Hozzászólás: A tanító úr http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/ Thu, 07 Sep 2017 17:08:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129787 Tue, 03 Dec 2013 11:00:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129787 “Kedves” Marcsika, bátor asszonyka vagy! Javaslom, hogy időnként emeld fel az arcod és nézzed magad felett a plafont, hogy nem esik-e Rád? Óvatosabban fogalmaznék a Te helyedben. Amiket leírsz, “épület-próbáló” tények, már, ha annak veszem.
“Kedves” Marcsika, olyan nehéz kibírni, hogy ne bánts, ne feketíts ott, ahol nincs is mit. Ráadásul nincs is semmi értelme. István írásáról a bántásod lepattant.
*
Ille egy valóban olyan írással okozott nekünk örömet, amelyik minden olvasónkban megpendíti, felhozza a gyermekkori, esetleg szülői emlékeit. 🙂 ))
*
“Kedves” Marcsika, olyan nehéz ELISMERNI István tehetségét?!
*
Az illusztrációért pedig külön köszönet! 🙂

István nagyon jól használta fel irásában a szófordulatokat, kibányászta a magyar nyelv kincseit, olyan szóképeket alkotott, hogy becsuktam a szemem és magam előtt láttam nemcsak a Tanítót, de Örzsét, sőt a kopott padot, melyből Kanalasék gyermeke kisztédült, éhsége okán.

Sajnos, manapság itthon, Magyarországon is több családban fordul elő, hogy a gyermekek csak azt eszik, amit a napköziben megkapnak.
Miért is?

Politizálnék?
Nem, csak vádaskodom.
Az ígéretek ellenére, a “Magyarország jobban teljesít” fülemen-szememen kijött mondat ellenére: a nincs munkahelyek miatt.
Jól kifundálták, három hónap után a regisztrált munkanélküli röpül a nyilvántartásból.
Tehát nyomonkövethetően hivatal szerint MÁR nem is munkanélküli. A statisztika szépül, tisztul, sőt ilyen módon piros pontokkal kábítja el azokat, akik el is hiszik a “mesét”. A tények mögé nem látnak, csak szajkóznak, de azt folyamatosan. Tudtató ez be a “falkásításnak”, minél többször hallják, látják a “CSUDASZÉP KIJELENTÉST” – annál inkább elhiszik.
“Ha” elhiszik, akkor skandálják.
(Jómagam nem tartozom az eszement skandálók közé.-G.B.)
*
Mit vesznek el tőlünk?
A jövőt.
A pedagógusok nevelik ki (amennyiben hagyják!) a jövő nemzedékét.
Milyen áron?
Olcsón!
Túlhajszolva és VALÓDI segítség nélkül.
Követelés, ellenőrzés, “tetemre hívás”, azt megkapják. Bemutató eszközöket, laborokat, műhelyeket nem. 🙁 ))
A gyerekeknek könyvből kell megtanulni a kémiai reakciókat is. 🙁
Pedig vizuálisan egyszerűbb és könnyedén megjegyezhetőbb lenne. (Kivétel a kiemelt oktatási intézmények, feltételezhetően a t.képviselők, politikusok, akik gyermekeiket oda járatják).

Úgy, hogy “kedves” Marcsika, az egészségednek is jót tenne a kiérdemelt:)dícséret, a szép szó, amit hittel és meggyőződéssel írnál meg.
De ha nagyon fájdalmas, semmi gond.
Mi többiek, – érdek nélkül! – csak úgy a szívünkre hallgatva, örömmel, könnyedén megtesszük 🙂 ))
helyetted is “kedves”.

]]>
Szerző: aki valaki http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129782 Tue, 03 Dec 2013 08:12:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129782 Ez így volt egykor, és így van most is. Azok a szerencsések, akik legalább egyszer láttak egy ilyen embert!
És igen, EZ VAN!

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129764 Mon, 02 Dec 2013 21:20:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129764 Nyugi,pihi elmentem,de nem örökre!…….

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129761 Mon, 02 Dec 2013 21:06:10 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129761 “Maga a történet,a környezet,a stílus is arra utal,hogy
nem ma játszódik,ennek megértéséhez nem kell “akkora” ész mint magának,más is jelezte.” 😀
“Kínos ,hogy én valós dolgokat tudok felhozni,anélkül hogy bértollnok lennék,hát ez van?!” 😀 😀 😀

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129759 Mon, 02 Dec 2013 20:56:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129759 Na ne erőlködjön Ille feleslegesen:
Maga a történet,a környezet,a stílus is arra utal,hogy
nem ma játszódik,ennek megértéséhez nem kell “akkora” ész mint magának,más is jelezte.
Ami a gyors reagálás illeti,hát látszik,hogy piszkálja a csőrét a véleményem!
Nyugodjon meg!No meg,hogy min van meglepődve az ugye nem számít?!Kínos ,hogy én valós dolgokat tudok felhozni,anélkül
hogy bértollnok lennék,hát ez van?!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129758 Mon, 02 Dec 2013 20:38:32 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129758 “Ja ha ilyet nem is,de hasonlót azért tudok írni,és írtam is…”
😀
“de a szakmámban volt becsületem és nem dicsőítem magam naponta,megteszik ezt a volt kollégáim…”
😀 😀 😀

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129756 Mon, 02 Dec 2013 20:28:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129756 boda, miből gondolja, hogy ürítési szokásai a nagyközönségre tartoznak? jót nevet, és még én vagyok a szánalmas? idegen tollak? nem is csodálkozom, hogy magának nincsenek 😀
fel kell, hogy világosítsam, hangya boltok még a mai napig is léteznek vidéken. pl. mogyoródon is van egy. meg lettem volna lepődve, ha nincs hangyához tartozó rokona 😀 legközelebb kazánkovácsokról fogok írni, vagy bányászokról, szedje össze magát, mert kell, hogy legyen egy olyan rokona!
a jelenbe nem én, hanem sárdi jani ültette át, úgyhogy, ez se jött be.
ki beszélt itt hasonlóságról?
boda, egyre szétszórtabb 🙁 kössön bele magába az émász 😛

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129754 Mon, 02 Dec 2013 20:27:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129754 Ja ha ilyet nem is,de hasonlót azért tudok írni,és írtam is
csak nem ennek a fórumnak,meg többnyire valós tapasztalat alapján(amatőrként)
és nem azért,hogy “néha”jó színben tűnjek fel!
Persze az tény,hogy én nem írogatásból éltem,de a szakmámban
volt becsületem és nem dicsőítem magam naponta,megteszik ezt a volt kollégáim ,akiknek már nyugdíjasként nem vagyok a
főnöke,tehát érdek nélkül!!!!

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129752 Mon, 02 Dec 2013 20:19:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129752 Nos Ille maga tényleg szánalmas,(még hozzá sem szóltam,nem is akartam),de
nem bírja ki,hogy ne kötekedjen ,amit ugye nagy ívben le…
…k,és jót nevetek,de lenne pár megjegyzésem!
Maga honnan tudja,hogy én mit tudok és mihez értek?pár dologhoz igen, válaszra
ugye nem kompetens!!aztán én nem magam dicsőítem ,mint maga,(kis univerzális zseni)
hanem más normális emberek ,akik többen vannak és akiknek a véleménye számít is,és én nem idegen tollakkal nem ékeskedem……
Aztán a Hangya élelmiszerlánc, ami a cikkben szerepel,az valóban nem a mai ,hanem a jóval régebbi móriczi időket idézi ( a nagyapám a kaposvári Hangya igazgatója volt,a családomtól hallottam),
tehát a történet jelenbe való átültetése kissé tényleg megkésett.
Régen és most is voltak igazi,jó szívű tanítók,de ma
ugye, ha sok hátrányos helyzetű gyerek is van,van szociális támogatás,ingyen étkeztetés stb.
Különben jó cikk,de ne vegye sértésnek,ne kérje ki magának és főleg ne bízza el magát,ha szabad kérnem!!!!!!
már csak azért is, mert a cikkben szereplő tanár és a maga
között semmi hasonlóság nem fedezhető fel,sajnos!!!!

]]>
Szerző: Le5l1eL http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129649 Mon, 02 Dec 2013 05:46:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129649 Köszönöm.
Időnként, túl a napi politikai aktualitásokon, nagyon jól esik ilyen szívmelengető, lélekemelő írást olvasni.
Mi mást tehetnék?
Még egyszer, köszönöm.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129646 Mon, 02 Dec 2013 05:13:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129646 na, most gondolja el, boda még életképeket se tud írni 🙂

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129634 Sun, 01 Dec 2013 22:58:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129634 Jaj, de kedves, színes, szívet-lelket melengető sorok.
Öröm olvasni, vissza-visszatérni, újból meg újból “átélni” az olvasottakat.
Mindegyikünknek van ilyen régmúltba veszett tanítója…
Megköszönöm, hogy elolvashattam.

]]>
Szerző: Zsuzsa http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129630 Sun, 01 Dec 2013 22:03:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129630 Ille szinte soha nem olvasom a maga hozzaszolasait, nem birom a vaganykodast es a randa beszedet, de az eletkepeit nagyon birom. Ez is igen megutott. Tehetseges es jo lelku.

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129621 Sun, 01 Dec 2013 20:20:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129621 Pontosan 12:32-kor olvastam ille, és akkor az egyszer. Akkor még hibásan volt írva. Azután javítottad, miután jeleztem. És minthogy közben folyamatosan kommenteltél,(láttam, mert épp itt voltam), nyilván olvastad.
Nem mintha nagy jelentősége lenne az időpontoknak, de egyszerűen nem értem, hogy miért próbálod megmásítani a tényeket.
És még valami, a fene se keresi a hibáidat, semmi szükség nincs rá, ugyanis teljesen nyilvánvaló mindenki számára, aki nem vak:)
Ne hálálkodj, elég egy sima köszönöm is 🙂

]]>
Szerző: frivi http://kanadaihirlap.com/2013/11/30/a-tanito-ur/#comment-129618 Sun, 01 Dec 2013 19:04:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=11589#comment-129618 Ille István

Én is a moderálására gondoltam, csak nem voltam ennyire szakavatottan szakszerű. Ebből is láthatja, hogy még jócskán van mit tanulnom! Én vagyok az örök törekvő – de nem törekevő! – tipikus esete.

]]>