.

🙂 )))
Épp ma tűnődtem, hogy megkérdezlek írtál e már mert nem láttam semmit de mindjárt átkattintok és megnézem!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124013 Tue, 05 Nov 2013 19:34:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124013 hanyagoljuk a smúzolást, figyelő. nem vagyunk azonos kategóriában. maga profi, és látja, mire ment vele?
én amatőr vagyok, és teszek az írás szabályaira.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2013/11/05/a-nadragos-ember/#comment-124008 Tue, 05 Nov 2013 19:30:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11269#comment-124008 Ille István
2013 november 5
2:23 du.
Na látja, ez az ihllet, kedves Ille!
Ismerős, sokszor én is így vagyok vele….

]]>