Hozzászólás: ÁFA-disznóság http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/ Thu, 07 Sep 2017 17:08:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127498 Wed, 13 Nov 2013 16:21:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127498 talalom
2013 november 13
3:50 de.
Kiegészítés.
Minden hónapban menni kell, mert ha nem megy időben, a következő hónapra már nem érvényes a kedvezmény.

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127411 Wed, 13 Nov 2013 08:50:57 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127411 Ja, Marcsi! Ne várj január 20-ig a bank értesítésére, mert január 20-ig lehet bejelenteni az igényt, úgyhogy lekésel a “kedvezményről”! December 1 után menj be és nyilatkozz!

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127408 Wed, 13 Nov 2013 08:29:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127408 Ja. Egyedül a vágóhídnak nem kell 27%-os áfát fizetnie, mert az vásárol vágóállatot, meg a nagykereskedőnek, mert az vesz hasított féldisznót.

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127407 Wed, 13 Nov 2013 08:26:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127407 Jaj! “Én az olvastam és hallottam,hogy a tenyésztőknek is
csökken az ÁFA,nem csak a kereskedőknek(TV-ben is láttam)” – írja a közgazdasági zseni.
Az áfát (általános forgalmi adót) az ember akkor fizeti, amikor vásárol, és akkor kapja, amikor elad. Namármost. A sertés és a hasított sertés (a kimért húsé maradt 27%) áfája csökkent 5%-ra. Miből van a disznó? Hát takarmányból, némi gondozásból. Sem a takarmány sem az állatmedicina, sem az alom (nagyüzemi telepeknél víz-, villany) áfája nem csökkent, maradt 27%. Tehát a termelő megveszi a magas áfás terményt, stb-t, majd eladja a disznót 5%-os áfáért. Az áfa nem személyhez (termelőhöz, kereskedőhöz), hanem áruféleséghez van kötve, és a végfelhasználó (értsd, aki megeszi a húst)fizeti. Mivel a kimért hús áfája maradt 27%, a kereskedő sem adhatja olcsóbban, mert neki 27%-os áfát kell befizetnie. Annak a rejtelmeibe már bele sem megyek, hogy a termelő és kereskedő mennyit veszít az áfa-visszaigényléseknél.

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127377 Tue, 12 Nov 2013 21:29:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127377 Kiegészítés!
Nem tudom ki milyen számlával rendelkezik,sajnos nekem eddig is kellett az utalásért is fizetni,nem csak a felvétért és
nem nagyon tudok változtatni a nyugdíjam is erre a számlára megy,meg sajnos van kölcsönöm is.
Hát majd elválik,remélem előnyös megoldás születik.
Azzal viszont egyetértek,hogy a rezsicsökkentés (nálam pár ezer Ft)egy részét bizony elviszi az illeték,sajnos!

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127376 Tue, 12 Nov 2013 21:22:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127376 e-migrans!
Bár ebben a cikkben az ÁFÁ-ról és nem a rezsicsökkentésről,meg a tranzakciós illetékről van szó,de
érdekesnek tartom,hogy a bank csak most számolt fel tranzakciós illetéket ?….amikor már sajnos én és mások is hónapok óta fizetjük!Én sem örülök neki meg sokan mások sem
így ezt is most fogják megváltoztatni(sajnos a bankok áthárították)dec.1 és január 20 között értesítik az ügyfeleket,hogy milyen formában kell igényelni a havi 2x-i
ingyenes felvételt 150.000 Ft-ig,sőt azzal a jogos felháborodással is foglalkoznak,hogy aki mínuszba megy a számláján(sajnos sokan) annak a -határt a minimálbérig meghosszabbítják!
Tény,hogy igazságtalan az egész illeték,pláne a nyugdíjasok esetében összeghatár nélkül kellene biztosítani a mentességet,mivel munkáltató hiányában nincs lehetőség kompenzálásra!
Az alapvető hiba volt,hogy a bankok átháríthatták az ügyfelekre!
Na meg imádom, amikor az itteni “okosok” mindent megmagyaráznak,csak éppen nem informálódnak,jó lenne….
ha a hrlapon kívűl mást is olvasnának…..vagy TV,rádio…
Aztán kb.100-szor írtam más cikkeknél,hogy több mostani intézkedést is bírálok(bíráljuk sokan…)no meg nekem nincs okom senkivel szemben sem elfogultságra,mert azért
nem kapok díjazást….

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127372 Tue, 12 Nov 2013 21:04:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127372 Én az olvastam és hallottam,hogy a tenyésztőknek is
csökken az ÁFA,nem csak a kereskedőknek(TV-ben is láttam)
pontosan az a cél,hogy az ágazatot is segítsék és a fogyasztó is jól járjon.
Gondolom ez is van annyira hiteles forrás,mint ezé a fórumé,vagy amit Ille felhasznál(úgy általában….)amihez
a nekem meglévő (neki?ja ő univerzális,mindenhez ért…)
közgazdasági végzettségnek semmi köze……persze némi észnek azért lenni kell…..neki,hogy fér ennyi a fejébe?
rejtély!
Majd jövőre meglátjuk,addig is nem aggódom,hogy a tanár

vajon…miből vesz húst!

]]>
Szerző: A parittyás hangja http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127365 Tue, 12 Nov 2013 19:54:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127365 e-migrans
2013 november 11
5:33 du.

Itt van még egy kevés “nemzeti”! A rezsim (személyi) kultuszt építő stratégiáját követve kategóriákba rendeztem őket. 🙂

1. kultusz műhely: A nemzeti foci
nemzeti stadion-nemzeti huligán-nemzeti molinó-nemzeti zártkapuk-nemzeti páholy-nemzeti szotyi-nemzeti tizenegy-
nemzeti nyolc…

2. kultusz műhely: A nemzeti műveltség
nemzeti kánon-nemzeti könyvtár-nemzeti csontok-nemzeti pályázat-nemzeti igazgató-nemzeti giccs-nemzeti derű-nemzeti bú-nemzeti mítoszok-nemzeti őskorok-
nemzeti tébolyok…

3. kultusz műhely: A nemzeti ünnep
nemzeti béke-nemzeti menet-nemzeti civil-nemzeti idegen-nemzeti busz-nemzeti szendvics-nemzeti fejpénz-nemzeti lózung-nemzeti gőg-nemzeti póló-nemzeti élő Isten…

4. kultusz műhely: A nemzeti együttműködés
nemzeti földbérlet-nemzeti multi-nemzeti trafik-nemzeti mutyi-nemzeti rezsi-nemzeti aláírás-nemzeti árok-nemzeti közkút-nemzeti közterület-nemzeti szocializmus…

]]>
Szerző: Avi ben Giora http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127325 Tue, 12 Nov 2013 14:50:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127325 Igen a Kohlmarkton létezik még a KUK higyezde hugyozda. De nem forintért. Euróért! Kis hazánkban már mint Orbanisztánban is létezik, csak már mivel a KUK nincs, csupán csak népnemzeti hugyozda. Sőt! Van konvertibilis is. Egyszer pár héttel ezelőtt átkellett ruccannon Ödenburgba(Sopron)Pont akkor jött rám a vizelhetnék mikor leszáltam a vicinálisról. Az állomáson persze van és csodák csodája eléggé kulturált is. Van benne szappan meg kézszárító sőt papir is(nem ujságpapir mert a vezércikkek az utóbbi években egyre ragadósabbak és esetleg több héten keresztül fog vírítani a hátsó fertályán az illetőnek) Bementem és amikor jönnék ki egy rikácsolós vén szipirtyó (a Jancsi és Juliska boszorkánya tündérkisasszony lehet hozzá képest) nagy karvaj körmökkel díszitett mancsát felém nyujtva: fünfzig cent bitte? Micsoda? Még nem vagyok Bécsben, hiszen most jöttem onnét és ott betiltották, hogy reptéren vonatállomáson és nyilvános helyeken külön dijat számlázzanak. Forintom van és ledobtam neki egy százast. Ez kevés. Kettőszáz. Nincs válaszoltam. Akkor husz cent. Erre már elkékült a fejem. Figyelj ide te banya! Ha nagyra tárod a szádat belehugyozom azt a lemeradt százast, mert vissza te sem tudsz adni.
Sok köze mondjuk nincs a fentiekhez ennek. Én csak azt tudom, hogy már exportra sem termelnek. vagy ha igen akkor máshová és nem nyugateurópai régiónak. Mert régen itt Bécsben is lehetett bizonyos helyeken kapni valódi Pick téliszalámit gyulai kolbászt és más finomságokat. Már hosszu ideje nincsen. De egy viszont van (persze nem biztos, hogy magyar export) Mangó Liza. Nem tudjátok mi az? Megmondom. Mangalica. Mert viccen kívűl igy volt kiirva a Naschmarkti hentesnél.
Aztán lenne még egy kérdésem. Az a rengeteg hamistott husi honnan fészkes fenéből származott amivel elárasztották a nyugateurőapi piacokat? Mai napig nagy rejtély és hallgatás. Pedig valami husipari vég csinálta ám azt is. Vagy visszaküldték a szalámik kolbászok feltöltő anyagát és azt gondolták az itteniek olcsó export hus. Erre mondják azt az egyik szar a másik kaka

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127315 Tue, 12 Nov 2013 10:23:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127315 Ja, még mielőtt valaki felmondaná a kötelező szöveget: igen, a nyugat-európai államokban is van bankadó is, meg tranzakciós adó is. A bankadó mértéke jóval alacsonyabb és a befolyó összeg nem tűnik el a költségvetés feneketlen bugyraiban, hanem egy külön alapba kerül, ami arra szolgál, hogyha a 2008-ashoz hasonló bankcsőd-sorozat következne be, ne az állami pénzekből kelljen állni a következményeket. Arrafelé a tranzakciós adó meg nem a magánszemélyekre vonatkozik, hanem a céges tranzakciókra, bizonyos (forintra fordítva több milliós) összeghatár felett. Ez arra szolgál, hogy a cégeknek ne legyen jövedelmező az eltérő adózású országok között utalgatni a pénzeiket az adóelőny érdekében.

]]>
Szerző: Kovács Éva http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127314 Tue, 12 Nov 2013 10:22:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127314 Átverés az egész!A szegény embereknek nem fog csökkenni az ÁFÁ-a!Most mindent elkövetnek,lebegtettnek a választásokig,s ha győznének akkor jó napot!

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127308 Tue, 12 Nov 2013 10:05:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127308 Ez a Marcsi korábban azt mondta, hogy ő igenis ért a közgazdasághoz, mert gazdasági vezető volt. És az ország tele van ilyenekkel, csak sajnos egyikük éppen miniszterelnök. És ez addig így is marad, amíg egy érettségizettnek kívülről kell fújnia mindenféle avítt szöveget, meg pontos (már amennyire) dátumot, de nem kell tudnia, hogy pl. mi az államformája az országnak, ahol él, hogy mit jelent a parlamentarizmus, mi a különbség az áfa meg az IFA (NDK gyártmányú teherautó volt Magyarországon, de így hívják az idegenforgalmi adót is)között.
E-migráns! Amit Te fizetsz a számládon az nem a bankadó, hanem a tranzakciós adó! A bankadót a bankok fizetik a forgalmuk (nem a nyereségük!) után, a tranzakciós adót meg mindenki, aki pénzt felvesz, befizet, átutal. Ez az, amit gazdasági miniszterünk szerint (Varga Mihály) majd kifizetnek a bankok, nem hárítják át a számlatulajdonosra. (Hö-hö-hö)
Tóthmárton Mária!Ma jóval olcsóbb a hús, mint 40 évvel ezelőtt. 1969-ben 44 Ft volt egy kiló karaj, 1700 forint volt a fizetésem: ez 38,64 kiló karajra volt elég. Ma egy átlag alatti nettó 80 ezer forintból 66,67 kiló karajt tudsz venni (1200 forinttal számoltam). Ne azt kívánd, hogy bármi olcsóbb legyen! Hanem azt, hogy a munkádat fizessék meg tisztességesen, és ha rászorulsz, ne egy milliós jövedelemmel bíró nímand oktasson ki a megélhetés módjáról,hanem a törvények által kapj esélyt a talpra állásra.
És egy vicc az “olcsóról”. A zöldségesnél felháborodottan reklamál a vevő: hogy-hogy maga 4 forintért adja a tojást (régi vicc, ma 40 forint), amikor a szemközti boltban 2 forintért van kiírva?! Mire az árus: És miért nem tetszik ott vásárolni? Hát mert nincs tojás! Ja, ha nekem se lenne, én is 2 forintért adnám!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127296 Tue, 12 Nov 2013 06:45:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127296 ja, csakhogy, ha az önkormányzat veti ki, akkor rájuk fognak köpködni, és orbán tógájára megint nem freccsen sár. jól ki van ez találva!
a vízmű esetében még akad egy kiskapu, a vízműtársulás. arra azonban kíváncsi vagyok, hogy a szemétszállítás dolgában hogy’ ássák ki magukat a saját szaruk alól, ugyanis, mintha úgy rendelkeztek volna, hogyha egy szerződött szállító bedobja a törölközőt, akkor a szolgáltatást a katasztrófa védelemnek kell biztosítania – persze, az eddigi szolgáltató önként és dalolva rendelkezésükre bocsájtott ezsközeivel!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127293 Tue, 12 Nov 2013 06:37:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127293 egy kis kontra:
http://www.agrarhirek.hu/agrarpolitika/12733.html, amiből a lényeg: “Magyarország továbbra is nettó sertéshús és sertés importőr.”
nem cáfolva az általad felhozottakat, de erősítve: miért van szükség importra, ha akad bőven idehaza is sertés? csak nem azért, mert az államnak az olcsóbb?
miért éri meg a termelőnek exportálni? csak nem azért, mert a felvásárlási ár magasabb?
korábban említettem, hogy ez a teljesen a választási propaganda körébe tartozó áfa-csökkentés CSAK a termelő cash flow-jában jelentkezik, ott is csak átmenetileg.
sajnálatos módon a pór meg csak a nagy betűket olvassa…

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2013/11/11/afa-disznosag/#comment-127292 Tue, 12 Nov 2013 06:27:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11363#comment-127292 e-migrans
2013 november 11
5:33 du.
Gagyi orbánszobrokat már árulnak a vaterán. Megelőztek!

A rezsicsökkentés üzleti mutyi oldala már kezd körvonalazódni más területeken is. A vízmű és a szemátszállítás üzemeltetését 150 000 fő alatt nem lehet már üzemeltetni. Vagyis a települések nem üzemeltethetik önállóan, elesve az önkormányzat ettől a bevételtől. Ez a centralizációs része, a következő rész, leosztani saját embernek. Viszont akkor az önkormányzat majd más adót vet ki, mert kell a bevétel. Magyarország jobban teljesít!

]]>