Hozzászólás: Orbánc http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/ Thu, 07 Sep 2017 17:08:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129749 Mon, 02 Dec 2013 20:10:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129749 dicséretes, nagyon dicséretes: visszamenőleg is olvassa a cikkeket!
mondja, önszorgalom, vagy pártfeladat?
és csak mellesleg közönséges ekkicsit…

]]>
Szerző: küszküllö http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129747 Mon, 02 Dec 2013 19:56:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129747 talalom

2013 november 27
8:15 du.
Én úgy talalom,hogy neked semmi közöd a témához:talalomra lövöldölözölsz.Legalább emeld fel az ülökét…

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129435 Fri, 29 Nov 2013 23:43:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129435 Don :
Há megtisztelsz nagyon…meg is nézem mit jegyeztem be 2013 Nov.28.-án , pontosan kerek 7 óra nullanyolckor…nem emlékezhetek rá , hisz oly régen volt..azóta már másfélkiló hülyeséget találtam ki.
( Ha a szabvány 80 gramm per négyzetméteres géppapírt vesszük alapul.)

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129374 Fri, 29 Nov 2013 14:20:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129374 Ugyan Pityu..hadd el.
A turbónáciknak az a fixaideájuk , hogy minden az ő kompetenciájuk.
Úgy néz ki hogy minden Nürnberg után kinő valahonnan egy ilyen fészekalja izé.

Dakotyka:
Ugye tudod mit jelent az a régi szittya kifejezés hogy ” Kompetencia ” ?
Ha nem , kérdezzed gyógyszerészedet , körzetvezetődet.

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129346 Fri, 29 Nov 2013 06:27:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129346 frivi
2013 november 28
3:45 du.
Az a probléma, hogy mégis bele kíván szólni. Elvileg a szolgáltatási díjakba sem szólhatott volna bele. De ugyebár beleszólt, és most területesíti a szemétszállítást, a vízközművet a 150e létszámhatárral. Onnan meg már lehet mutyizni. Ha a trafikmutyit nézi, az is a nemdohányzók védelme mögé bújva kezdődött.
Valóban elgondolkoztató Geyza 2013 november 28 7:08 du. bejegyzése. Csak kampány, vagy újabb mutyiüzletet lát benne?

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129345 Fri, 29 Nov 2013 06:17:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129345 Marcsi
2013 november 28
4:17 du.
Én felfogtam, csak ön nem. Ez viszont nem az én problémám.

Mivel európai vagyok, nem kívánok Ázsiában letelepedni. Ma még csak félázsia, mivel csak a gondolkozásmód ázsiai egyeseknél. Bérelem az egész házat, telekkel együtt. Természetesen a cég pénzén, mielőtt megkérdezné.
Így noha számomra érdektelen az a pár tétel, de származásom kapcsán érzem magamat annyira magyarnak, hogy gondolkozzam mi jobb az embereknek. Mivel nem küzdök napi gondokkal, nem szűkülök be ezer forintba, és a hatásmechanizmus emiatt jobban látszik.

Szerintem ha egy nagyon picit használja is ami a fejében van, akkor azt ön is látja, mivel látnia kell, hogy nagyon rossz felé megy az ország. Mindössze rosszul értelmezett elvhűség miatt bármi rosszat felvállal. De ez megint csak az ön, és az itt élők problémája. Még mindig megmaradtak balkáni népnek. Vagy ami rosszabb, ázsiainak. Ami nem a származásra vonatkozik, hanem a kulturált gondolkozásmód hiányára.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129341 Fri, 29 Nov 2013 05:41:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129341 van felvétel, dakota! ami a primitívséget illeti, ugye, nem kell magát minősítenem? 😀
az pedig, hogy kit és hol rúgnának ki, remélem, belátja, nem a maga kompetenciája megítélni 😛

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129334 Fri, 29 Nov 2013 01:39:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129334 Vagy csak ille hozzád írt indokló sorait olvashatjuk itt?:)

Mindenesetre elég primitív módon van megoldva itt a törölt kommentek indoklása:)

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129333 Fri, 29 Nov 2013 01:36:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129333 A parittyás hangja
2013 november 28
1:32 du.

Nocsak, parittyás, csak nem te is moderátor lettél itt? 🙂 ))

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129331 Fri, 29 Nov 2013 00:14:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129331 KArácsonyfácska :
Miért ” elmebeteg ” akit felemlegettál ?
Csak mert három hónappal később MINDEN beigazolódik amit leírt ?
Esetleg magának psichológiai a végzettséged és ezzel a tudásával állapította meg táv-diagnózis útján a kórt ?
Vagy csak mert ezt a baromságot olvasta ki az undorító napiszemétből , amit -eléggé alaptalanul- ” újság ” néven emleget folyton ?
Tuggya hová mennyen az ” újságjával “…..na. Hát oda.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129330 Fri, 29 Nov 2013 00:08:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129330 ANYUUUU…Elkezdődőtt !!!
Már a társasházakban is a Kormány kiskátéját tartonak kifüggeszuteniiiiiiii….

MI következik ebből ?:
Kettő is :
1. Először csak picit nyúlnak bele a társasház működésébe , aztán lenyúlják mindnek a tulajdonjogát.

2. Utóbb majd a lakásokban mindent ki kell függeszteni amit előírnak. A háztömbbizalmi ellenörizheti majd , szúrópróbaszerűen. Aki nem engedi be harmadszorra sem, adók módjára behajtható büntetést kaphat.

3. A felségsértés vétségét vezethetik be ! Retorzió akár 50 000 Forint , jegyző által kiszabható bírság is lehet…persze csak majd. Később. Ha eljön az ideje.

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129327 Thu, 28 Nov 2013 21:17:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129327 Kiegészítés!
A közös költségben természetesen volt egy felújítási alap is
régen kötelezően négyzetméterenként és lakásonként,amit az
új társasházi törvény szerint már nem kötelező képezni,de mi ezt meghagynánk,csak a tényleges egyéb fogyasztási költség
számláit csökkentenénk a bejövő számlák alapján,mivel azok
a rendelet értelmében csökkenni fognak!!!!
Aztán a szolgáltatók,még így sem fognak éhen halni,jut
a bevételükből karbantartásra(központilag)a bevételükből,csak kevesebb hasznot söpörnek be!!!!

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129325 Thu, 28 Nov 2013 21:07:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129325 Don ovuz!
nem tudom hol él ,de
nem is érdekel…biztosan nem itthon,vagy saját házban.
Nos a gyengébbek kedvéért!!!:még egyszer,vagy sokadszor!
van a lakásomon belüli villany,gáz,víz egyéni fogyasztásom rezsije
és van a soklakásos ház világításának,vízfogyasztásának,
a lakók által termelt szemét elszállításának,a ház kéményseprésének,takarításának,lift karbantartásának a
költsége,ami a közös költség,ezt fizetjük havonta a képviselőnek!
Remélem felfogta!

]]>
Szerző: frivi http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129323 Thu, 28 Nov 2013 20:45:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129323 A közös költségek összetevőit véletlenül tényleg ismerem, és az nagyjából úgy is néz ki, ahogyan leírtam. A kormány abba nem szólhat bele, hogy például a kötelezően képezendő felújítási alapot, amelyet a társasházak négyzetméterre vetítve állapítanak meg közgyűlésen – de bizonyos normatívákat kötelező érvénnyel figyelembe véve – a limiten túl mennyiben határozzák meg. Amiről maga beszél az az, hogy a társasházakat quasi bevonják a kampányba, a gondoskodás, odafigyelés látszatát keltve. Ami a számokat illeti, egy pl. 20 %-os “rezsicsökkentés” nominálisan nem tud jelenteni 20 %-ot, mert vannak olyan elemei az összetevőknek, amelyek nem csökkennek, sőt inkább növekednek. A közös költségek területén szerintem átlagosan 10-15 %-kal lehet kalkulálni.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/26/orbanc/#comment-129312 Thu, 28 Nov 2013 20:01:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11516#comment-129312 szeretném, ha ezt a koncepcióját közölné is az illetékesekkel. az, hogy mi az értelemszerű, már megbocsásson, nem a maga kompetenciája meghatározni.
ha a közös költséget nevezik meg az elvtársak a csökkentés alanyának, az nem az elemi tételekre vonatkozik, hanem a gyűjtő fogalomra, amit úgy hívnak: közös költség.
az pedig, egy társasház esetében lakótérre arányosan lebontottan mennyi, ugyan már, hadd ne pofázzon bele az állam!
+1x: egy társasház közös költségét már csökkentették a szolgáltatókra izomból átnyomott szolgáltatási költségekre vonatkozóan – víz, villany, távfűtés, szemétszállítás. a végösszegről van szó, és nem az egyedi tételcsökkentésekről, amik amúgy valóban könnyítettek a társasház terhein, de, mivel ezek után a GYÜJTŐ kivetendőt kívánják csökkenteni, maga szerint, mégis, minek a csökkentését erőszakolják ki? a közös költséget alkotó maradvány elemeket, amit oly okosan – bár hiányosan, de mind1 – maga is felsorolt!

]]>