Hozzászólás: Ketten http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/ Thu, 07 Sep 2017 17:08:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127839 Fri, 15 Nov 2013 19:03:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127839 Marcsi
2013 november 15
1:54 du.
ne fényezze magát, marcsi, nem sokra megy vele.
magának különben is mindegy, mit és miről írunk, úgyis ellentmond 😀
most is rohant frivit megtámogatni 😛
magának különben sem véleménye szokott lenni, hanem kinyilatkoztatása.

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127837 Fri, 15 Nov 2013 18:54:22 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127837 Frivi!(nem tudom mit írt?…)de
itt nagyon kényesek a “másik” oldal megjegyzéseire,és nem
a csúnya szavakra(én eddig sem írtam)hanem a más véleményre….azt többször “uszításnak”sértésnek vették,de
amikor maga a cikk volt uszító és a válaszok sértőek,primitívek attól eltekintettek…..

Bár nekem eddig is normális volt a stílusom(a liberális
oldallal illetve sokakkal ellentétben,tisztelet a kevés kivételnek) és volt gyerekszobám,azért némi javulást “náluk” is lehet tapasztalni…..

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127306 Tue, 12 Nov 2013 09:57:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127306 Kedves Kopácsi Judith!
Ne törj pálcát, kérlek!
Van aki nem tudta kivédeni, azért tanult, hogy bizonyos állást, hivatást betölthessen. Amennyiben ehhez a rátermettségét, tehetségét is bizonyította.
Kiemelték.
Akkor viszont elengedhetetlenül szükséges volt a FoxiMaxi.
Ettől és mástól függetlenül sikerült becsületesnek és embernek megmaradnia.
*
Nem a talpnyalók seregét növelte (létszámilag). HŰ ez csúnya szó volt, ez a létszámilag. De így igaz.
Letette, mert ennek birtokában tudott vezetni, emberek sorsát megsegíteni. Nem ettől, de e papírnak a megszerzése után lehetett ott, ahol.
*
Pocsék egy történelmi időszakunk volt ez is.
Nem szükséges a sárdobálás.

]]>
Szerző: charly-uno http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127299 Tue, 12 Nov 2013 07:23:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127299 Tetszett…..

]]>
Szerző: Kopácsi Judith http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127283 Tue, 12 Nov 2013 01:42:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127283 frivi, ki járt közülünk, szerinted a foximaxira? Mert én, az holt biztos, hogy nem.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127266 Mon, 11 Nov 2013 21:35:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127266 hinni a templomban, komám. itt csak szigorúan a tényekhez. vagy legalábbis ahhoz, amit annak tart. vagy ahhoz se. mind1.
amúgy az egyik exem járt foxi-maxira. egy előnye volt: ott legalább tanult valamit a kapitalizmus gazdaságtanáról is.
a maga tanárait nem ismertem, de, ahogy a kommentjeit olvasom, olyan sok minden nem ragadt magára a tanításukból 😀

ha pl. ezt a kommentjét olvasom, hogyaszongya:”Ennek a magát baloldalinak nevező szemétlerakatnak nincs joga a tisztességre hivatkozni. Csak azért nem akasztat, mert nincs rá lehetősége, pusztán a morálja van meg hozzá.Lehet meaculpázni!”,

vagy ezt: “Tetszett az írás, nagyon emberi, nagyon szimpatikus, csak összeegyeztethetetlen a baloldali értékrenddel. ” mindezt a Ketten c. korántsem politikai tartalmú cikkhez szólva,

esetleg ezt: “Abryzoli! Igyekezz verébnek jelentkezni! Le ne maradj! Tudod, csak addig van rá lehetőség, ameddig a készlet tart.” ami kétség kívül a lószar és a veréb közti összefüggésre céloz, úgy vélem, maga is megalapozottnak találja a kételkedésem, nem igaz?

]]>
Szerző: frivi http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127265 Mon, 11 Nov 2013 21:25:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127265 Kedves Ille István! Azt hiszem, nem én vagyok az, aki a stílust és a tartalmat össze szokta keverni. E vonatkozásban meglehetősen jó tanáraim voltak, igaz nem jártam foximaxira, amint az itt feltételezhetően menő.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127248 Mon, 11 Nov 2013 20:10:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127248 nem, frivi. csak megpróbáljuk normális hangnemre szorítani.
ajánlom figyelmébe boda marcsit. mióta elolvasta a MODEM-et, tudja mihez tartani magát.

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127188 Mon, 11 Nov 2013 13:14:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127188 Topapónak figyelmébe!
Irgalmatlanul drága a magánkiadás, szinte megfizethetetlen.
Ezenkívül a gond az, hogy többekben felmerül, hogy kenyér, vagy könyv?
Nem titkolom, többen a kenyeret választják.
Hiába a sok veretesen szép, izgalmas, különleges, romantikus, vagy akár lélekmelengető írás.
Olvasatlanul pihennek a könyvesbolt polcain.
De ez nem a szerző, de nem is a könyvkiadás szégyene.
Máshol.
Ott, azon a részen, ahol nap, mint nap “kapirgálunk”, akár szerzőként, akár hozzászólóként a KMH hasábjain.
🙁 ))
Ennyit erről, ebben a témában.

]]>
Szerző: frivi http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127181 Mon, 11 Nov 2013 12:25:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127181 Le vagyok tiltva?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127178 Mon, 11 Nov 2013 12:04:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127178 topapó, a magánkiadás valóban drága, nem igazán egy nyugdíjas által finanszírozható. kb. 70 novellám gyűlt össze, jók is, kevésbé jók is, de ma magyarországon novelláskötetet kiadni az utóbbi 20 évben talán ha féltucatot sikerült.
nem kell, hogy a miatt aggódjon, hogy “nyaloncomnak” fogják tekinteni. erre eddigi kommentjei elégséges magyarázatot adnak: nem fukarkodott a sértő, megalázó kifejezésekkel.
ettől függetlenül köszönöm, hogy írónak tekint, pedig korántsem vagyok az.
csak egy olyan valaki, akinek képessége van, hogy ami benne motoszkál, szavakba is tudja önteni.

]]>
Szerző: Topapó http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127164 Mon, 11 Nov 2013 07:15:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127164 Kedves Hozzászólók!………….Nem szeretem az Ille politikai témájú cikkeit de a novellái nagyon jók.Megadatott neki,hogy iró lehessen.Az a kár,hogy bár van a novellákból egy könyvre való,de vagy nem akarja kiadatni vagy nincs meg hozzá az anyagi háttere.K.M.H-osok miért nem segitenek?Akár itthon akár Kanadában bestseller lenne. Tudom-tudom,most jön az,hogy megint “benyaltam” az Illének.

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127162 Mon, 11 Nov 2013 06:33:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127162 Ghost – nem véletlenül írta: “…Megint tekertél egyet a szívemen!”
Töredelmesen bevallom, az én szívemen is sikerrel csavartál egy jó nagyot!
(( 🙁 ))
Ki vagyok hegyezve az elesettekre, az idősekre, a gyerekekre és a kutyákra.
*
Sajnos többször szembesülök az ilyen számkivetettséggel. A kutya még a legnagyobb nyomorban, éhezésben, nélkülözésben, háborúkban, elemi csapásokban, hidegben és forróságban is kitart a gazdája mellett.
A halálon is túl.
*
Mi emberek is kitartunk?
Hűséggel egymás- és a kutyáink mellett?
Bizony nem.
Igaz, más, önző és képmutató emberek bármi okból minden gond nélkül kidobják az autójukból, a hű barátot, AKI, mert egy kutya és egy ló, az AKI, reményt vesztetten kóborol és keresi őt. Az őt elveszítő, elhagyó gazdát, aki érdemtelen erre a megszólításra.
(( 🙁 ))
*
Az emberek eldurvulnak, közömbösek mások baja, fizikai és lelki fájdalmai felett. Gond nélkül villan a kés, akár egy liter borért is.
Elborzasztó az, ha azt mondják: elállatiasodik a társadalom egy része.
Nem.
Az állatok soha nem ölnek szórakozásból, indulatból.
Az ember az, aki többszörösen áthágja ezt a megvétózhatatlan örök törvényt.
Keresném az okot, az ok csak annyi: a támadó éppen arra járt, fékezhetetlen indulat feszült benne. A megtámadott pedig rossz helyen, rossz időben került a villanó kés útjába, vagy az ütésre lendült ököl elé.
Erre mentséget, soha nem találok.
Nincs mentség erre, ne is keressünk.

]]>
Szerző: fakopács http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127159 Mon, 11 Nov 2013 01:27:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127159 Ille úr valóban tetszett a fenti írása. Hogy miért? Ezt nem mondom meg! Bizonyára kitalálja.

]]>
Szerző: A parittyás hangja http://kanadaihirlap.com/2013/11/10/ketten/#comment-127125 Sun, 10 Nov 2013 19:53:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11350#comment-127125 JaJ! Ez gyönyörűségében is rettenetesen szívszorító volt!
István, ahogy ezt olvastam ide gyűlt körém minden eltemetett kutyám.

Ami a lelket így mozgatja öntudatlanul,
hogy itt van velünk mint varázs a múlt,
legyen az bódító öröm vagy ordító fájdalom,
emberségünk hírnöke az, a klasszikus irodalom!
parittyás

]]>