Hozzászólás: Államosítások kora http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/ Thu, 07 Sep 2017 20:33:20 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-137466 Wed, 12 Feb 2014 11:14:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-137466 fenyvesi glória: kulákok, mint középosztály? mondja, aranyom, maga hol tanult?

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-137457 Wed, 12 Feb 2014 07:37:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-137457 Volt olyan időszak is, amikor a magyarság ,munkával megszerzett javait,-mert kuláknak bélyegezték Őket, -elorozták a “kommunisták”…
Így ellehetetlenítve a középosztályt.
Az nem fáj egyes hozzászólóknak?

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-137456 Wed, 12 Feb 2014 07:35:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-137456 Inkább a magyarok húzzanak hasznot, mint az idegen érdekeltségű multik, Bankok!

]]>
Szerző: Dénes ERÖS http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-136765 Thu, 06 Feb 2014 11:11:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-136765 Ez nem àllamositàs,hanem visszavàsàrlàs,a monopolhelyzetek felszàmolàsa,egy uj kiindulàsipont a késöbbi versenyeztetés felé,az àrdiktàtumok,àrmegbeszélések-a fogyasztok érdekei ellen-
megszüntetése.
A gyarmatisorbol valo megszabadulàsunk utàn,mindnyàjan hittünk a
gyorsabb fejlödésünkben. Naivak és tapasztalatlanok voltunk,jo piac
a külföldiek szàmàra,mert kivàncsiak és legtöbbnyire versenyképtelenek voltunk.Igy lettek privatizàlva àron alul a még
jobbsorsra érdemes vàllalataink… is.
A piacokért,munkahelyekért folyo versenyben csak kevés szolidaritàs érvényesül.
Az orszàgok kormànyànak kell a gazdasàgi…
megmérettetésben,a vàlasztopolgàrai elött az esedékes következö
vàlasztàsokon ujboli megbizatàsért,jo eredményeket felmutatni.
Az EU is szuverén orszàgok egyesülete,de harcolni kell -lehet-a
kedvezöbb kvotàkért…,aki mosolyokkal is beéri,hàtul landol ös
2/3-os vereséget szenvedhet.
Kiknek köszönheti a baloldal a 2/3-os leszereplést?
A Ft-rol, “az àrfolyamok vàltoznak”Lagarde.A gazdasàgi eredményeink jok,az inflàcio csökkent,a valutatartalékunk magas.
Ha az adossàgunk a 2002-es szinvonal-53 %-körül lenne,60 %-al-
bevezethetnénk-kedvezö idöpontban-az EU-t.
Vannak örökölt problémàink,amelyeket a különadokkal oldottunk meg.
A Devizahitelek is ide tartoznak,amit szintén -valoszinüleg-csak a különadok tovàbbi meghosszabbitàsàval lehet megoldani.
Az ilyen megoldàsok szükségesek,de nem népszerüek az érintettek
és azok orszàgai szàmàra.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-136508 Tue, 04 Feb 2014 13:58:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-136508 Kéremszépen :
Tegnap , hétfő délután óta , ma reggelig , a Forint 1,42.-vel gyengült az Euróhoz képest.
Így aztán 324 Forintot kell adni egy Euróért.
( PayPal adat , nem holmi barom mondta a Magyarmédiában. )

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-136507 Tue, 04 Feb 2014 13:56:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-136507 Figyi Hüjedénes :
Mi bajod van az internacionalizmussal ?
Mert annélkül a népesség el fog korcsosulni.
Nem lehet minden nációnak csak maguk között házasodni.
Akkor mindenki olyan agy-korccsá válna mint TE nemzetes uram

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135765 Thu, 30 Jan 2014 16:06:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135765 falusi: peshcnig mária-zita azt találta mondani, hogy az kurvára kevés, hogy matolcséné férje azt mondja, ezek természetes folyamatok.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135759 Thu, 30 Jan 2014 15:37:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135759 Drága Déneseltárs!! Valami baletteset törtínhetett, mer esztetet óvasom:
Tovább gyengült csütörtök reggel a forint: az eurót délelőtt fél tízkor 312,02 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a kora reggeli 309,33 és az előző esti 308,15 forint után.

Csütörtök reggel a legmagasabb eurójegyzés 312,49 forint volt. Az eurót legutóbb 2012 januárjában jegyezték hasonló árfolyamon, amikor 316,32 forinton érte el éves csúcsát.

A dollár jegyzése a kora reggeli 226,68 forintról 229,21 forintra, a svájci franké 252,86 forintról 255,12 forintra, a japán jené pedig 2,2119 forintról 2,2410 forintra emelkedett csütörtök kora délelőtt.
Az euró gyengült a dollárral szemben csütörtök reggel, jegyzése a kora reggeli 1,3645 dollárról 1,3610-re csökkent.

A lengyel zloty csütörtök reggel 0,15 százalékkal, a cseh korona pedig 0,12 százalékkal gyengült az euróval szemben, a török líra 1,20 százalékot vesztett árfolyamából, a román lej pedig 0,28 százalékkal erősödött.

Drága Deneseltárs, szóhatná a Matócsinak, hogy mennyemmá szabaccságra, mer a níp beledöglik, ha mégeccer megszóllal..

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135742 Thu, 30 Jan 2014 13:32:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135742 erős et: ne ezzel foglalkozzon, ez az, amihez nem ért. feltettem kb. egy héttel ezelőtt egy képletet:megoldotta már?
mert valahogy nem látom még a választ 😀

]]>
Szerző: HunCanada http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135738 Thu, 30 Jan 2014 12:57:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135738 Geyza
2014 január 29
7:01 du.

Így van erősödött a CAD az USD-hez képest ha az utóbbi éveket nézzük, de most januárban visszaelőzött az USD és a CAD négyéves mélypontra került. 1 USD most megint többet ér mint 1 CAD.

]]>
Szerző: Dénes ERÖS http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135728 Thu, 30 Jan 2014 09:43:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135728 Kedves internacionalistàk!
Hol àllt a Ft 2009-ben? Mit értek el vele Bajnai-Oszko? IMF-es
dràga injekcioval-baràti tanàcsokkal,utasitàsokkal és ellenörzéssel-
minusz 6,8 %-ot,a megszoritàsok ellenére.Igy 2009-ben folytattàk
Gyurcsàny megszokott mélyrepülését a környezö-kevésbé eladosodott-konkurenseinkhez viszonyitva.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135722 Thu, 30 Jan 2014 07:07:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135722 falusi, ugye, nem gondolod komolyan, hogy erős et – az infantilis megszólításokon kívül – bármit is a saját kútfőjéből merített volna? sztem telefonos segítséget kért 😀
a kommentedből max. a kötőszavakat fogja megérteni 😛

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135719 Thu, 30 Jan 2014 05:00:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135719 falusi
2014 január 29
6:27 du.
Pontosan ezt a kérdést feszegettem a Geyzanak írt kommentemben. A forint bedöntések, meg a jegybanki kamat emelések hatalmas üzlet az árfolyam üzéreknek.
Szerintem nem véletlen a Matolcsy féle beszólás. A választások előtt még kaszálni akarnak egyet.
Igaz, a tavalyi évre mondta a baltás, hogy az aratás éve lesz. Csak azt nem gondoltuk, hogy tarvágást csinálnak.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135714 Thu, 30 Jan 2014 03:45:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135714 Esszem Geyzám. Ez így van, az elmúlt néhány évben a kanadai dollár nagyonis megerősödött. Volt tavaly olyan időszak, amikor a kanadai dollár egy-két centtel jobb volt mint az amerikai. Ezt elsősorban az okozta, hogy a világválság után a kanadai gazdaság hamarabb állt talpra, mint az amerikai. Emellett erreség sokkal tökéletesebb a szociális háló mint az államokban, és sokat számít az is, hogy a GDP-hez viszonyitva az ország lakosságát, az egy főre eső megtermelt javak magasabb számot mutatnak itt, mint tőlünk délre. Emellett kanadának – megintcsak a GDP-hez viszonyítva- jóval alacsonyabb az adóssága is, meg a háztartási hiánya is.
Nemis pofázik bele a bankok üzletmenetébe. Viszont garantálja a bankok fizetőképességét a betétekre, 2OO9-ben pl négy bankot is állami támogatással állítottak talpra. Nem vágják haza adókkal, fél és teljesenhülye ötletelésekkel a kiskereskedőket, vállalkozókat, a cégeket. Az adózás itt olyan, mint a járnitanulás. Automatikusan mindenki elsajátítja, mire odakerül. (Egy jó ügyvéddel a gyilkosság után huszonnégy órával már esetleg szabadon várhatod a tárgyalást, viszont ha adócsaláson csípnek, akkor addig ülsz, míg belezöldülsz.) Pedig bürökrácia itt is van, nemis akármilyen. Viszont a korrupció sokkal finomabb, mint odahaza, és még a legszemtelenebbek is nagyjából tudják, hogy mikor kell a saját kezükre csapni.
Ennyit hirtelenjében a fjordokról, centeken keresztül.
🙂
Cheers!!

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/01/28/allamositasok-kora/#comment-135713 Thu, 30 Jan 2014 00:01:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12444#comment-135713 Én nem tom.
A utóbbi három évben aztat veszem észre hogy a Kanadai Dollár eléggé erősödött az USD.-hez képest.
( Csakmerhogy üzletelek ezeknek az országoknak egynehány lakójával).
Nomeg az Ausztrál is. Bár az mintha mostanság kissé visszatért volna a normális mederbe.

]]>