Hozzászólás: Szebb jövőt? http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/ Thu, 07 Sep 2017 20:33:20 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-138409 Mon, 17 Feb 2014 20:12:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-138409 Bodabanya szerelmes itten valamelyik ballerba höhöhőő..
Éshát , mivel visszamaradott lélek , gyerekes módon próbálja kiszemeltjének figyelmét felhívni saját magára.
Pl. szidalmazza , pökködi , satöbbi.
Akár az alsótagozatosok.
Lehet hogy ez már a második gyermekkor nála ?
(Vagy a harmadik..netán negyedik..hehe)

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-138407 Mon, 17 Feb 2014 20:05:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-138407 Jól sejtettem én..

Ugyan csak intuícióból aposztrofáltam nácinak Gloákát , de most ő maga nyilvánította ki hovatartozását.
Egy söpredék aljanáci ő csupán.
Gyilkosok unokája.
Vagy nénikéje.
Mindegy.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-138396 Mon, 17 Feb 2014 18:46:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-138396 fenyvesi glória: ezen az oldalon nincs pártpropaganda!

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-138394 Mon, 17 Feb 2014 18:43:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-138394 Fenyvesi Glória: Miért kellene engedély ahhoz, hogy “lenácizzanak” egy náci pártot? Ha ciki akkor nem kell nácinak lenni?
Mi van akkor ha aggok? Általában az aggok tapasztaltak és bölcsek. A fiatalság pedig tapasztalatlan buta és heves vérmérsékletű. Sajnos ehhez még hozzávehetjük a neveletlent is. A fiatalságára senki nem lehet büszke. Ez van.

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-138392 Mon, 17 Feb 2014 18:31:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-138392 Más: xxxxxxxx
Itt található Vona Gábor kampány-nyitó beszéde…
Semmi náci, semmi antiszemita, semmi rasszista megnyilatkozás, és terv!

Ellenben ha beírják a GOOGLE-ba hogy Balogh Artúr blogja,olvashatják milyen magyarellenes uszító szövegeket engedett meg magának ez a cigány politikus, és a szocik képviselőjelöltje.
A magyarságot lehet szapulni büntetlenül???
Ha van egy kis nemzeti érzés az itt kommentelőkben, akkor felháborodnak rajta…

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-138387 Mon, 17 Feb 2014 18:26:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-138387 Akik engedélyezik,hogy lenácizzák a JOBBIK-ot, azok vajon milyen pártállású bírák?
Mert ugye, vissza kellett a kommunista-liberális bírókat venni, még ha aggok is már…Az EU nyomására…

]]>
Szerző: izraeli http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-137339 Tue, 11 Feb 2014 15:19:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-137339 Itt- Kuszkullo “ur”- csak egy regebbi vitarol
van szo.
Az Egyhaz szerint- mar eljott a Megvalto.
A zsidok- a vilag jelenlegi allapotarol itelve-
meg varjak.
Igen am, de tanulva a tortenelembol- voltak
akik megelegeltek a tetlen varast-
es- az imadsag mellett- cselekedtek-es minden
vita ellenere- ezt teszik a mai napig.
Ez a problemaja bizonyos szelsoseges anti-cionista
zsido koroknek-akikben Vona -ugy,mint nem regen
Ahmedinezsad-“tarsak”ra talalhat.
Jo lenne, ha valaki “felhomalyositana”
bizonyos kerdesben.
Az antiszemitak azelott-nem is olyan regen-
ezt skandaltak| “Zsidok,menjetek Palesztinaba!”
Most azt uvoltik:”Zsidok,menjetek Palesztinabol!”
Hogyan is van ez???
Ennyit az “eszerv”rol.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-137315 Tue, 11 Feb 2014 13:36:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-137315 küszküllő: miért is kellene bármilyen érv a videóhoz? tán valami vita alapját képezte? vona bohóckodott egy sort némi biodíszlet előtt. na és?

]]>
Szerző: küszküllö http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-137306 Tue, 11 Feb 2014 13:10:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-137306 Ille István

2014 február 11
7:25 de.
“úgy a kinti zsidó anticionistákat, úgy összességében, ki nem szarja le?”

Ez aztán az észérv!

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-137305 Tue, 11 Feb 2014 12:29:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-137305 Kik azok a ” “Jobbikosok” ” Londonban ?
Egy másik nácipárt?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-137304 Tue, 11 Feb 2014 12:25:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-137304 küszküllő: bocs, de ugyebár, nem a rabbiság volt a lényeg, hanem az antiság, ami, ugyebár, nagyon jól beleillik a gábor gyerek hazai viselkedéskultúrájába.
vagy vitatja, hogy vona ezt nem demonstrációnak szánta? mert ahogy a kinti jobboldaliakat, úgy a kinti zsidó anticionistákat, úgy összességében, ki nem szarja le?
súlytalanok.

]]>
Szerző: küszküllö http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-137302 Tue, 11 Feb 2014 11:54:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-137302 Vona nem csak “jobbikosokkal” találkozott Londonban.(A Népszaván találtam,egy hozzászóló csatolmánya.)

A “magyar” változat:

http://www.youtube.com/watch?v=2SH8V16Y5E4

Angol nyelvü változat:

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-135952 Fri, 31 Jan 2014 17:18:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-135952 frivol
2014 január 31
9:31 de.

Haa! Ennek őszintén örülök, hogy valaki ilyen reálisan látja a vízgazdálkodásunk hiányosságait és otromba hibáit! Nekem akartam külön kitérni rá mert így sok lett de valóban nem lehet a termőföldről beszélni víz nélkül. EZ a legalapvetőbb elmaradása a mezőgazdaságnak, az öntözéses gazdálkodás infrastrukturális és módszertani hiányosságai. Ha valamira érdemes lenne költeni akkor az az öntözéses rendszer kialakítás és ez hosszú távon szinte élet-halál kérdése, lévén a mi éghajlati övünkön a klíma változás egyik fő jelensége ami már napjainkban is érezhető, az évi átlag csapadék mennyiség folyamatos, és az éghajlati modellek szerint exponenciális ütemű csökkenése. Az Alföldön egyre nagyobb problémát okoz a szikesedés, jelenleg kb, 600.000ha-t érint és helyenként már az elsivatagosodás is jelentkezik. Ezeket a tendenciákat csak intenzív öntözéssel lehet megállítani. Ahogy írtad is nagy szükség lenne a felszíni vízkészletbővítő fejlesztésekre de a legstabilabb megoldást jelentő intenzív fejlesztés útja a víz visszaforgatása, újrahasznosítása, többszöri felhasználása lenne. Mert hogy az öntözési technológiák kémiailag jó minőségű, lakossági és ipari szennyeződéstől mentes vizet igényelnek, és ez addig komoly problémát vet fel amíg például a Duna vízgyűjtőjébe a szennyvizek 40%-a minden tisztítás nélkül kerül be. Van egyébként egy hatalmas plusz vízkészletünk a mélységi vízkészlet de ezeket stratégiai ivóvízkészletnek kellene tekinteni mert még egy atomkatasztrófa esetén is (ha már Paks) a csapadékban megjelenő sugárszennyeződés ellen is védettek, így azokhoz nem lenne szabad hozzányúlni!
Szóval a mezőgazdaságra visszatérve, itt komplex elmaradásaink vannak. Igazából egy átfogó meliorációt kellene végrehajtani ami egymással szorosan összefüggő talajvédelem, talajjavítás vízrendezés, és területrendezést jelentene. A mezőgazdasági hatástanulmányok szerint egy ilyen átfogó rendezéssel az összes fontos kultúrnövényünknél alsó hangon 50%-os termésnövekedést lehetne elérni, kimagasló minőségi mutatókkal! Agrár nagyhatalom lehetnénk!

]]>
Szerző: frivol http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-135908 Fri, 31 Jan 2014 14:31:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-135908 Fuser
2:24

Hollandia mégis el tudja érni, hogy a fele akkora termőterületen tizszer akkora értéket állít elő, úgy, hogy ráadásul rosszabb minőségű mezőgazdasági földekkel rendelkezik. Ezt úgy tudja elérni, hogy az öntözés természetes járuléka a növénytermesztésnek, meg ott persze a kiemelt kultúra (üvegház)aránya is sokkal magasabb.
Nálunk alig megy az öntözés, ráadásul adóval sújtják, aki öntözni merészel. Ennek a logikáját sem igazán értem, mint ahogyan azt sem, hogy a hozzánk befolyó vízmennyiség 90 %-át miért kell hagyni egyszerűen átfolyni rajtunk. Még szerencse, hogy, nagyvonalúságunknak köszönhetően azt azért megengedjük az átfolyó vizeinknek, hogy évente kétszer árvizet csináljanak.:))
Felfoghatatlanul rossz vízgazdálkodás az, amikor az év adott szakaszában igyekszünk minél gyorsabban megszabadulni a ránk zúduló vízmennyiségtől, rá három-négy hónapra pedig panaszkodunk az aszály miatt, miközben több száz kilóméter (holtági)víztározóval rendelkezünk, hála Vásárhelyi Pálnak. De az öntözés után vízhasználati illetéket vagy mi a búbánatot kell fizetni!
Nemcsak a Duna-Tisza csatornát kellene megépíteni, hanem a Holt-Tisza ágakat víztározására alkalmassá tenni. Az árvizi többletvízmennyiség feltöltené, az öntözés a fölösleget felhasználná.
A hazai termelés kiválthatná azt az élelmiszernek nevezett hulladékdömpinget, emelyekkel a különféle multik fertőzik az egykor jobb minőséghez szokott magyar lakosságot, másrészt sok százezer, tisztességes megélhetést biztosító munkahely is keletkezne, csak úgy mellesleg. Csak a minőségi termelésnek kellene létjogosultságot adni, hiszen a mennyiségi termelésben mi nem lehetünk versenyképesek. Ráadásul a minőségi termék és a hozzáadottérték aránya is egyenesen arányos. Szerintem ezt, rajtunk kívül, mindenki tudja.

]]>
Szerző: Kovács Éva http://kanadaihirlap.com/2014/01/27/szebb-jovot/#comment-135891 Fri, 31 Jan 2014 12:07:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12457#comment-135891 Gyalázat hogy ilyen párt van Európa közepén!szégyen hogy biródág is kimondta hogy neonáci párt!Szégyen hogy a müködésüket még most is engedik!

]]>