Hozzászólás: Magyarságteljesítmény http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ego http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149805 Fri, 23 May 2014 19:33:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149805 Kedves Fuser,
örülök, hogy tetszett. Az első közelítésem az volt, hogy “értelmes szavaknak tűnő értelmetlen betűhalmaz”, úgyhogy egyetértek Ille Istvánnal, ilyen állat márpedig nem létezik (ahogyan a lányom mondta kiskorában a felfedezett, de ebéd előtt tiltott csokira: “ha van, akkor se sincs”).
Ami az akkreditációt illeti, ez a párbeszéd ugrott be:
“Végzettsége?”
“Okleveles magyar!”
Tiszta Kazohinia.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149797 Fri, 23 May 2014 12:59:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149797 fuser: nem az ország hülye, csak azok, akik ezt az “egyetemet” megalapították, és azok, akik be is iratkoztak. talán nem véletlen, hogy eddig meg sem merték kérni az akkreditációt – pedig 2004 óta léteznek (!), csak mostanitól, de még orbánék is húzzák-halasztják a megadását.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149790 Fri, 23 May 2014 12:43:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149790 pesti gúnár: sehogy. a nem létezőt nem igazán lehet idegen nyelvre lefordítani.

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149788 Fri, 23 May 2014 12:35:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149788 Ja! Megnéztem ezt a linket amit Ego feltett, hát baszki ez nagyon durva! Nem akarom elhinni, hogy ez az ország ilyen hülye lett! Az meg vérlázítóan megdöbbentő, hogy azok az őrült rohadékok több mint hatszázezerre lehúzzák félévente a szerencsétlen lúzereket akik abban a mitomán hazugsággyárban akarják megtalálni a kiutat a szellemi, szociális és egzisztenciális zsákutcájukból! Bayer Zsolttal, Papp Lajossal az élen az összeset aki ott ténykedik tényleges életfogytra küldeném csak ezért, és semmi felülvizsgálat! (ha már…)

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149780 Fri, 23 May 2014 07:08:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149780 Mondjuk angolra esetleg így is lehetne fordítani:
Dirty deeds done dirt cheap! 🙂 (by AC/DC)

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149778 Fri, 23 May 2014 06:11:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149778 Ego
2014 május 23
12:15 de.

“valaki Délibábország téveszméit, valóságidegen gondolkodásmódját mennyire teszi magáévá és fejleszti tovább.”

Körülírni? Ez a legtalálóbb definíció amit az utóbbi időkben hallottam! Érdemes lenne feltenni a Wikire! 🙂

]]>
Szerző: Ego http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149772 Fri, 23 May 2014 04:15:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149772 “Tudja valaki, hogy hogy mondják a magyarságteljesítményt angolul?”
Még magyarul is csak körülírni tudnám: annak fokmérője, hogy valaki Délibábország téveszméit, valóságidegen gondolkodásmódját mennyire teszi magáévá és fejleszti tovább.
Esetleg: degree of irrationality.

]]>
Szerző: Pesti Gúnár http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149766 Thu, 22 May 2014 20:52:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149766 Tudja valaki, hogy hogy mondják a magyarságteljesítményt angolul? Megköszönném.

]]>
Szerző: Ego http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149761 Thu, 22 May 2014 19:16:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149761 Lehet, hogy szakember meg értelmes ember már alig van, viszont a magyarságteljesítmény végre mérhetővé – érdemjegyekben mérhetővé — vált:
http://huppa.hu/okleveles-magyarok/
Ha nekem valaki azt mondja 10 évvel ezelőtt, hogy lesz ilyen (és nem a kabaréban), hát nem hiszem el.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149743 Thu, 22 May 2014 09:33:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149743 íme, kedvenc elmebetegem, burkus laci újabb emelkedett stílusú hozzámszólása:

vegyeske
ws@freemail.hu
79.122.119.94
Hozzászólás: 2014-05-22 – 4:24 de.
ille .. kurva anyad keptelen nem a marcsi te ALLAT

szomorú, hogy a szanatóriumban, ahol gondozzák, az ápolói néha-néha odaengedik a számítógéphez. hiába, az USA nyugdíjából meg tudja engedni magának a magyarországi privát gyógykezelést – ugyanis most éppen itt eszi a fene – így a pénzéért néha ki-kiengedik a gumiszobából. ilyenkor csökkentik a gyógyszeradagját is, hogy azért valamennyire mégis tisztuljon fel.
ahogy érzékelhető, nem sok sikerrel 😀

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149742 Thu, 22 May 2014 09:29:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149742 rátesi: igaz. nem kapta, hanem egész életét a szocializmus áldásainak köszönhette. most viszont, orbán – irányított – demokráciájában bevett dolog, hogy azon kevesek, akik megérdemlik, kapnak: adókedvezményt, trafikkoncessziót, földbérletet, állami megbízást, stb.
ennek szellemében lennék rá kíváncsi, hogy marcsinak mit osztottak?

]]>
Szerző: rátesi http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149737 Thu, 22 May 2014 08:29:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149737 Hopp Ille! Rajtakaptalak! Benned is élnek a régi reflexek – ahogyan egyébként mindannyiunkban. “bár mindent a “régi időktől (é.m. szocializmus)” kapott” -írod. Demokráciában az ember nem “kap” semmit a rendszertől, államtól – főként nem az épp regnáló kormányfőtől. Ellenkezőleg: ő “ad” az államának, nemzetének, hazájának: adót, munkát, teljesítményt, szerencsés esetben hírnevet (pl. Rubik Ernő). És cserében elvárja, hogy működjön az államigazgatás, a közszolgáltatások, a TÖRVÉNYES rend. Ezért hívják a legtöbb nyelven a végrehajtó hatalom (kormány) tagjait “minister”-nek, ami magyarul szolgát jelent, a köz szolgáját.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149729 Thu, 22 May 2014 02:28:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149729 talalom: marcsi képtelen elválasztani egymástól a cikk és egy hozzászólás tartalmát. olyan szemellenzője van, hogy egy sörösló megirigyelhetné. én írtam ugyanis a köz- és betanított munkásokról, korántsem lenézően, de tényként kezelve, hogy csak mennyiséget jelentenek, de minőséget nem. lévén, hogy hozzáadott értéket nem termelnek, se a GDP-hez, se az ország élre kerüléséhez – ami nettó hazugság, de orbán az ilyesmiért soha nem ment a szomszédba, főleg, ha látványosan tehette olyan helyzetben, ahol a hallgatósága ájult áhítattal csüggött ajkán – nem járultak hozzá. persze, lehet, hogy marcsi – aki közgazdásznak is kiváló – ki tudja mutatni, hogy pl. a samsung gépsora mellett, ahová még kisujszállásról is autóbusszal hordják az asszonyokat, akik egy ebédszünettel és szükség szerinti toilet szünettel – csak csínján vele, mert a túl gyakori kikéredzkedés nem tesz jót a munkaviszonynak – nyomják le a műszakot, mennyivel is járulnak hozzá a gdp növeléséhez.
szóval, marcsi irántam érzett múlhatatlan szimpátiája az oka, ha időnként marhaságokat ír.
amúgy tévedsz: marcsi – bár mindent a “régi időktől (é.m. szocializmus)” kapott – iskoláztatást, állást, karriert,férjet, nyugdíjat – nem sírja vissza. valami nagy trauma érhette – talán jelentkezett a pártba, de nem vették fel, mert valaki látta, amint kisurrant a templomból – mert olyan gyökös fidesz drukker lett, hogy a szőke, a fradi b-közép vezérszurkolója sírva könyörög nála a receptért! kíváncsi lennék, mi vezérelte, mert a 348 ft-os rezsicsökkentés egy ilyen öntudatos, bár cselédlelkű asszonyt nem sodor csak úgy egy zászló alá!

]]>
Szerző: rátesi http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149728 Wed, 21 May 2014 23:42:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149728 Marcsi! “Pontosan Rétesi Margittól a szülei múltja ismeretében furcsa…ez cikk!” (Rátesi egyébként). Ez az a mentalitás, amitől kiver a víz. Édesapám szegény élete végéig nem heverte ki a csapást, hogy elveszett az üzlet (Anyu nagybátyjától vették át különben). Anyunak nem volt sok iskolája, sem szakmája, ezért tartotta fontosnak, hogy mindhárman szerezzünk szakmát. Egyszer – már újságíró voltam – Apu megint panaszkodni kezdett, hogy bezzeg, ha meglenne a bolt! Anyu meg a maga harcias modorában felcsattant: Ja, akkor a Margit legfeljebb a legügyesebb kasszírnő lehetne a Ferencvárosban, nem újságíró! (A Bakáts téren volt a nevezetes intézmény.)
Úgy látom Marcsika azokhoz tartozik, – hú, de sokan vannak ilyenek itthon! -, akik örökké a “régi idők dicsőségén” boronganak, és közben elszalasztják, hogy megismerkedjenek az új lehetőségekkel, megbirkózzanak az új kihívásokkal. Viszont követelőznek, azon az alapon, hogy miféle sérelem is érte az őseiket,szüleiket,vagy saját magukat. Ezt a sehová sem vezető mentalitást erősíti sajnos a jelenlegi miniszterelnök álnokul, és ha lehetséges a nemzet ellen bűnözni, akkor ez súlyos hazaárulás.

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2014/05/21/magyarsagteljesitmeny/#comment-149727 Wed, 21 May 2014 23:00:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14211#comment-149727 Hát, ha még azt is tudná Marcsika, hogy a család nemesi címmel is rendelkezik! De a kutyabőrhöz nem jár automatikusan az agysorvadás, mint azt a neves magyar arisztokraták leszármazottja Eszterházy Péter példája is mutatja. Arra meg igen kíváncsi lennék, hogy az írás melyik mondatából olvasta ki betanított munkások, vagy a közmunkások lenézését. Ahogyan imádott Bolseviktoruk beszél a munkáról, az azt mutatja: a “termelő munka” mibenlétéről legfeljebb a marxista-leninista középiskola (nem az egyetem, az már színvonalasabb volt) meghatározásaiból tájékozódott.
Ja, Ille – létezik még a volt Ganz-MÁVAG acélszerkezeti gyárának utóda, ahol anno a hidakat gyártották. Azt nem tudom, hogy vajon van-e még Domanovszky – még egy nemesi család sarja -, aki a termelési főmérnök volt ott, és a hegesztő tanszékfélét (nem így hívták nyilván) vezette a műszaki egyetemen. Nemzetközi hírű hegesztési szakember (remélem él még, nem volt olyan öreg), és ő dolgozta ki a csapatával az NF szegecselési technológiát, amellyel viszont az Erzsébet híd épült.

]]>