Hozzászólás: A postás mindig kétszer csenget http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/ Thu, 07 Sep 2017 23:32:29 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147363 Sat, 26 Apr 2014 17:14:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147363 nyizo: egyszerű a válasz: eltévedt 😀

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147356 Sat, 26 Apr 2014 17:02:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147356 Lélfai: nem kívánok az önök vitájában részt venni,mivel nem ismerem az előzményeket,de nem is érdekel. Önt sem ismerem,de a commentje(i) alapján úgy vélem, ezzel nem vesztettem semmit.
Bár semmi köze hozzá,Illét nem tekintem példaképemnek,de a novellái tetszenek,a commentjeit pedig nehéz cáfolni,nagyrészükkel pedig magam is egyetértek. Egyet nem értek: ön mit keres a kultúra rovat olvasói között?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147354 Sat, 26 Apr 2014 16:59:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147354 lélfai szilárd: ha ez így van, miért maga ül a vádlottak padján? bizony, a tények makacs dolgok, és bizony, írás van róla, amit úgy hívnak, hogy vádirat és a vád bizonyítékai!

]]>
Szerző: Lélfai Szilárd http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147346 Sat, 26 Apr 2014 16:35:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147346 feltertóztathatlanul 🙂

]]>
Szerző: Lélfai Szilárd http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147344 Sat, 26 Apr 2014 16:30:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147344 “nyizo: lélfai momentán eljárás alatt van, becsületsértés és jó hírnév megsértése okán, amiben én vagyok a magánvádló. érthető, ha nem rajong értem.

A példaképe elfelejtett valamit közölni!
Egy don Quijotei álomvilágban él, (igaz Ő csak Sancho Panza), elmeszüleményeit novellaszerűen közli, a valósághoz annyi közük van mint az emlegetett “hamis vádjának”!
Ő volt aki a becsületsértést elkövette, s ezt megpróbálja rám kenni, némi haszonszerzés céljából! Nem fogja fel, hogy a tények kemény dolgok!, ha írás van róluk, akkor meg cáfolhatatlanok!

Az idő kerekei lassan de feltartózhatatlanul forognak! 🙂

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147246 Fri, 25 Apr 2014 20:54:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147246 Ille: bennem egy dalt idézett fel,rá is kerestem rögtön,ki-ki válassza a neki tetszőt:
Zorán: Üres bölcsőt ringat a Hold fénye:
http://www.youtube.com/watch?v=EMjrPCDVmKM
ugyanez Cat Stevenstől: Cats In The Cradle:
http://www.youtube.com/watch?v=bSwL9deXNW8
ha igaz az eredetit pedig Harry Chapin adja elő:
http://www.youtube.com/watch?v=KUwjNBjqR-c
Nekem mindegyik tetszik,és jó volt ujra meghallgatni,mégegy köszi kijár neked!

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147243 Fri, 25 Apr 2014 20:28:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147243 Ille: így sem értem,milyen perverzió vonzotta jó szilárdunkat erre a neki érzékelhetően ismeretlen tájra. Nem lehetne valami belépő akadályt felállítani? Gondolok itt minimum 6 elemi elvégzése,vagy hasonló,az ő szintjén leküzdhetetlen dologra. A 8-at már nem ajánlom,azt már viktorunk is sokallja bizonyos kor felett.

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147240 Fri, 25 Apr 2014 19:59:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147240 Kedves István,
kiábrándítani kényszerülök, nem vagyok elfogult.
Miért is lennék? Velem is u.olyan szigorú vagy, mint a többiekkel. Semmi kivétel, előnyöm, hátrányom nincs, akkor miért is fáradoznék (( 🙂 ))
Áh’ tévedni emberi dolog, tehát fals, sajna tévednek, akik ebben a hitben élnek.
(( 🙂 ))
De ami jó, az jó!
Elvitathatatlanul!
(( 🙂 ))
Ami a perverz kilengésemet illeti, azé’ nekem is hadd jusson má’ valami örömke is az életemben. Ha ez a vágyam, ráadásul nem is rejtem véka alá.

Bevallom, hiányzik Ő, Aki mindig megmondja NEKÜNK, merre van az Észak, meg a Dél és a többi. Most ha már’ hamarosan nem jön, akkor sírni fogok. De olyan hangosan, hogy osszál légyszi’ füldugókat! Mindenkinek kettőt. Mivel általában mindkét fülünket hegyezzük, különösen, ha olyat mond rádió-, tévé-, hangos hírmondó stb. ami különösen fontos nekünk. Ami meg nem, “asztat” kizárjuk.
(( 🙂 ))
G.B.
Utóirat: azé’ is! Ami JÓ, az JÓ! Elvitathatatlanul! Hogy azé’ is “enyimé” legyen az utolsó szó (( 🙂 ))

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147234 Fri, 25 Apr 2014 19:31:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147234 nyizo: lélfai momentán eljárás alatt van, becsületsértés és jó hírnév megsértése okán, amiben én vagyok a magánvádló. érthető, ha nem rajong értem.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147232 Fri, 25 Apr 2014 19:22:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147232 G.B. mindenki tudja, hogy velem szemben elfogult vagy – amit azért megértek, mert lánglelkem fároszként messzire világít eme kopár sivatagban – ezért kérlek, magad védelmében fogd vissza részben irántam érzett rajongásodat, részben boda utáni vágyadat (ez utóbbit kénytelen vagyok perverz kilengésednek nyilvánítani), így mindenkinek jobb lesz!

]]>
Szerző: nyizo http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147230 Fri, 25 Apr 2014 19:17:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147230 Ille: köszi,nagyon tetszett,kérek még!

Lélfai:Kicsit dolgozhatott volna még ezen! Már csak egy kérdésem van: ha nem akart ünneprontó lenni,miért nem tartotta vissza,vagy miért nem a klotyóba okádott?
Bocsi mást kérdezek: Biztos,hogy jó rovatot kezdett olvasni? Nem biztos,hogy a “kultúra” magának való!

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147228 Fri, 25 Apr 2014 19:13:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147228 István, István, kedves István!
Most itt üddögéltem fene egy nagy magányomban, rádöbbentem, milyen nincstelen is vagyok! Marcsika úgy elhúz mellettem, mint egy ruszki propeller 🙁
Ebbe én nem tudok belennnnnnnnyugggodni! Addig járok, mégha elvásik is a lábam (mind a kettő, mivel több nincs), “asztán” majd csak összeszedek bárkit, akit gyámolítani köll! “Asztán” el is dicsekszem, hogy né ne má’ nekem ez is van, nektek meg nincs.
Tehát futok Marcsika nyomába.
Kissé fárasztó, de ugyi az út végén van a brilliáns?!
Vagyis valami hasonló 🙁
Az okosok azt “mongyák”. (( 🙂 ))
*
Visszatérve a kerékvágásomba. Csak annyit, emberi hibánk, hogy ameddig van, addig minden gond nélkül eltékozoljuk. Értsd ide: egészségünk, szülői-, gyermek szeretet, kiegyensúlyozott jó párkapcsolat, barátság, hűség.
Amikor nincs, koppanunk, mint a cserebogár a falon. Koppp, no ez is megvolt, mégsincs már meg (( 🙂 ))

Nagyon is jó volna, ha megbecsülnénk az előbb felsoroltakat és amiket még nem írtam fel. Jómagam is vétettem, hiszen emberből vagyok. De tény, az Élet jól megtáncoltatott. Nem volt pardon.
Most mondom, hintem az “igét”, csak az a gond, kevesen hallják, még kevesebben alkalmazzák amit elmondok, leírok.
No de az okos, a más kárán tanul, aki pedig nem tartozik ebbe a kategóriába, azt az Élet kegyetlenül megtáncoltatja, de mondhatnék, írhatnék akár Sorsot, Istent, Karmát. Kinek mi tetszik.

Csak az már nekünk nem fog tetszeni, garantálom.
(( 🙁 ))
G.B.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147216 Fri, 25 Apr 2014 18:42:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147216 lélfai: csak ennyi? tényleg ennyire ostoba? a részletekre se tud figyelni? palackos gáz a tétel, baromarcú! fogalma sincs a szülő-gyerek kapcsolatról! maga, fiam, tényleg egy végtelenül érzéketlen seggfej!
javaslom, tapassza rá a nyelvét egy ilyen csengő végpontjára, rohadtul meg fog lepődni!
egyetlen célja volt, hogy lecikizze az írásomat, miközben egy összetett mellérendelő mondatot sem képes leírni!
jeleztem, seggfej, hogy ez nem a NCIS helyszín rögzítése!
szánalmas…

]]>
Szerző: Lélfai Szilárd http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147208 Fri, 25 Apr 2014 18:28:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147208 Georgina Bojana

“Kedves István,ismételten nagyon szép és elgondolkoztató írást tettél elénk.” Nem akarok ünneprontó lenni, de:
– Ha valaki 20 éve nem látta a gyermekét, ott ritkán a gyermek a hibás!
– Ha a gázművek humánusabb az elektromos műveknél, akkor tiszta gáz, ha fával akar fűteni az illető! A gázsütő hatékonyabb, és az erdész sem szól!
– Az elemes csengő nem igazán ad szikrát, kivéve az 1kg=1$-os filmeket!

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/04/24/a-postas-mindig-ketszer-csenget/#comment-147126 Fri, 25 Apr 2014 12:37:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=13874#comment-147126 fenyvesi Glória: Ez azért nem ilyen egyszerű. Valakire rányitni az ajtót nem kerül pénzbe. Az időseket megbecsülni se csak pénz kérdése. A fiataloknak tudni kellene, ha szerencséjük van Ők is lesznek öregek. A fiatalok fiatalkorban alapozzák meg az öreg életüket.
A leányom tiszteli az öregeket és látogatja segíti nagymamáját. Jól nevelték? Gyerekkoromban anyám osztotta meg mindenét velem. Most én vele. Ez így jó. Ha a kormány már halálra is ítélte Őt.

]]>