Hozzászólás: Játék a nevekkel http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/ Thu, 07 Sep 2017 22:13:12 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-141227 Wed, 05 Mar 2014 22:48:10 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-141227 Kedvtelen glólika,
Tisztában vagyunk vele,hogy Szűz Mária és Jézus Krisztus is magyarok voltak.Azt is tudjuk,hogy az emberi butaságnak csak alsó határa van.Egyébként a “biblia”nem szerepel az Ótestamentumban(TÓRA).Ha hajlandó lennék veled asszózni leírnék legalább 12,15 héber nevet amire a hozzád hasonló nagyeszüek megesküdnének,hogy magyar nevek.Azért ne búslakodj,a héber neveket nektek is van jogotok használni.

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-141226 Wed, 05 Mar 2014 22:35:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-141226 Geyza,
remélem meg tudlak nyugtatni.Európa nagy részében már a leggyakoribb név az újszülöttek között az achmed és a mohammed.

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-141059 Tue, 04 Mar 2014 07:37:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-141059 A Bibliában NAOMI név szerepel, mint RÚTH menye.

A NOÉMI magyar név!

]]>
Szerző: Pesti Gúnár http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140824 Sun, 02 Mar 2014 11:53:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140824 találomnak: Bizony, bizony! Миру мир! Ezt kellett bepingálni ötödikben az orosz-füzet első oldalának közepére.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140821 Sun, 02 Mar 2014 10:55:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140821 Elképesztő.
Gyimbó-Gyombi megint jobban tudja.
Merthogy hallott valamit valahol amire nem figyelt.
Tele a Világ (Mir) efféle tudálékos nagyokos félanalfabétával.


Amikor a fiam született , VALÓBAN nagyon ritka nevet szerettem volna adni neki.
Ezért kapta a János nevet.
Egyik legritkább magyar név a mai ” Ronaldos ” meg ” Herkules”.-es időkben…

]]>
Szerző: Budafok http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140819 Sun, 02 Mar 2014 09:57:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140819 Da zdravsztvujet mir mira !

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140810 Sun, 02 Mar 2014 07:21:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140810 Igen, Gyuri10, szolgálati közleményben jeleztem, hogy Noémi egy bibliai történet főhőse.
E-migráns! A Mír v mirje az béke (vagy békét, mert a hímnemű közös főnevek (a tulajdonneveknél nem) alany és tárgyesete megegyezik) a világban.
A mo-i választási ügyben egyetértek! Pl: a külföldi magyarok szavazhatnak levélben is(!), és elküldhetik postán, akár úgyis, hogy leadják a falujukban egy megbízottnak (Vajon ki bízza meg?), aki aztán egy csomagban küldi Magyarországra, ahol a csak a Párthoz tartozó iroda láthatja! De ez csak azokra vonatkozik, akiknek nincs magyarországi bejelentett lakcímük! (Tehát azokra, akik szándékaik szerint csak ideiglenesen mentek külföldre dolgozni, azokra nem, ők utazzanak, tolongjanak a kijelölt helyen.
Vannak lépések (pl.Scheppele professzor elemzése a viszonyokról, amit a galamus.hu-n olvashatsz), de nem elég hangosak, és főleg kevés emberhez jutnak el.

]]>
Szerző: e-migráns http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140790 Sat, 01 Mar 2014 21:24:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140790 Mír v Mírje! Mondaná az orosz. (Dehülyén néz ki fonetikusan!)

Hasonló, mint a Viktor, vagy a Győző!

Viszont a nevek játéka kapcsán:

Én sokat vagyok külföldön, és ezért kérdezem, hogy biztos, hogy jó nekünk, ha ott mindenki és Magyarországon is sokan az “Együtt 2014”-re szavaz?
Én nem tudom, hogy ott kik szavaznának a demokratikus oldalra! Mindettől függetlenül is csalás a külföldönélők ilyetén szavaztatása
– a kormánypropagandát nyomják a követségek felől, erre szakosodott fizetett embereik vannak kint, akik keresik és tartják a kapcsolatot, ill. ők képesek mozgósítani is a kb. 1%-nyi szavazót, akikről már tudják, hogy nekik szavaznak! (Londonban 200.000 magyar menekült már ki, és eddig 2000 regisztráció érkezett, hogy akarnak szavazni. Az megint kérdés, hogy ténylegesen azok közül hányat fognak mozgósítani a pártpreferenciájuk alapján!)
-Az átlagos 70%-kal szemben a külföldre kiszorítottak 1%-a áll!!! Pedig ők túlnyomórészt annyira elégedetlenek voltak, hogy aktívan is tettek a boldogulásuk érdekében, azaz szavazásilag is aktívabbak!
Szavazniuk is reménytelen nemcsak a távolság, hanem a szavazási hely mérete miatt is!
Ez azzal egyenértékű, mintha a fidesz szavazóinak érvényes szavazatot leadni csak Székesfehérváron a kicsi okmányirodában lehetne lehetne! Hány érvényes szavazatot kapna a fidesz? Hányan utaznának oda?
A külhoni magyarok pedig csak Aradon szavazhatnának! Na akkor ott is csak 1% szavazna! 200-400km-t nem utazgatnának sokan!
Durvább a helyzet a külföldön élőkkel,hiszen sok ország nagyobb,mint Mo, azaz akár 500-800km-t is kellene utazni (nekem vagy 2000km-t a Kanári-sz-ről Madridba, de hasonló a helyzet az USA-ban, Kanadábanés akár Ausztráliában is!) Tehát a legtöbb zembernek rosszabb, mintha magyarországi szavazóknak csak Debrecenben lehetne leadni érvényes szavazatot! Soprontól- Zalaegerszegig, Sárospataktól Mohácsig mindeninek Debrecenbe kéne ezért utaznia! És persze a debreceniek nek is el kellene bumlizniuk a város meghatározott helyére, nemúgy , mint ma!
Ez ellen lázadni kell!
Az egyenlő esélyek erőszakosan, mesterségesen meg lettek szüntetve!
Merthogy nem az “Összefogás” pártcsoportról van szó!!! Ezt a külföldön élők nem fogják észrevenni sem Angliában, sem Németországban, de Romániában és Ukrajnában sem! Szerintem a magyarországi demokratikus választók 10, de akár 20%-át is becsapják, ahogy először engem is megtévesztettek! Szinte mindenki csak a választólapon találkozik velük először, talán még be is juttatjuk őket a parlamentbe a fidesz támogatására!!!
Visszatérve az első mondatra, ez is egy csalás, hogy a fidesz által kreált “Együtt 2014-et engedték indulni!!!!
Előre kell követelni, hogy zárják ki azonnal azokat! Az unió és a fejlett világ felé mindenhova előzetesen el kell juttassuk a protestálásunkat!!! Azonnal és hangosan! Ha megvárjuk a szavazás végét, akkor csak kiröhögnek minket, hogy milyen balekok, alkalmatlan lúzerek vagyunk!
Ha nem akarunk forradalmat, zavargásokat, akkor előtte kell megtegyük mindezt, mert a végeredmény csak rajtunk, az elszántságunkon és bátor tevékenységünkön múlik!

]]>
Szerző: Pecor http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140785 Sat, 01 Mar 2014 20:48:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140785 Manapság gyakran emlegetett név a Viktor, a környéken három is kószál,-mind a hárman egy karton lapon szerepeltek, intő példaként a másik kettőnek,-meg tanulásul, hogy néha nem árt futás, hát mégiscsak neki volt sürgősebb csak úgy hevenyészve adták hírül,hogy az egyik druszát már ki is ixelték,-okulásul.-

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140783 Sat, 01 Mar 2014 20:20:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140783 Kedveseim,
A Noémi az általam imádott legszebb héber női- név.Ez a kislányom neve,de nem úgy,hogy Noémi, hanem:נעמי!

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140771 Sat, 01 Mar 2014 18:21:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140771 Jimbo! Játszunk kicsit. A mir mira jelentheti azt, hogy a világ békéje (ebben az esetben a mir hímnevű főnév egyes szám harmadik személyes birtokragja), de jelentheti a béke világát is, ugyanezen okból.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140764 Sat, 01 Mar 2014 17:44:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140764 talalom: jimbo ehhez nem tanult eleget oroszul 🙂

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140762 Sat, 01 Mar 2014 17:28:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140762 Jimbo drága! Békét is és világot is! A “mir”

]]>
Szerző: JIMBO http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140753 Sat, 01 Mar 2014 16:25:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140753 Csak megjegyeznem(elnezest kerve), hogy a MIR , or0sz sz, beket jelent.Persze ez nem von le semmit az iras josagabol.

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2014/03/01/jatek-a-nevekkel/#comment-140747 Sat, 01 Mar 2014 15:59:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13045#comment-140747 Szolgálati közlemény: a Noémi nem Jókai-találmány, egy bibliai zsidóasszonyt hívtak Noéminak. A Tímea egyelőre marad hungaricum.

]]>