Hozzászólás: Romaholokauszt http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: voronyezs http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148856 Sun, 11 May 2014 11:40:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148856 A ” három napi, három adag kenyér és szalámi” – ezt Dr Nyiszli akkor még nem tudhatta – a Wnnsee-i konferencia egyik igen jelentős határozata alapján hajtotta végre az SS. Célját viszont már tökéletesen értette és el is magyarázza a patológus orvos: azt a mérhetetlen cinizmust, ahogy a halálba menőket tökéletesen félrevezették.
Ezt a módszert az egész táborban igazán csak a kápók (KZ-polizei) és a krematóriumban csupán 3 hónapig foglalkoztatott, ezért jól feltáplált brigádok ismerték. Nem véletlen, hogy a IV.krematóriumban dolgozó foglyok csoportja az utolsó pillanataikra, szerzett fegyverekkel és a maguk által fabrikált “robbanó szelencékkel” felkészülve fogadták a kivégzésükre érkező SS alakulatot. A hősi harcukban több SS-t megöltek és a krematórumot is fölrobbantották… (Utóbbi, attól kezdve, mindvégig használhatatlanná vált.)

]]>
Szerző: voronyezs http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148855 Sun, 11 May 2014 11:17:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148855 ˙
A megrögzött kételkedők és fanyalgók kedvéért bemásolom ide, hogy hogyan látta egy túlélő szemtanú: Dr Nyiszli Miklós [8450.tetoválási számú fogoly] nagyváradi törvényszéki orvos, “Mengele boncoló orvosa”, az 1 9 4 6-ban könyvben is megjelent naplójában az auschwitzi
r o m a . t á b o r [szektor] u t o l s ó . p e r c e i t
˙
“…A cigánytábor 4500 lakója számára is eljött a megsemmisülés órája. A rendszabályok ugyanazok voltak, mint a cseh tábor liquidálásánál. Barakkzárlat. Nagyszámú SS őrség vonult fel kutyákkal. A cigányokat kiterelték a barakkokból és felsorakoztatják őket. Kiosztják a kenyér és szalámi adagokat. Mindenki három adag, három napi útra járó élelmet kap. A cigányok úgy tudják,hogy más táborba viszik őket és mint két éves K.Z. lakók el is hiszik. Nagyon egyszerű, de nagyon hatásos módja ez a félrevezetésnek. A krematóriumokra nem gondol senki, mert oda nem nem adnának útravalót.
Nem a halálba indulók iránti kímélet az, ami az SS vezetőséget félrevezető eljárásokra indítja, hanem pusztán az a cél, hogy nagylétszámú tömeget, mint ez esetben is, aránylag kislétszámú SS őrség vezethessen rendzavarás és időveszteség nélkül a gázkamrákba.
Így is történt ! Egész éjszakán át szórták magukból a lángot az I-es és a II-es krematóriumok kéményei. Fényük megvilágította az egész tábort! Üres és néma lett a zsibongó cigánytábor. Csak a kerítések drótjai zörrenek meg és az elhagyott barakkok nyitvamaradt ajtói és ablakai csapódtak be, vagy ki amint keresztülfújt rajtuk a volhyniai pusztákról jövő szél.
Ma éjjel ismét tüzijátékot rendezett magának Európa pyromániás népe. Az Auscwitzi koncentrációs-tábor a színhely, mint mindig! A lángokba dobott áldozatok ezen alkalommal nem zsidók, hanem keresztények voltak! Németország és Ausztria katholikus cigányai !
Reggelre kialudtak a tüzek. A krematóriumok udvarán kis, ezüstösen fénylő halom keletkezett az áldozatok hamvaiból…”
🙁
🙁
🙁
Irodalom:
DR MENGELE BONCOLÓ ORVOSA VOLTAM AZ AUSCWITZI KREMATÓRIMBAN az eredeti kiadás 1946. március >Nagyvárad
– A legfrissebb kiadása: Magvető 2004.(212.oldal)
– Létezik még;
Magyar Lajos Alapítvány (reprint) 1994. és
Bukarest,IrodalmiKiadó ORVOS VOLTAM AUSCHWITZBAN c. 964.

]]>
Szerző: Vak Ond http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148670 Fri, 09 May 2014 09:37:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148670 Ne legyünk Elfuseráltak!

Fenyvesi Glóriának igaza van, és most kedve szerint történt. Ez az írás magyar holokausztról szól. Magyar cigányokról (szinte kizárólag) és megemlített zsidókról is.
De mivel fikció, sőt a fikcióban egy beteg játéka az agynak, ezért nem is érdemes azt kérdezni, hogy roma-, zsidó-, vagy magyarholokausztról szól, hiszen nem ez a lényege az egésznek, hanem az elmeháborodottság miatti kényszerű “empátia”.
Lehetett volna tuszi, örmény, szingaléz, vagy hutu. A lényeg, hogy egy üldöztetéses időszakba beleélve magát akár akaratától függetlenül is, képes-e felülvizsgálni és kontrollálni könyörtelen, antiszociális és antiszolidáris énjét.

Igen! Fenyvesi Glóriának igaza van!
Legközelebb olyan nemzetiérzelmű írás kell, amelyben a magyarnép katolikus egyház általi elnyomása a központi téma. Lehetőleg családregényként, az elmúlt 1000 év nyomorát bemutatva, miközben az egyházi dőzsölés és gazdagodás, szinte korlátlan ingatlanszerzések, vatikáni bankalapítás és pénzmosás, a hatalom kiteljesítése a világi életre megvalósul.
Igen!
Fenyvesi Glóriának köszönjük a jó témajavaslatot!

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148632 Thu, 08 May 2014 20:19:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148632 Fuser: Na de Fuser…….

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148626 Thu, 08 May 2014 19:54:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148626 Fenyvesi Glória
2014 május 8
1:14 de

Figyu má te szerencsétlen! Ez a cikk a roma holokausztról szólt! Nem a zsidókról, nem bármely diktatúra más áldozatairól, hanem a cigányságról. A cikkek már csak ilyenek, van egy témájuk és arról szólnak! Miért vagy ennyire sötét, hogy azt reklamálod miért csupán ők vannak emlegetve??? Azért bazdmeg mert ez a cikk most róluk szólt!

És előadást is hallottál??? Hűha! Nem mondod! Na menjél szépen vissza a csattogós szárnyú falepkédhez, infantilis, agyalágyult izéke!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148545 Thu, 08 May 2014 07:22:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148545 fenyvesi: és előadást is hallott 😛

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148539 Thu, 08 May 2014 05:14:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148539 Akkor miért kell csupán a romák áldozatait emlegetni?
A zsidó embereken, és cigányokon kívül magyarok is haltak meg rengetegen.Kétféle diktatúra áldozataként.
(Kitelepítések, a Gulágon való elpusztítás,a szerbek általi gyilkosságok,stb..)
Majd idézek írásokat erről.
És előadást is hallottam…

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148527 Wed, 07 May 2014 21:02:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148527 e-migráns: attól tartok, glória nem igazán tudja, mi is az az esszé…

]]>
Szerző: e-migrans http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148526 Wed, 07 May 2014 20:51:26 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148526 Mi mindenképp nyerünk. Ha Glória ír egy tökös esszét, akkor azért, ha megfutamodik, mert a magyar holokausztról mégsem tudna valami kiemelkedő , szerintem novum-ot írni, akkor pedig amiatt, bár az csak erkölcsi gyenge győzelem, amire nem kell büszkék legyünk jelen esetben.
Én inkább a jó kis esszéjében bízom! (Bár félek, hogy ha arra várnánk, akkor megszűnne ez az újság!)

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148519 Wed, 07 May 2014 19:25:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148519 Fenyvesi Glória: Sikeresen pótolja Marcsit. Ilyen marhaságot még Ő sem tudna írni. Érti is amit ír?

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148514 Wed, 07 May 2014 18:58:10 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148514 Fenyvesi Glória
2014 május 7
12:08 du.

“Magyar holokauszt:A kommunizmus rengeteg magyar áldozata”???

Mond csak, ugye te konkrétan elmebeteg vagy?!

]]>
Szerző: e-migrans http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148512 Wed, 07 May 2014 18:47:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148512 Igen!

Én arra már nem is tértem ki, amire Ille István, hogy nálunk kommunizmus nem is alakult ki (bár sehol sem, de érdekes módon ahhoz a leghasonlatosabban Svédországban jelentkezett valami.)
Ha megengedően a szellemében- a rá való hivatkozás közben elkövetett tettekre gondolunk, akkor lehetne csak értelmezni, de a kommunizmus , mint szellemiség, az internacionalizmusán keresztül nézve ez a kérdés megint értelmezhetetlenné válik.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148510 Wed, 07 May 2014 18:43:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148510 e-migráns: fenyvesi és az esszé! ugye, ezt nem gondoltad komolyan? egyetlen önálló gondolata sincs!

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148507 Wed, 07 May 2014 18:36:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148507 JIMBO: Ez tévedés. Az a megállapításom, hogy nincs fantáziája nem személyeskedés. Ez tényközlés. Miután nem tudott megérteni egy “fantáziatörténetet”, ez a vélemény alakult ki bennem. A személyeskedésnek ehhez semmi köze. Nézzen utána a fogalomnak.

]]>
Szerző: e-migrans http://kanadaihirlap.com/2014/05/07/romaholokauszt/#comment-148506 Wed, 07 May 2014 18:35:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14041#comment-148506 Kedves Fenyvesi Glória!

Magyar holokauszt? A kommunizmus áldozataival összemosni? Miért nem a katolicizmus áldozataként jelöli meg a magyar holokausztot, hiszen a pápizmus 1000 éves áldozatai vagyunk. Történelmünk folyamán szinte végig annak az oltárán dolgoztak rabszolgaként, vagy pusztultak szinte állatként elődeink.
Magyarországon szinte név szerint össze lehetne szedni azt a talán 100-as nagyságrendbeli áldozatcsoportot. Az nem nevezhető nemzetszintűnek, holokausztnak. Mindazon által 1 áldozat is nagyságrenddel több, mint ahánynak lenni szabadna!
Ezzel szemben a katolicizmus 1000 éven keresztül tarolt. Nyomorított és elpusztított. Ennek ellenére még nem nevezzük holokausztnak.

Magyar holokausztnak pedig végképp dőreség nevezni, hiszen nációtól, rassztól független volt.

Szóval csak gyenge politikai indíttatású elfogultságnak tartom a magyarholokauszt fogalmat a kommunistákkal összefüggésben.
De próbaként javaslom, írja meg egy esszében!
Ha elég nívós lesz, szerintem itt is megjelenhetne vitaindítónak.

]]>