Hozzászólás: Lehullt a lepel! http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/ Thu, 07 Sep 2017 17:08:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Noszticzius Judit http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-137241 Mon, 10 Feb 2014 22:28:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-137241 Orbán-kormányban mindig sötétség!!!!!!!!! 🙁 🙁

]]>
Szerző: Attila http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-128130 Mon, 18 Nov 2013 09:04:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-128130 Ez a cik elég propaganda jelegő. Az alegóriákal nem tudom mi z alegoria és mi a szó szerint értendó.

A ciknek
” propagandaszövegeket kapartak, hogy “Jobban élünk, mint 4 éve!”, meg “Rezsicsökkentés”, “A Haza nem lehet ellenzékben!”, vagy a gyönyörű hazugság, ” A Haza jobban teljesít!” és hasonló uszítások az IMF-fel, az EU-val, a bankokkal és a kapitalista közműszolgáltatókkal szemben….”

Ezel a részével teljesen egyet értek és csak ezt a tartalmat szurtam le.

Az hogy genetikai alapon szelektálunk amt a genocidum jelent . Ot nevén kellet volna nevezni a dolgokat mert nem egyértelmű.
Pl vallasi alapon kire gondolt hogy hátrányáson kűlűnbőztetik meg ? Zsidót , Keresztényt vagy Ataistát , Sátánistát . Budhistát , Shintóistát ?
Mivel geneikai allapu kifejezést használt jólene tuni hogy a cigányok , vagy fehérekről . gondolja hogy hátrányosan kűlőnbőztetik meg ?
Vannak programok magyarországon amiben csak cigányok vehetnek részt. (nem sok gyerekesek , vagy csórók hanem tényleg csak cigányok faji alapon szelektálva.
A munka ügyi kőzpontba fojton tallálni ojat amin csak cigány vehet részt. Ez faji alapú megkűlőnbőztetés egyes kisebség ki emelésével.
(Dél Afrikában a fehérek aránya 10% kőről van mégis létrehoztak egy Apartheid rendszert amit elitélűnk akor is ha a kisebséget emelte ki a tőbségel szemben..

]]>
Szerző: Puchert János http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127891 Sat, 16 Nov 2013 04:44:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127891 http://index.hu/belfold/2013/11/15/radnotit_es_onmagukat_egettek_a_buta_nacik/
hát már így állunk! nem kellene gátat vetni az ilyen akcióknak?

]]>
Szerző: Puchert János http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127890 Sat, 16 Nov 2013 04:41:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127890 http://nepszava.hu/cikk/1003122-tema-volt-a-zsinaton-a-horthy-szoboravato
Miközben vizsgálatot indít a püspök úr tesz egy oldalvágást a tüntetők felé mondván csak hisztéria keltésről van szó

]]>
Szerző: Puchert János http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127889 Sat, 16 Nov 2013 04:33:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127889 http://nepszava.hu/cikk/1003122-tema-volt-a-zsinaton-a-horthy-szoboravato
miközben Bölcskei püspök vizsgálatról beszél nem mulasztja el, hogy egy gyomrost adjon a tüntetőknek.

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127881 Fri, 15 Nov 2013 23:07:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127881 A hozzászólás egy része e-migránsnak szól!de lehetne másoknak más példákat is írni!
Hogy egyes szobrok kiknek az érzéseit,emlékeit sértik az egy dolog,meg az is,hogy kik ellen tiltakoznak(akikről készültek)
mennyire vétkesek,bűnösök az már a történelmi objektivitás
félremagyarázására,illetőleg a szubjektív megítélés miatti
tárgyilagosság hiányára utal,de ez bizonyos fokig érthető!

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127878 Fri, 15 Nov 2013 22:47:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127878 A református egyház feje(ismert,de most nem jut eszembe a neve hirtelen,)nem csak elhatárolódott,de vizsgálatot is indított Hegedűs L.ellen bár úgy tudom ő csak misét tartott,ha néztek TV-t és újságot tudnotok kell!
Nem kell hisztizni, majd intézkednek az illetékesek,nem
nekem,vagy neked kell Falusi!
Aztán a Rákosi és a Sztálin meg a többi gyilkos hosszú évtizedekig fennálló szobra miatt nem lehetett tiltakozni
és mégis tudtak aludni az emberek!kivéve akiket megkínoztak,meggyilkoltak….
Aztán a Szabadság térről,(meg több szoborról) sem mindenkinek a szabadság jut eszébe,sok nőnek a szovjet katonák által elkövetett erőszak…..
Ami a Szent Orbán teret illeti sajnálom,ha rosszul vagy,
(hidd el nem Viktorról nevezték el…)majd elmúlik!
Én mindenesetre nyugodtan alszom,akkor is ha a “Köztársaság”….teret már nem úgy hívják……

]]>
Szerző: Puchert János http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127757 Fri, 15 Nov 2013 07:08:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127757 Az említett Web lap Marossy Endre történészé bár már erről hírt adtam régebben amit Marossy említ 2010-ben történt a jutadombi harc színhelyén van egy emlékmű ahol minden november negyedikén szoktunk emlékezni a jutadombi harcról és a 24 katona mártóiról a 24 nevet felszokták olvasni 2010-ben lemaradt 3 név pont a jutadombi parancsnokok nevei a jelenlévö államtitkárnál én ezt szóvá tettem mondván itt gazemberség történt Ő erre azt válaszolta, hogy a névsort nem a Honvédelmi Minisztérium hanem a történelmi Igazságtételi Bizottság állította össze véleményem szerint ebben nagy felelőssége van a HM-nek ha ezt a gazemberséget eltüri a következő évben ezt a problémát úgy oldották meg, hogy nem olvasták fel a neveket meghívokat elfelejtenek küldeni a még élő katonáknak. A Horthy szobor avatásában igenis van felelőssége a kormánynak

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127744 Fri, 15 Nov 2013 00:01:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127744 Puchert János
2013 november 14
2:11 du. Gondolom, az idén is kimentek sokan a hősi halottakhoz a Kerepesi uti temetőbe!
Köszönöm, hogy foglalkozik velük és a honlapját is meglátogatom!
A forradalmi hősihalottaknak semmi köze a Jobbik szobrához.
A kormány is megemlékezett tiszteségene 56-ról! Mi is,6 ezer kilóméter távolságból !

]]>
Szerző: gybognarjr http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127681 Thu, 14 Nov 2013 19:41:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127681 Puchert János: Köszönöm, hogy megemlítette weblapját. Olvasni fogom.

]]>
Szerző: Puchert János http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127667 Thu, 14 Nov 2013 19:11:32 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127667 A pesti Újköztemető 301. parcellájának 17. és 18. sorában hét honvédtiszt és katona nyugszik egymás mellett. A Jutadombnál 1956.november 4-én vívott győztes harc megtorlásaként végezték ki őket. (A harcról ugyanitt a múlt héten írtam.) A magyar hadbíróság Haynau óta a legsúlyosabb ítéletet hozta: 11 halálos ítéletet, amiből hetet hajtottak végre 55 évvel ezelőtt, 1958. november 15-én reggel . Kétpercenként oltották ki az életét hét fiatal illetve ereje teljében lévő, lefokozott katonának, akik katonai kötelességüket teljesítették. A legfiatalabb 24, a legidősebb 43 éves volt. Számomra teljességgel elfogadhatatlan módon az utóbbi évek megemlékezői leválasztották a három esztergomi parancsnokot. Voltam olyan jutadombi megemlékezésen, ahol a nevük sem hangzott el. Pedig ők heten összetartoztak a katonasorsban, a bitófa felé vezető úton és elválaszthatatlanul , egymás mellett nyugszanak. Kivégzésük sorrendjében Magyar János honvéd, Kálmán Dezső őrvezető, Kicska János főhadnagy, Rémiás Pál hadnagy, Szabó Pál őrnagy, Szendi Dezső alezredes, Mecséri János ezredes, a hadosztály parancsnoka. Történész vagyok, a honlapomon történelmi érdekességekről olvashatnak, sok felvételemet láthatják. Klikkeljenek rá erre a linkre: http://marossyendre.5mp.eu A Menüből válasszanak témát, ehhez 1956-1958. Mecséri János ezredes és hat beosztottjának kivégzése címen. Itt látják a 301. parcellában Mecséri ezredes és hat bajtársa sírját ábrázoló felvételemet. A perről és a kivégzésekről beszélek november 16-án este a Magyar Katolikus Rádió 20,04-kor kezdődő Héten történt műsorában. Az adás Budapesten a 102,1 Mhz-en vehető. Hat hónapig meghallgatható a http://www.katolikusradio.hu Rádióműsor, archívum rovatban.
Horthy szobor oké az ’56-os mártírok már terhére vannak a fülkeforradalmároknak

——————————————————————————–

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127662 Thu, 14 Nov 2013 18:52:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127662 pontosítsunk: a református püspök csak egyházán belül, egyházi bíróság előtt járhat el teljes joggal. már egyszer le akarták venni a lóri gyerekről a palástot, és kapaszkodj meg, akkor, fellebbezés okán kivitték polgári bíróság elé, az meg visszahelyezte! ez kb. 5 éve volt. azzal a tetű tőkéssel is valami hasonló történt, ha emlékszel! (attól vagyok ennyire okos, hogy az egyik ref. egyházkerület gondnoka volt a szolgálatban a társam, és botor módon elég sok belső információt adott ki, bizonyítván, milyen fontos ember is ő)
feljelentést nem egyházi méltóságként tehet, hanem, mint állampolgár.
vidám lenne, ha erdő péter bíboros feljelentené valamelyik újnyilas papját – mert kétségtelen, azért a katolikusok közt is van ilyen.

]]>
Szerző: gybognarjr http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127656 Thu, 14 Nov 2013 17:56:26 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127656 marcsi: A református püspöknek mi köze a törvényes eljáráshoz. Annak nem vizsgálatot, hanem feljelentést lehet csak tennie, ami a törvényhez kötné cselekedetét. Igaz, ahol a békepapok eladják a gyóntatók titkait a kormánynak, ott mindent lehet törvényesnek mondani.

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127630 Thu, 14 Nov 2013 16:22:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127630 A református püspök vizsgálatot indított,gondolom
törvényi úton rendeződik a dolog!Majd elválik!

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2013/11/13/lehullt-a-lepel/#comment-127611 Thu, 14 Nov 2013 06:37:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11397#comment-127611 Magyarország átalakul banánköztársasággá.

]]>