Hozzászólás: Van nekünk a Kovács http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/ Thu, 07 Sep 2017 22:13:12 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: jani http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144405 Wed, 02 Apr 2014 10:44:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144405 llanfair

“A külföldi bankok és biztosítok és üzletláncok azt csinálnak amit a kormányok megengednek.”

A tisztességről különböznek a fogalmaink. Álláspontom szerint a tisztesség belső igény, nem pedig külső kényszer eredménye..

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144393 Wed, 02 Apr 2014 08:13:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144393 jani: A külföldi bankok és biztosítok és üzletláncok azt csinálnak amit a kormányok megengednek. Ezek a cégek itt tisztességesen viselkednek. Miért? Otthon öt rendőr sem tudott bekényszeríteni egy Tescóba. Itt szinte mindig ott vásárolunk. Mind a bankokkal mind a biztosítókkal elégedettek vagyunk. Ez elgondolkodtató nem?
A több rendőr vigyázz jól hangzik, de a statisztikák nem azt mutatják, hogy ez elég lenne. Az is kérdéses hol van a többlet. A meggyalázott lenézett “bohócok” morálja is kérdéses. A kiemelt “Orbánvédők” hatalmas költségvetése is csak rontja a munkamorált. Azért sem értékelhető, hogy a darabszám nem hozta a minőségi változást. A mentőknél együtt dolgoztam a rendőrséggel. A morál a béka feneke alatt. Ez mit sem változott. Itt alig látok rendőrt de azok kedvesek udvariasak és megbecsülésnek örvendenek.
Mégis rend van. Vagy ezért? Otthon még a fekete ruhás szarháziak problémáját sem tudják megoldani. Egymást lövöldözik le a szerencsétlen képzetlen rendőrök. A közlekedési büntetések csak bevételt hoznak rendet nem. Mivel nem folyamatos hanem időszakos és autóra szabott ezért nem a rendet érik el hanem pénzt hoz.
A közmunka intézménye az ember megalázásának magas foka. Éhbérért dolgoztatni megalázások közepette. Ez valami? Mert ha fizetést kapnának érte megalázás és lenézés nélkül akkor rendben. De erről szó sincs. Fillérekért dolgoztatnak rabszolgákat. Ez nem sikertörténet.
De ha belegondolunk, hogy a “rendes” dolgozók bérét is lefaragták arcátlan módon akkor tényleg árnyaltabb a kép.
Bejárta a világhálót. Mikor kirúgták az irodából a dolgozót majd visszavették félpénzért közmunkásnak. Ez így jó?
Az önvédelmi jogok ha jól tudom hagytak kiskaput amit szépen ki lehet forgatni. De nem tudom idézni mert már nem igen érdekel. De igazából addig sem mert ha meg kell védenem a családomat nem érdekel a törvény fejbe vágom a fenyegetőt.
Tartom amit írtam. Látszatintézkedések sorozata. Szabályok és törvények amiknek nincs háttere. Ellenőrzés nincs. Minden a pénzbevételről szól.
Ha nem a kirakatot nézed hanem bemész az üzletbe egészen más a kép.

]]>
Szerző: jani http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144382 Wed, 02 Apr 2014 05:56:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144382 llanfair

Tájékoztatlak, hogy magyarországi bankok és biztosítók többsége külföldiek kezében van.

Meglepett volna, ha csak egy dolgot is megemlítesz a Fidesz pozitív intézkedései közül. Ugyanis, azon kívül, hogy több rendőr vigyáz a rendre és segély helyett közmunkát kínálnak, több jogot is adtak az embereknek az önvédelemre, amit most nem részletezek.
Az idézőjellel ugyanazt próbáltam röviden kifejezni a “cigány-bűnözésről”, amit te hosszan és részletezve.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144351 Tue, 01 Apr 2014 19:43:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144351 Ha átlagosan 100 000 forint kárt számolunk betörésenként az horribilis összeg. De ennél nagyobb a baj. Egy betörés egy szegényebb ember teljes vagyonának elvesztését is jelentheti.
Tudom nincs “cigánybűnözés” de sajnos rájuk jellemző, hogy feleslegesen pusztítanak a lakásban, ezzel többszörösére emelik a kár értékét (rendőrnyomozó után szabadon). Biztosítása nagyon sok embernek nincs, hiszen másra sincs. De sajnos a biztosítok sem a becsület lovagjai. Mindig a bankokat bántják pedig a magyar biztosítok sem különbek. Ráadásul az Orbán kormány még azt az értelmes embert is megadóztatja aki biztosítást köt.
Nem hiszem, hogy ez kis kudarca a kormánynak.
De a rasszista szó idézőjelbe tevése elég cinikus volt.

]]>
Szerző: jani http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144346 Tue, 01 Apr 2014 19:09:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144346 Figyelő

Sajnos, valós dolgot feszeget llanfair. 2013-ban Pintér nem hogy szigorított volna, hanem a szabálysértés értékhatárát 20 ezerről felemelte 50 ezer forintra. Ez azt jelenti, hogy azóta 50 ezer forintos értékhatár alatt nem foglalkoznak a lopásokkal.(A kerékpárok jó része ennél olcsóbb) Többek közt ez a magyarázata, hogy a vidékiek jelentős része a “rasszista” Jobbikra szavaz.
Amit az Orbán kormány tesz, hogy több rendőr van, és segély helyett munkára próbálja visszaszoktatni a munkanélkülieket (közmunkát ad).

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144336 Tue, 01 Apr 2014 17:59:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144336 Figyelő: Nyugodj már meg. Nem neked küldtem.
Nekem nem lesz rosszabb ha a Fidesz győz. Nekem jobb lesz.
De azért elmondanám, hogy a Belügyminiszter két hetet kért a rendrakásra. Nem tudom mire ez a nagy felháborodásod?
És dacára a semmire, Orbán már azt is közölte, hogy Pintérnek bérelt helye van ha nyernek. Inkább ezen háborognál.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144333 Tue, 01 Apr 2014 17:48:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144333 Ilanfair, amit hoztál az egy röhej! Tudod mit, a Fidesz bejön, ha tetszik neked Írországban, akár nem.
Miért jön be? Mert az ellenzék NEM teljesit!

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144319 Tue, 01 Apr 2014 15:36:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144319 Ille István: A fentit Neked írtam. Lásd, hogy Magyarország tényleg jobban teljesít.

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144318 Tue, 01 Apr 2014 15:05:10 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144318 http://egyenesen.hu/?gclid=CLLd8OrOvr0CFZShtAod52AA6A

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144316 Tue, 01 Apr 2014 14:46:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144316 Az Európai Unió Statisztikai Hivatalának (Eurostat) adatai szerint a rendőrség által rögzített betöréses lopások száma Magyarországon az elmúlt években drasztikus emelkedésnek indult. Az elmúlt tíz év folyamán 2009-ben történt a legkevesebb betörés, akkor 16 200-at regisztráltak. 2012-re ez a szám már 22 ezer fölé emelkedett, tehát 39 százalékkal nőt három év alatt az ilyen jellegű vagyon elleni bűncselekmények száma.

]]>
Szerző: jani http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144311 Tue, 01 Apr 2014 13:22:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144311 Ille István

Igaza van, a “kovács” ősi, kőkorszaki magyar szó. Kő, köves, kavics, kovács, homokos. Innen a mondás is : “Addig üsd a vasat, amíg meleg.”
Hogy mennyire civilizált és individualista Európa, arra pedig jó példa a Benesi törvények.

]]>
Szerző: Dénes ERÖS http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144302 Tue, 01 Apr 2014 08:39:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144302 Kedves érdekeltek!
Tudtok vàlasztani a”kovàcsok” közül? 8 évig emelkedett a rezsi,az adossàg,az inflàcio,a munkanélküliség,most màr az ellenkezöje
érvényes.
Melyik tetszik jobban?

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144300 Tue, 01 Apr 2014 08:15:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144300 Ille István

” a kecske és a birka közt akad némi különbség. mivel maga képtelen a kettőt megkülönböztetni, így valszeg az utóbbiak közé tartozik.”

Ez a “logika” illik magához!
Netán a mogyoródi Állatfarmján a kecskék mellett birkák is vannak? Kecskeházy nem térhet ki mindenkire külön.
Írjon majd egy tanulságos “lektürt” arról, melyik a hasznosabb! 🙂

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144290 Tue, 01 Apr 2014 06:37:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144290 na, kedves hozzászólók, mivel ma – eléggé el nem ítélhető módon – otthon felejtettem a mobil internetemet, kérlek benneteket, legyetek türelemmel, amíg Chris átveszi a moderálást.
én CET 9 órától nem vagyok neten, tehát viselkedjetek 🙂

bodára ez nem érvényes, mivel Chris vele az elmebetegeket megillető toleranciával bánik 🙂

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/03/31/van-nekunk-a-kovacs/#comment-144289 Tue, 01 Apr 2014 06:32:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13481#comment-144289 lélfai: a kecske és a birka közt akad némi különbség. mivel maga képtelen a kettőt megkülönböztetni, így valszeg az utóbbiak közé tartozik.

]]>