Hozzászólás: Az út végén http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/ Thu, 07 Sep 2017 22:02:55 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139919 Tue, 25 Feb 2014 16:40:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139919 Geyza: bennem több is emberére talált,és ahogy elnézem már nem is kisérleteznek.
Régebben néha még a nejem is mondta,hogy “isten vagy”,de aztán kiderült,hogy tévedett.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139914 Tue, 25 Feb 2014 16:20:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139914 én erről a kabaréban valami olyat hallottam margittól, hogy “pedig engem minden nagykövet megmozgatott”…

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139912 Tue, 25 Feb 2014 16:17:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139912 Gyuri! Sajnos azt is rosszúl idéztem:
“Az vesse rá az ELSŐ kővet, aki nem vétkezett”
Ez a hivatalos.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139740 Tue, 25 Feb 2014 04:00:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139740 Van annak valami morbid bája, amikor az élők azt akarják bizonyitani egymásnak, hogy melyikük érti meg jobban az elmúlást..
István megfogott valamit. Lehet, hogy igaz, de azis lehet, hogy fikció. Láttam néhány halált. Nincs két egyforma. MIndenki másképpen éli meg, (hogy egy csodaszép képzavarral éljek) és a mellettük állók, vagy az ott tartózkodók szintén másképpen.
A halálnak pókerarca van, és nincsenek érzelmei.
És nem elfelejteni, : mindig könnyebb a távozónak.

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139732 Mon, 24 Feb 2014 22:04:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139732 De-hát,Figyelő!
Ezt nem vártam Tőled.Egy zsidó rabbinak a valós vagy vélt szavait idézed?

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139729 Mon, 24 Feb 2014 21:51:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139729 Nyizo:
Isten bennünk lakik.
És ha csodát tesz , az egészen másképp jelenik meg.
Pl. 1967.-ben Isten csodát tett a Közel-keleten :
MEgengedte Izráel fiainak hogy hat nap alatt elvégezzenek annyit a hadszíntereken , amit előtt hat hónap alatt tudtak elvégezni más , nagyobb hadseregek.
Mi ez ha nem csoda ?
Viszont amikor Izrael fiai annyira elhülyültek hogy pl.Isten nevében nem vettek fegyvert a kézbe Sabbatkor , mert a kard fémből van , akkor szanaszéjjel szórta őket. Ez 2000 éve történt.
Tehát Isten bennünk van.

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139715 Mon, 24 Feb 2014 20:06:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139715 Figyelő: el tudnád ezt magyarázni annak az idős néninek is akinek a férjét néhány ezer forintért agyonverte egy rablógyilkosnak szegődött “istenteremtménye”? Tudnék még példákat,de ha ennyiből nem jössz rá, akkor kár a szóért.
De vannak vallások ahol nincs bűnbocsánat,szerinted ott ez visszatartja őket? Vagy őket nem a te istened teremtette?
Ne érts félre,nem akarlak lebeszélni a vallásodról,hiszen akinek nincs hite,az mindenre képes(jó és rossz értelemben is),csak az elvakultságodból zökkentenélek ki ha lehet.

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139710 Mon, 24 Feb 2014 19:48:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139710 István: nem akarok mindenáron nyalizni,de mit tegyek ha az agyadat arra használod,amire való,és nem tudok belekötni a végtermékbe. Ezt nem csak erre az írásodra értem,hanem a többi topikon olvasottakra is. Sajnos nem mindenki követi a példádat(sőt!!).Szerintem ez nevelés kérdése főleg,van akinél a kérdésre “mert én azt mondom” volt kicsi kora óta a válasz,és van akinek elmagyarázták a miért-et is.
Sajnos (ma már nem bánom) én ez utóbbiakhoz tartoztam, szoptam is egész életemben eleget,amikor nem voltam hajlandó hülye parancsokat vakon teljesíteni. Kénytelen voltam a túlélési technikát kifejleszteni: dolgozz jól,akkor elnézik ha gondolkozol is. Van egy gyanúm,hogy tudod miről beszélek. Szóval csak drukkolni tudok,hogy még sok ilyen érdekfeszítő cikkel rukkolj elő.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139704 Mon, 24 Feb 2014 19:34:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139704 nyizo
2014 február 24
1:49 du.
Értem.
Csak a világ legnagyobb tanítóját tudom idézni:
” Az vessen rá kővet, aki bűn nélkül van!”

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139698 Mon, 24 Feb 2014 19:22:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139698 nyizo: semmi gond. a trollok nem így működnek, mint te 🙂
amúgy a franc se akart bármit is feszegetni. volt agy kósza gondolatom, és felöltöztettem. ennyi.
ha hiszed, ha nem, többnyire először a befejező mondat jut eszembe, és eléje építem a történetet. vagy van egy alapgondolat, és felöltöztetem.
ösztönös. nem is nevezném őket novellának, csak némi gondolattorlódásnak 🙂

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139693 Mon, 24 Feb 2014 19:09:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139693 István: elnézést kérek amiért mellékvágányra tereltem a témát,de amikor ilyen elvakult emberekkel találkozom,nem tudom megállni hogy beszóljak. Ennél nagyobb a baj az ugyanilyen elvakult orbánhívőkkel,de azoknak nem mondom el a véleményem,már rájöttem hogy fölösleges.
Egyébként pedig a kis novella nagyon érdekes dolgot feszeget,nagy figyelemmel olvastam. Magam is elgondolkoztam már hogy mi lesz ha odakerülök,de csak arra jutottam,hogy jó lenne gyorsan és békében elköltözni.
Már-már szégyellem(bár nem kéne)hogy 62 évesen nem tudok komoly betegségeket felsorolni,és csak hallgatom a korombéliek panaszait bólogatva. A haláltól sem vagyok képes félni,olyan távolinak tűnik,de szerintem nem is kell.Végül is belénk van kódolva,természetes velejárója az életnek.Azokkal értek egyet,akik vígan temetnek,hiszen az elhunytnak már semmi gondja.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139686 Mon, 24 Feb 2014 18:59:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139686 nyizo: “Persze amikor a büntetés néhány “miatyánk”-kal letudható,én se venném túl komolyan.” na, ebben rejlik a katolikus egyház hazugsága.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139685 Mon, 24 Feb 2014 18:58:10 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139685 Kedves Figyelő: Ne gondolkodj túl. Semmi hátsószándék nem volt benne. Érdekelt volna valami.
Hagyjuk abba mert nem akarom senki lelkét sem vallását megsérteni. A hívő emberekkel semmi bajom. Csak a képmutatókkal akik hasznot húznak a vallásból.
Mindamellett itt a kórházba befekvőknél megkérdezik milyen papot (rabbit) hívjanak ha baj van. Egy katolikus és egy Ír egyházi pap mindig ügyeletes, de hívnak amilyen kell. Ha nem tudnak olyat hívni akkor természetesen a két egyház képviselője megy segíteni amit tud, de telefonon mindig elérhető valaki. Ez nekünk így nagyon tetszik.

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139681 Mon, 24 Feb 2014 18:49:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139681 Figyelő: bár van olyan elmélet is,hogy az ember nagyban hozzájárul a természeti katasztrófákhoz is,de én az emberek által elkövetett szörnyűségekre gondoltam,és ha jól tudom a hívők szerint ez is az isten fércműve,amit elfelejtett kijavítani.”Az embernek szabad akaratot adott az Isten,ha azt rosszra, használja, gyilkosság, háborúk stb. azért megbünhődik.” Nem úgy vettem észre,hogy ez a bűnhődés olyan nagy visszatartó erő lenne,és most nem csak a visszaeső bűnözőkre gondolok,hanem a fényűző életet élő vagy éppen pedofil papokról,akiknek első kézből kéne a büntetésről tudniuk.Persze amikor a büntetés néhány “miatyánk”-kal letudható,én se venném túl komolyan.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/02/22/az-ut-vegen/#comment-139677 Mon, 24 Feb 2014 18:33:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=12912#comment-139677 figyelő: én több kommentben, többről is beszéltem. ami a magával kapcsolatos eszmecsere értelmes voltát illeti, valóban kérdéses. de korántsem miattam 😀

]]>