Hozzászólás: Fiúk a térről http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/ Thu, 07 Sep 2017 23:32:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-147842 Wed, 30 Apr 2014 12:58:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-147842 Kedves István,
tudom, tudom, a fantáziád terméke ez az írás is. De pontosan így, meg is eshet, sőt meg is eshetett. A fiatalkori szilajság, a mindent akarok, az fékezhetetlen indulat az, ami ezt a fiút erre a borzalomra ösztönözte.
Az 1970-es években még nem volt internet, csak MTI, rádió és újságok közül a legkapósabb (Pesten) az Esti Hirlap. Megírták,bemondták, hogy a VIII. kerület Kisstáció utcában egy fiatal lányt új öltek meg, hogy a saját bugyiját tömték a szájába, torkába. No, ha bárki Pesten ismerős, van némi “homálya” arról, hogy a Kisstáció utcában akkoriban, a könnyűvérű leányzók dolgoztak. No meg a közeli Rákóczi téren a kocsisoron…

Akkor én nagyon megsajnáltam azt a teremtést. Jól emlékezem, volt egy fafejű adminisztrátor nőszemély a szerkesztőségünkben, csak szórta a mocskot, miszerint az “ilyen fajta” meg- és kiérdemli ezt a bánásmódot. “Azt kapta, amit kiérdemelt”! – szajkózta. Én pedig jól rácsaptam az ajtót, természetesen előbb a szeme közé mondtam a nyers véleményemet a viselkedéséről.

Senki nem érdemel erőszakos halált. De tény, hogy sok fiatal teremtés nincs tisztában a férfiakban lejátszódó ingerekről, késztetésekről. Ők csak ugratnak, s ha a pasi ugrik, az már baj. Ezt nevezik a játék a tűzzel c. viselkedésnek. Az a tűz bizony ha belobban, porrá is éget(het), mert akkor már nehéz kordában tartani.

Ismételten visszatérek a tévében vetített filmekre, az ott lejátszódó Való Világ és hasonló hülyeségekre. Ott nincs gát, nincs erény, erkölcs?! Hová is gondolunk?! Aki kapja marja, akinek ingere, fel is próbálja. Nem mondom, ki és mit próbál, no meg arról sem írok, hogy hová. Sejtem, aki ide beír, olvas, már tudja jól ezeket az alapvető dolgokat.

Az viszont tény, hogy nemcsak ezek a borzalmak, de a különféle krimik, gyilkos filmek – mit is tesznek a fiatalok lelkével? Megmérgezik. Úgy néznek egy haláltusát, mint egy természetes, sőt szórakoztató műsort.
Kész őrület, hogy ennyire olcsó az emberélet manapság.
No, abba inkább nem mennék bele, hogy a Jobbik most mit kapott a Fityesztől?!
Mit is osztottak erre a pártra?
A kulturát… Amennyiben hihetek a saját szememnek, a neten keringő híreknek.
Többször is elolvastam, mert nem akartam tudomásul venni. Az oktatást stb. stb.
(( 🙁 ))
Pontosan a kultura az, amin keresztül népnevelhet? Remélem ez NEM következik be.

]]>
Szerző: jani http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146201 Thu, 17 Apr 2014 06:58:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146201 Ille István

Lássa be, eddig a csúcs a többoldalas ezoterikus kritika volt, a másik pedig az a “tudós” hölgy, aki plágiummal vádolta meg, miszerint ellopott két általa kitalált kifejezést. 🙂

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146196 Wed, 16 Apr 2014 22:15:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146196 Mindíg meghatódok a kerítések toporgóinak kritikáitól..
(Csaxólok: kintmaradottságotok semmire sem vigasz…)

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146184 Wed, 16 Apr 2014 19:26:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146184 Ille István,
Te ezt komolyan gondolod,hogy janika gúnyolódása nem illik hozzá? Miért? Már túlesett az összes ápolásokon?Lehet hogy a kényszerzubbonyt már levették róla,de ez még csak a közveszélyesség csillapodását jelenti.Vigyázz!Lehet,hogy csak beinjekciózták.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146144 Wed, 16 Apr 2014 16:02:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146144 jani: ez egy kitalált történet, ha úgy tetszik, az írói fantázia terméke.
ellenben amit maga ebben a kommentjében is előad, hát…
jobban tenné, ha nem gúnyolódna. nem méltó magához – vagy legalábbis, nem lenne méltó.
persze, ha ez magának jó, hát élvezze.

]]>
Szerző: jani http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146143 Wed, 16 Apr 2014 15:57:57 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146143 Ille István

Ugyan Ille, én csak a nemeket cseréltem fel. Ne legyen már olyan férfi soviniszta! De, hogy mégse legyen olyan durva a történet, módosítom. Nos, miután a Jobbikos lány rájött, hogy mit tett, szájból-szájba mesterséges légzést adott a cigány fiúnak, aki ezalatt testen kívüli állapotban találkozott Jézus Krisztussal, aki felszólította, hogy térjen vissza. A fiú magához tért, egymásba szerettek a lánnyal és boldogan éltek, míg meg nem haltak.

Egyébként – bizonyos részletektől eltekintve – a története nagyon életszerű.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146126 Wed, 16 Apr 2014 13:45:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146126 llanfair:
“Az első tétel ABA felépítésű szonátaformában íródott, és egy zenekar által játszott tipikusan mozartos G-dúr főtémával nyit. A nyitó témát hagyományos értelemben vett dallamnak alig lehet nevezni, inkább trilla, vagy tematikus rangra emelkedett, bővült díszítés. Ez után a hegedű megismétli a főtéma első felét. Egy rövid zenekari közjáték után a hegedű egy tört akkorddal lép be, ahol a ritmusértékek fél-negyed-negyed-fél sorrendben követik egymást. A díszes szóló G-ből Á-dúrba, h-mollba, majd D-dúrba modulál, ahol a sok briliáns passzázs után a hegedű egy fisz-é trilla után egy kétvonalas d-re érkezik meg. Ezzel ér véget az expozíció.

A kidolgozás egy zenekari közjátékkal kezdődik; ez alatt a dallam D-dúrból d-mollba modulál. A hegedűs belépésekor két fél hang után egy ereszkedő skálát játszik, majd a zenekar „visszaválaszol” a hegedűsnek, és mindez addig tart, amíg a hegedűs egyszer csak a zenekar által játszott témát játssza C-dúrban. Itt kell megjegyezni, hogy Mozart hegedűversenyei közül ebben a hegedűversenyben, ezen a ponton találhatunk egyedül olyan nagyobb szólórészt, amit nem a hegedűs játszik, hanem valamilyen más hangszer a zenekarból (itt az oboa). A dallam hirtelen nagyon espressivóvá válik, majd meglepetésszerűen visszatér D-dúrba. Egy rövid eingang és a zenekar által játszott „konklúzió” után a szólóhegedű újra rákezd a főtémára G-dúrban, ahogy az első belépésnél is tette.
A visszatérésben a G-dúr a-mollá, G-dúrrá, e-mollá, D-dúrrá, majd végül újra G-dúrrá változik. Miután a hegedű egészen a háromvonalas oktávig felmerészkedik, azután egy rövid zenekari közjáték következik, amely elvezet a kadenciához; ezután a tétel G-dúrban végződik.”
akkor mozart igazán demokratikusan írta meg 3. hegedűversenyét, azt a bizonyos g-dúrt.

komolyan nem gondoltam, hogy jani ennyire a fogas mellé tenné a kalapját…

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146125 Wed, 16 Apr 2014 13:35:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146125 Ille István: Van egy Hasfelmetsző Jack feldolgozás. A vége hat verzióban van megcsinálva hat gyilkost feltételezve.
Így mindenki boldog.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146123 Wed, 16 Apr 2014 13:11:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146123 jani: attól tartok, van egy kis gond. én nem megrendelésre írok, azon kívül, mint említettem, egy novella – vagy lektür – nem a demokrácia szabályai mentén születik meg.
kérdezem: javasolná örkénynek, hogy a lódögnek gödröt ásó muszos történetét úgy is írja meg, hogy ő az ásójával lecsapja az ostoba, műveletlen keretlegényt, és mindenki boldog?
amúgy remélem, komolyan gondolta, amit írt. ugyanis viccnek kicsit durva lenne…

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146117 Wed, 16 Apr 2014 12:17:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146117 István,
ezek a kislétszámúak azt hiszik,hogy beetethetnek a “demokrata” szpíccsel.Meg sem értik,hogy feltudjuk mérni,fordított esetben ki lenne hozzánk demokrata vagy Isten bocsá’ humánus.Demokráciát csak demokraták igényelhetnek.A szemét pedig örüljön,ha nem öntjük ki a jogos csatornájukba.Velük szemben nincs empátia!

]]>
Szerző: jani http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146110 Wed, 16 Apr 2014 11:03:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146110 Szerintem is úgy volna demokratikus, ha Ille többféle variációban, mindenféle szerepcserékkel írná meg a történetet. Például úgy is, hogy a fiú egy kulturált muzsikus cigány, akit szerelmével üldöz egy ordenáré jobbikos lány. De a cigány fiú nem hagyja magát és Ady-t idézve azt kiáltja, hogy : “Nem leszek a szürkék hegedőse!” Erre a jobbikos lány begőzöl és trágár szavak kíséretében véletlenül megfojtja.
Persze, még többféle variáció is elképzelhető, az olvasónak kéne eldönteni, hogy melyik az igaz.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146096 Wed, 16 Apr 2014 09:16:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146096 iván: ez nem demokratizmus kérdése. még a maga értelmezésében vett demokratizmusé se.
leírtam egy történetet, ami a fantáziám terméke.
az, hogy olvastán maga mit vizionál, a legkevésbé sem érdekel.
amúgy, miből gondolja, hogy demokrata lennék?

]]>
Szerző: Iván http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146092 Wed, 16 Apr 2014 08:54:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146092 Ille, egy igazi demokrata most megirná a forditottját: a fiú lenne a cigány, a lány meg a “magyar” ! Ez sem kevésbé gyakori…

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146090 Wed, 16 Apr 2014 08:50:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146090 dakota: csak azért publikálom, hogy valami a maga szintjén is átjöjjön a világ dolgairól. én megértem, hogy nehéz ügy, de próbáljon néha gondolkodni is, ne csak személyeskedni.
nagyon gyenge így, fiacskám.

]]>
Szerző: dakota http://kanadaihirlap.com/2014/04/15/fiuk-a-terrol/#comment-146073 Wed, 16 Apr 2014 01:13:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13782#comment-146073 És akkor felébredtél, ille? Ugye nem gondolod komolyan, hogy ez kultúra vagy netán irodalom?
Tudsz te olyat is, már bizonyítottad, de ez a valami, nem fog öregbíteni a hírneveden, mert hogy értéktelen, hatásvadász nulla. Csaxólok.
Megértem, hogy valahogy kompenzálnod, kezelned kell az ilyen irányú ingereidet, de könyörgöm, miért publikálod?

]]>