Hozzászólás: Kérdések Viktorhoz http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/ Thu, 07 Sep 2017 20:33:20 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Szimon József http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136325 Mon, 03 Feb 2014 10:44:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136325 Kiváló, terjesztésre méltó összeállítás! Csak azt kell helyesen megítélni, hogy kihez szól, szólhat?
Az agyhalott zombikat (itt is jól láthatóan) persze ez sem győzi meg, de ez amúgy is lehetetlenség: a megmaradt vakhitűek tábora ugyanis kizárólag narancsba csomagolt tényeken él, tehát immunis a valóságra és az is marad. A Simicska-Mészáros párost azonban csak frappáns jelképként szabad értelmezni: a maguk alá hizlalt jéghegy már valós tömeggel bír, és több-százezres, pereputtyos klientúrát foglal magába! Az ő érdekvezérelt szavazatuk pedig szintén megingathatatlan.
Azért viszont tényleg érdemes küzdeni (köszönet a szerzőnek is!), hogy a fennmaradó és nyilvánvaló többség szemét minél tágabbra nyissuk, hogy „látva lássanak”. + az alábbi linken elérhető vizuális kiegészítés – https://www.youtube.com/watch?v=3jfOpNP-Frs

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136208 Sun, 02 Feb 2014 15:54:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136208 erős et: ne aggódjon, tarlós et. felújíttatja. tudja, csatolt melléküzlet a paks2 – höz.

]]>
Szerző: Dénes ERÖS http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136207 Sun, 02 Feb 2014 15:51:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136207 “A Metrot leàllitottàk…”
A 3-as Metron 40 évnél idösebb tüzveszélyes kocsik közlekednek,a legfiatalabb 27 éves.

]]>
Szerző: küszküllö http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136170 Sun, 02 Feb 2014 07:19:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136170 Egyik kutya,másik eb.

“Polányi derűlátása azonban nem vált valóra – a neoliberalizmus lényege az, hogy az emberek sorsát a piaci törvények határozzák meg. Az embereknek kell a gazdaság parancsait követni, és nem ellenkezőleg. És amint azt Polányi előrelátta, ennek az eszmerendszernek a megvalósulása közvetlenül a „társadalom lerombolásához” vezet. Mi történt tehát? Hogyan lehetséges, hogy fél évszázaddal a második világháború befejezése után ide jutottunk? ”

http://paradoomer.blogspot.se/2010/02/neoliberalizmus-rovid-tortenete.html

“A rendszerváltás idejére az ország gazdasági irányítása már régen a neoliberális közgazdászok kezébe került. A nyolcvanas évek végén és a kilencvenes évek elején a magyar kormányok négy év leforgása alatt megnyitották az ország piacait a sokkal tőkeerősebb, fejlettebb technikával rendelkező nyugati vállalatok előtt. A külkereskedelem liberalizálása során, négy év alatt – a hazai ipar legcsekélyebb védelme nélkül –, minden importkorlátozást megszüntettek. Emellett olyan törvényeket hoztak, amelyek a még esetleg életképes vállalatoknak is megadták a kegyelemdöfést (csődtörvény, számviteli törvény, pénzintézeti törvény).”

http://www.gondolkodjunkegyutt.hu/spip.php?article430

“Kérdés, hogy ha ez így van, akkor mitől omlott össze a jóléti állam?

Pogátsa szerint valójában nem omlott össze, hanem a 70-es évek végén kibontakozó neoliberális forradalom tudatosan leépítette azt. Öt nagy sokk rázta meg ebben az időben a világot: a két olajválság, a Nixon botrány, az aranystandard feladása, illetve az amerikai eredetű kamatválság. Ez az öt válság szétzilálta a nyugati államok háztartását, és erre hivatkozva lépett színre a neoliberális politikai elit. Privatizáltak, dereguláltak, leépítették a jóléti vívmányokat, arra hivatkozva, hogy a megelőző évtizedek társadalmi berendezkedése fenntarthatatlan.”

http://hvg.hu/gazdasag/20130114_A_joleti_allam_vege

]]>
Szerző: küszküllö http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136168 Sun, 02 Feb 2014 06:59:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136168 “…A kommunistánál kártékonyabb és veszélyesebb embertípust még nem produkált a történelem. Cinizmusuk, szemtelenségük, hataloméhségük, gátlástalanságuk, rombolási hajlamuk, kultúra- és szellemellenességük elképzelhetetlen minden más, normális, azaz nem kommunista ember számára. A kommunista nem ismeri a szégyent, az emberi méltóságot, és fogalma sincs arról, amit a keresztény etika így nevez: lelkiismeret. A kommunista eltorzult lélek! Egészséges szellemű európai ember nem lehet kommunista! Nincs olyan vastag bőrt igénylő hazugság, amit egy kommunista szemrebbenés nélkül ki ne mondana, ha azt a mozgalom érdeke, vagy az elvtársak személyes boldogulása így kívánja.”(Szolzsenyicin)

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136156 Sat, 01 Feb 2014 21:46:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136156 “FUSEROK”: Az első Fidesz kormány alatt kérte a BKV a neki járó pénzt a kormánytól. A válasz az volt, hogy dolgozzanak jobban majd lesz pénzük. Mert akkor nem rohad a busz? Négy évig nem adták oda a pénzt ami jár, A Metrót pedig leállították. De kegyesen megengedték, hogy hitelt vehessenek fel. Most azért nem tudott indulni a busztenderen mert adóssága van. Így Széles nyerhetett. Ez csak a BKV elleni bűnük.

]]>
Szerző: Dénes ERÖS http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136154 Sat, 01 Feb 2014 21:18:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136154 fuserok
Abbol az igazsàgbol kell kiindulni,hogy 2004-ben eladtàk a DUNAFERR-t, utàna a MALÉV CARGO-t,a REPÜLÖTERET,MOL részvényeket….
és mégis:ADOSSÀGNÖVEKEDÉS,TULDEFICITELJÀRÀS-2004 ota-,2008-ban IMF kölcsön…,INFLÀCIO,EGÉSZSÉGÜGY,OKTATÀSÜGY,MÀV,VOLÀN,3-as METRO,BKV,
BUDAPEST és a többi ÖNKORMÀNYZATOK ADOSSÀGA,problémàkat is örökbe
hagytàk.
A TULDEFICITELJÀRÀS megszüntetve,az INFLÀCIO megfékezve,az IMF hitel
-2012-töl visszafizetve,az önkormànyzatok adossàga àtvàllalva.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136141 Sat, 01 Feb 2014 19:20:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136141 Bocsi, de már nehéz eldöntenem, kivel tegeződöm, kivel nem! Elnézést.
Ja, amit a kuruc mond azt nem szoktam elolvasni, csak átugrom.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136140 Sat, 01 Feb 2014 19:07:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136140 Figyelő.
Én is megnyugtatlak. Nem magasabb. De még mindíg csak 7.2 %. Ezzel a számmal odahaza boldogok lennének a munkakeresők. Ott ugyanis 25%-os a munkanélküliség. Statisztikákban nem, mert azik között nem szerepel a félmillió külföldön dolgozó, a közmunkások, és a járulékosok..Nézz be ide. (Előtte kellett volna, mielőtt megint tettél egy kategórikus, megfellebbezhetetlen kijelentés..)

http://www.huffingtonpost.ca/2014/01/10/unemployment-rate-canada_n_4574735.html

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136133 Sat, 01 Feb 2014 17:51:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136133 Kedves Figyelő. Jut eszembe Mi tegeződtünk. Haragban vagyunk? (worry)

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136124 Sat, 01 Feb 2014 17:29:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136124 Kedves Figyelő: Valahol dicsekedtél, hogy nem vagy 100 éves. Türelem, mindennek eljön az ideje.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136123 Sat, 01 Feb 2014 17:27:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136123 Figyelő: Kedves Figyelő! Itten nem ez volt a lényeg. Itt is nehezebb lett az élet. Igaz itt nem harsogják az emberek arcába az ellenkezőjét. Pedig itt tényleg sokkal jobban megy. Itt arról van szó, hogy a kuruclány “lelustázta” a munkanélkülieket. Ez elég somás és gőgös ítélet. Sok rosszat lehet rám mondani, de én az egész 24 évvel elégedetlen vagyok nemcsak a Fidesszel. Csak az utolsó hárommal a legjobban.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136119 Sat, 01 Feb 2014 17:06:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136119 llanfair
2014 február 1
6:51 de.
Megnyugtatom, hogy az USA-ban főleg, de Kanadában is nagy a munkanélküliség a gyárak, üzemek megszüntetése óta. A global gazdasági átok miatt. A multik megjelenésével, melyeken kinai, és más ázsiai gyártműányokat árulnk, megszünt a hazai ipar.
Persze Magyarországnak kis lehetősége van ezen túljutni, de NEM most kezdőödött el ez a szituáció.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136064 Sat, 01 Feb 2014 11:51:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136064 Fenyvesi Glória: Ez szép volt. A munkahelyüktől megfosztott emberek nem akarnak dolgozni? Arra a bányászra vagy járművezetőre stb gondol akik alól kihúzták az állását? Lehet várni egy 45-55 éves embertől, hogy átképezze magát? Mit tanuljon? Mondja a megoldás ne gyalázza azokat akik vesztesei Magyarország hasításának. Belegondol annak a helyzetében ki magas fokon műveli szakmáját de 20-30 év után levelet kap, hogy le is út fel is út? Mert kell Széles úrnak a BKV? Menje celebnek vagy az X faktorba? Mert a munkaereje nem kell senkinek. Ha csak nem ingyen. Szép a világ fekete-fehérben? Még azt is megkérdezném, ha a szülók nem tudják etetni a gyermeküket a társadalom miért van? A szülök hibája miatt dögöljön éhen a gyermek? Gondolom Glóriácska sok munkájába került oda születni ahova született? Vagy csak mázlija volt, hogy kinek a x@xxából sikerült kikeveredni?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/01/29/kerdesek-viktorhoz/#comment-136059 Sat, 01 Feb 2014 09:30:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12484#comment-136059 fenyvesi glória : 500.000 az az ötszáz. a következtetése tipikus. lusta dolgozni? hol is? tanulni? egy szegregált iskolában, ahova bejárni tán még cipője sincs? beilleszkedni nem akarás? üljön már fel fordítva a lóra, és rá fog jönni (már, ha) hogy kirekesztésről van szó!

]]>