Hozzászólás: Falusi történet http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/ Thu, 07 Sep 2017 22:13:12 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Le5I1eL http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142306 Thu, 13 Mar 2014 09:29:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142306 Köszönöm, most is jól esett.
.
Ezekben a történetekben nem is az a szép, hogy konkrétan megesett-e, hanem az hogy akár így is eshetett.
.
Sőt, sok-sok különféle, ám de érzelmeiben hasonló történet “párlata”, esszenciája.
.
És ettől a “töménységtől”, különösen szép, érzelem gazdag lesz.
.
Még egyszer köszönöm.

]]>
Szerző: vadaszili http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142245 Wed, 12 Mar 2014 15:42:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142245 Kedves István! Ez a történet akár rólam is szólhatna.A név stimmel.Ami más hogy a Papa még él hála annak a magasságos….!Sajnos a lányom elhunyt de az unokák jönnek minden hétvégén.Ugyanilyen vehemensen állok neki sütni-főzni mint Ica néni.Igaz,ma már kendő nélkül.Ilyenkor hajnali négykor kelek és folyik a kezem alatt a házimunka hogy mire jönnek,kész legyen minden.Az írással ellentétben ők jönnek…Mindig és ennél nagyobb öröm nem létezik számomra.
Szegény Ica nénit sajnálom hogy így járt de van még sok ilyen Ica néni aki hiába várja a gyerekeit,unokáit,ritkák a látogatások.Örülök hogy én kivétel lehetek és remélem még sokáig így is leszen.

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142210 Wed, 12 Mar 2014 10:22:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142210 Kedves Josephine Harkay!
Még élnek, még vannak, még gyötrődnek sokan és sokszor a feleslegesség érzete miatt. A gyerekek szétrebbentek, munka, párválasztás miatt városokba, más tájakra, akár idegenbe is. Az egymáshoz szóló mondatok, lerövidültek, nincs már az a békés ráérősség, ami régen volt.
Ezek az idős, magányukba burkolódzó, nem kínai cuccot, hanem fejkendőt viselőkért érdemes átgondolnunk, vannak-e, élnek-e a közelünkben? Ne sajnáljuk azt a kevés időt, boltba menet-jövet, vagy a portánk előtti sepregetésből, de szólítsuk meg Őt.
Egy cseppnyi boldogságot adjunk, szeretettel. Hiszen az csak az időnkbe kerül, tudom, tudom, az is drága. De vannak megfizethetetlen pillanatok, percek, amiért mosoly, egy ki nem mondott köszönet jár. Igen, onnét, a szorosra kötött fejkendő alól, a pengevékonyra zárt száj mosolyra húzásából.
Velük már semmi nem történik, napjaik egyformán örlődnek. Számukra még az is boldogság, ha elújságolhatják, hogy jön az újabb tavasz!

]]>
Szerző: Aptyuka http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142184 Wed, 12 Mar 2014 02:23:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142184 Szép ez akkor is, ha csak fantázia. Biztosan van alapja az emlékezetben. Akkor pedig megtörtént, igaz történet. Csak ez is szemet homályosító…

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142143 Tue, 11 Mar 2014 18:02:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142143 Kedves István,
ismét megmelengetted a szívem tájékát. Még élnek az Ica nénik, a Mari nénik… Még élnek. De úgy érzik, feleslegesek.
Bajaikkal nyüglődnek, a gyerekeikkel sem tudnak szót érteni, beszélni.
Az emlékeiket nem sorolhatják, arra csak egy fáradt intés a válasz.
A családok szétszakadtak.
*
Öregmama mit is újságoljon? A református gyülekezetben szeretet vendégséget tartottak? Meghalt ez, meghalt az, szép volt a temetése… stb. stb. A gyerekeink nem szeretnek ezekről a témákról még hallani sem. Ők még az “örök élet” bűvöletében élnek.
Ez a megszokott, mit is hallgassanak egy temetésről?

A kérdésünkre, hogy mi újság a munkahelyen?
– Áh, semmi! – rövid és “velős” a válasz.

Ilyenkor egy öreg mama, az édesanya csak összeszorítja a száját,s belülről nyeli a könnyeit.
*
Valaha.
Más volt minden. Nem, nem sírom vissza azokat az éveket, mert volt azokban IS rossz.

Nekem IS szerencsém van.
A múltban is, az ebben leírt környezetben, Dédikémnél nyaraltam. Úgy, ahogyan a festmény is mutatja: leander, lajtorja, ólak, szabadon kapirgáló aprójószág.
Minden más volt.

Igaz, akkoriban IS az öregasszonyoktól, -emberektől, az akkori fiatalok IS elszigetelődtek.
Az idősek vasárnap délelőtt templomba mentek, ebéd után a temetőbe vitték a virágot, majd kiültek a kispadra. Csillagvilágnál mesélték az elmúlt életüket.
Kiknek is?
Egymásnak.

A fiatalok máshol, mással voltak.
Ők pedig megmaradtak magukra, egymásra utalva, egymás szavát hallgatva.
Lelkiekben, egyedül. Egyre gyérülő hallgatósággal körülvéve.
*
Köszönöm, hogy ismét fellebbentetted gyermekkori emlékeimet. Megköszönöm!

]]>
Szerző: Josephine Harkay http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142135 Tue, 11 Mar 2014 17:47:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142135 Megható történet, egy kicsit szomorú is. Igen, ilyenek voltak a falusi nénikék gyermekkoromban MO-on.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142110 Tue, 11 Mar 2014 16:33:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142110 bogdán géza: csak a fantáziám terméke, bár kétségtelen, élnek még ilyen ica nénik számosan.

]]>
Szerző: Bogdán Géza http://kanadaihirlap.com/2014/03/11/falusi-tortenet/#comment-142109 Tue, 11 Mar 2014 16:32:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13173#comment-142109 Örülök kedves Ille István Barátom, és köszönöm Neked, hogy ebből a szép írásodból megismerhettem Ica néni történetét!

]]>