Hozzászólás: Kóbor liberálisok http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-153555 Fri, 25 Jul 2014 02:48:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-153555 marcsi: azt írta nekem a főszerkesztőm, hogy az olyanok miatt, mint maga, apavödör meg a többi jobboldali “észlény” (hogy a maga kifejezésével éljek) miatt olvassák sokan a lapunkat, szóval, legyen büszke. igaz, hogy megint nem a cikkhez szólt hozzá, de rá se rántson. tudomásul vesszük, hogy magának küldetés tudata van, és elegánsan elsiklik a tények és kérdések felett.
biztos vagyok abban, hogy olvasóink unokáiknak is fel fogják használni kommentjeit. no, kisunokám, most boda marcsi néni fog neked mesélni…mi az, hogy nem érted, amit mond? igaz, ő se nagyon érti…na jó, akkor elmesélem neked a piroska és a farkast!

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-153550 Thu, 24 Jul 2014 21:55:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-153550 Hát az ellenzéki “kóbor lovagok”….még egymással sem jönnek
ki,maguk sem tudják mit akarnak,még a magukhoz “hasonlókat”is izélgetik,fúrják a hatalom érdekében,egyetlen közös bennük,hogy nem csak a jobboldalt fúrják (kevés sikerrel)de a még velük esetleg szimpatizáló egy párthoz sem
kötődő,eddig nem politizáló embereket is elriasztják……
Na csak így tovább,lassan felfalják egymást!
Szánalmasak!

]]>
Szerző: gruz http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-153044 Sat, 19 Jul 2014 14:27:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-153044 Remek írás. Ha lenne mód rá, hogy Bartus úr elolvassa, már előbb is lennénk. Egy ilyen írás még a NEM SZOCIALISTA Mszp-ről kellene, így össze is jön a magyar burzsoázia negatívba hajló teljesítménye. Én 89-et szoktam horthysta restaurációnak tekinteni. Tévedtem, bárcsak az lenne, onnan még volna visszaút.

]]>
Szerző: Christopher Adam http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-153013 Fri, 18 Jul 2014 21:58:22 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-153013 Eleftheria, valóban lehet, hogy minden próbálkozás hiába van az ellenzéki oldalon, ha egy olyan rendszerről van szó, melyet a választási fülke magányából nem, maximum utcáról – égő épületek és kocsik mögül – lehet csak legyőzni.

De abba is elképesztő belegondolni, hogy ha valami csoda révén mégis győz egyszer az ellenzék, akkor így néz majd ki a magyar baloldali kurzus.

Jöjjenek el Gyurcsányék egyszer Kanadába–elképesztően jól meglennének az itteni jobboldallal. De az biztos, hogy a kanadai baloldaliak pillanatok alatt azt suttognák egymásnak, hogy melyik fura országból kerültek elő ezek a neokonok?

]]>
Szerző: Eleftheria http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-153002 Fri, 18 Jul 2014 20:49:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-153002 Nem Gyurcsány ( és általában az ország felvirágoztatásán ügyködő uralkodó rétegek ) a hibásak: hanem a cigányok, meg a “társadalomból kilógók”, ahogyan az Együtt-PM miskolci képviselője fogalmazott. Akikkel nem megy a társadalmi együttélés… Csak így tovább, az “őszinte beszéd” jegyében; majd jön egy kis zsidózás/Izraelezés ( a “cionisták” egy jól használható kódszó csak szükség esetére… ) ezek is könnyedén jönnek ebből a gondolkodásmódból. Szóval így beszél egy baloldali vagy liberális ( a kettő egyébként nem ugyanaz; de a kirekesztés, megbélyegzés egyik eszmerendszernek sem a sajátja ), ha cigányokkal és más bűnbakokkal ( lehetőleg a magukat legkevésbé megvédeni képes leggyengébb láncszemekkel )konfrontálódunk legalább nem kell valódi problémákkal konfrontálódni. Pásztor meg tényleg “az életben létező ember”, egy mélyen demokratikus, jogállami elveken alapuló, etnikai előítéletektől mentes testület volt munkatársaként… Aki meg másként gondolja számíthat egy kis baloldali, demokratikus stb. lincsre… Mindenesetre csak indítsák Pásztort ( nem mintha praktikusan számítana a szabad választások feltételeinek elégségessége mellett ), de többé ne nevezzék már magukat baloldalinak ( vagy liberálisnak; de ez most már úgy tűnik errefelé is szitokszónak minősül; mintha létezne számottevő liberalizmus az országban ). Hajrá Magyarország! Hajrá Magyarok!!!

]]>
Szerző: Eleftheria http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-153000 Fri, 18 Jul 2014 20:24:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-153000 Hiába, “apuwader” egy elitkörökben mozgó bennfentes; földhözragadt átlagemberekként hozzá sem tudunk szólni ahhoz amit mond…

]]>
Szerző: cornelius http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-152996 Fri, 18 Jul 2014 19:34:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-152996 PuPu, amit a programról – illetve annak hiányáról – írtál, az különösen aktuális.

Már látom, amint Pásztor előáll egy programmal – egyébként fölöslegesen, mert a választó pofára és szimpátiára szavaz, nem programra. Azt ugyanis jó részük ha elolvassa sem érti, annyi a funkcionális analfabéta nálunk.

Nos, előjön Pásztor a programjával, liberálisék nekiesnek, és elolvassák. És ha egy karakternyi ellentmondást látnak benne, ami nem felel meg a Nagy Szent Egységes és Ellentmondásmenter Liberális Világfelfogás dogmáinak, már felzeng a sikoly: hát nem megmondtuk, hogy raccista a figura?

Pedig biztos lesz benne ilyen, mert Pásztor az életben látező ember, nem pedig a könyvtárszobában szerzi a tapasztalatait.

Írásod most is ragyogó, mint mindig, de hiábavaló is egyben. Ebben a kurva országban mindenre megvan az univerzális és egyetemes megoldás: Gyurcsány a hibás!

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-152973 Fri, 18 Jul 2014 17:07:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-152973 meglehet. csakhogy, nekünk még arra sem telik, csak egy silány autoriterre.

]]>
Szerző: apuwader http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-152972 Fri, 18 Jul 2014 16:37:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-152972 Eleftheria,
“legszélsőbb, fasiszta/náci jobboldaliként” a demokrácia és a liberalizmus meghaladott elvei helyett az önrendelkezést és a harmonikus életvitelhez való jogot preferálnám inkább, ha a sok toleráns nem tiltaná tűzzel-vassal.
Szerintem (meg a Bilderberg-csoport szerint is) a legcélravezetőbb társadalmi berendezkedés a diktatúra, egy remek diktátorral az élen.

]]>
Szerző: Eleftheria http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-152952 Fri, 18 Jul 2014 14:26:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-152952 Christofer Adam:

Szerintem a legnagyobb probléma az, hogy nemcsak alternatíva nincs, de nincs lehetőség szabad, fair választásra sem, vagy csak annyira mint Putyinisztánban vagy más volt-szovjet meg harmadik világbeli országokban ( de még ez utóbbiakban is néhol inkább megvannak a tiszta választások feltételei mint Orbánisztánban ). A szabad választásokhoz azt azt lehetővé tevő jogállami intézményrendszerre is szükség van. Ezt a magyar “liberálisok” cinkos hallgatása mellett verte szét az uralkodó garnitúra röpke pár év alatt. Most már ott tartunk hogy a legszélsőbb, fasiszta/náci jobboldallal kelnének versenyre. Ezek jellemzik Magyarország és a liberalizmus ( vagy a demokrácia ) viszonyát.

]]>
Szerző: Eleftheria http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-152948 Fri, 18 Jul 2014 14:18:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-152948 A politikai, társadalmi liberalizmusnak nincs semmi számot tevő hagyománya, illetve társadalmi gyökere Magyarországon, mint általában bármely elmaradott országban. Legfeljebb a gazdasági liberalizmusnak becézett primitív rablókapitalizmusnak. Azon “politikusok” akik liberálisnak nevezik magukat természetesen semmi közük sincs ennek az eszmerendszernek a hiteles képviseletéhez, csak rossz nevet szereznek a liberalizmusnak a tájékozatlan, félrevezethető tömegek előtt. Az LI – nek, illetve az ALDE globális és európai ernyőszervezeteknek amúgy ha nem tévedek, immáron nincs egy tagja sem Magyarországról.

]]>
Szerző: Christopher Adam http://kanadaihirlap.com/2014/07/18/kobor-liberalisok/#comment-152939 Fri, 18 Jul 2014 13:56:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14902#comment-152939 Az a gond, hogy maradt még egy alternativa a liberális szavazók számára: otthon maradni és nem szavazni. Lehet azon vitázni, hogy ez mennyire értelmes, vagy sem. De azért elég nagy tragédia lesz a magyar társadalom számára, ha 2018-ban is a jelenlegi felállásban vág neki a választásnak az ellenzék.

]]>