Hozzászólás: Kádár cipőfűzője http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Judith Kopácsi http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-155046 Sat, 09 Aug 2014 14:33:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-155046 Gondolom, ugyan azt, amit férjem és családja tapasztalt az osztrák menekült táborban. Nagy méretű és nyilt antiszemitizmust.

]]>
Szerző: málnaszőr http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-155044 Sat, 09 Aug 2014 14:17:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-155044 T. Christopher VII.28. !

A létbiztonságot a . r e n d s z e r . biztosította, a rendszeren belül az állammal(!)… Bizony ám… Ez a pártpolitika részét képezte.

Amikor Kádárral már a vége felé, valamelyik vezető kádere – a nevére nem emlékszem, ő mesélte a rádióban – ismertette a rendszerváltozást, Ő csak annyit mondott szinte már esdekelve; “de ugye munkanélküléség, az nem lesz”. Ez nem csak anekdota, ez tükrözi Kádárnak a mukásosztály és a néptömgek iránt érzett felelőségérzetét…

]]>
Szerző: málnaszőr http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-155042 Sat, 09 Aug 2014 13:56:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-155042 T. Fuser, Don és Judith !
Kommentjeitek igazak, csak egyet hagytok ki – főleg a T. Don – hogy a “Rákosi redszer” is örökölt valamit, az se volt semmi. Mégpedig egy igazságtalan és totális, mindent felemésztő háborút viselt, és ettől totálisan – fizikailag, gazdaságilag és politikailag is – összeomlott országot.
Az ország akkor nem lenullázódott, hanem sok-milliárd pengővel volt a minuszban és romokban hevert. Talán az európai országok közül – Németország után – a legnagyobb károkat szenvedtük el. Mindezt a 25 éves Horthy rendszer jóvoltából. Emellett a szorosan a témához tartozó összefüggés mellett csak úgy szó nélkül elmenni, vagy hazugság, vagy rosszindulat kell…

]]>
Szerző: málnaszőr http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-155034 Sat, 09 Aug 2014 12:27:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-155034 Gyuri 10 !
Kifúrja az oldalam a kiváncsiság. Mit tapasztaltál akkor és ott Itáliában aközött “a 300 dicső forradalmár között”…? Nagyon is ide tartozik. Kérlek, oszd meg velünk 🙂 !

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-155014 Sat, 09 Aug 2014 11:28:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-155014 gyuri10: ahogy távolodtunk időben az eseményektől, úgy szaporodtak a partizánok és az ’56-os forradalmárok. ma már annyian vannak, hogy ezzel a létszámmal mind ’44-45-ben, mint ’56-ban simán győzhettünk volna 🙂

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-155010 Sat, 09 Aug 2014 10:16:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-155010 Kedves Mindenki!
Itt annyi 56 os hős meg áldozat meg forradalmár van,hogy szeretném tudni,én hova tartozok?Először is a forradalomnak vagy ellen forradalomnak örök hálával tartozok.Igaz,semmivel nem járultam hozzá sem a győzelemhez sem a legyőzéshez.Gondolom ehhez jogom sem lett volna,mert én már akkortájt is egy agresszor állam hívője voltam.Az alkalmat viszont kihasználtam a “télach”-hoz.Sajnos ennek szükségességét nem minden “magukfajta” értette meg.Bizony megint % arányban sokan vesztették életüket a vélt haza ügyeibe belekontárkodásuk miatt.Ugyan úgy,mint az 1848 as forradalomban vagy az I.világháborúban.Olaszországba érkezésem után megtanulhattam a dicső 300 “forradalmárral”együttlétemkor
hogy jól döntöttem.Ez azonban egy másik és hosszabb téma, melynek leírása nem ide kívánkozik.

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-154235 Fri, 01 Aug 2014 11:46:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-154235 Marcsi
2014 július 31
4:51 du.
Noha a kommentje fedi a valóságot, a Rákosi érát a Judith és köztem kialakult vitában a Kádár éra védelmében hoztam fel.
Egészen pontosan arról írtam, hogy az elvett gyermekkora miatt az őt ért sérelmek tükrében ítéli meg a rendszert.
Ehhez mint magánember joga is van, de ha magát a rendszer egészét elemezgetjük, akkor nagyobb léptékben kell az arányokat összehasonlítani.
Ő ezt nem vitatta, én meg az ő jogát nem vitattam, és ennyiben maradtunk.

Ha a rendszerben bekövetkezett változásokat, enyhítéseket, és a lakosság egészére kivetített hatásokat nézzük, azt kell mondni, hogy ’56 részben elérte a célját. Részben, hiszen mint tudjuk, Nagy Imre is beszélt a magántulajdon rehabilitációjáról is, vagyis 56 vezetésében sem volt egységes kép a hogyan továbbról. Viszont Kádár egy ember arcú rendszert épített ki, amely egy társadalom egészének egzisztenciális, és műveltségi felemelkedéséhez vezetett. Ez is elvitathatatlan, még akkor is, ha egy szűk réteget totáliasan elnyomott. Gondolok itt azon kevesekre, akik meg akarták, vagy megdönthették volna a rendszert. 56 vezetői, avagy a kapcsolatokkal rendelkező régi elit. De arányaiban ez nagyon szűk csoport, és elenyésző a Rákosi féle mindenki ellenség politikájához képest.

Ezt mint hasonló alapideológiai összehasonlítást vetettem fel. Tágabb értelemben akár még korábbra a feudálkapitalizmussal is összevethető, amiben megint ő jönne ki pozitívan, mint ahogyan a jelen magyar viszonyok összehasonlításából is.
Noha a fejlődés útja a demokrácia lenne, csak jobban kellene csinálni, és betartani a szabályokat, még Orbánnak is.

]]>
Szerző: Judith Kopácsi http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-154219 Fri, 01 Aug 2014 00:44:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-154219 Sajnos Marcsi, nem tudok veled vitatkozni, mert igazad van.

]]>
Szerző: Gyula Bognar http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-154218 Thu, 31 Jul 2014 23:41:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-154218 Marcsi: A talpnyaló barmoknak, akik egy kis féleszű diktátort imádnak, nem segítség jár, hanem kötél! Ezzel nagyon szívesen szolgál az USA, még a hurkot is segítünk megkötni, hogy jó szoros legyen és a sámlit is segítünk kirúgni, a hazafiaknak, akik ezt meg is fogják tenni hamarosan. Ja, a Mafia rablóbanda vagyonának elkobzásban nem fogunk a hazafiaknak segíteni, az a polgárok pénze.
Marcsi, már most befoghatnád a szádat és jelentkezhetnél az államosított Pető Intézetnél továbbképzésre. Rétvári Bence, akivel volt szerencsétlenségem találkozni, biztosan felkarol és a legjobb ellátásban lesz részed. Neked pont az ő keresztényi kultúrájából kibontakozó segítségre van szükséged. Idáig még nem volt senki, aki túlélte a beavatkozását, de Te lehetsz az első. (Bence imád kísérletezni)

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-154217 Thu, 31 Jul 2014 20:55:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-154217 Ja és az sem igaz,hogy a nyugat főleg Amerika nem ígért segítséget,dehogynem csak átvertek (küldtek pár tejkonzervet,…emlékszem gyerekként)de ugye segítségre,beavatkozásra nem került sor,mert a mi kis országunk nem ért meg annyit,hogy az oroszokkal szemben
konfliktusba kerüljenek!

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-154216 Thu, 31 Jul 2014 20:51:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-154216 Judith!
56-ról lehetne vitatkozni kinek ez kinek az…a véleménye
(szuezi válság stb…)sok befolyásoló tényező volt,de bizonyított tények alapján népfelkelés és jogosan,meg azt sem helyes tagadni,hogy voltak szélsőségesek,csőcselék is akiknek az eredeti okokhoz,eszmékhez nem volt közük,de a komcsik,vérengző politikusok miniszterek és főleg a ÁVH
szerepét tagadni az sötét hazugság és főleg hazaárulás!

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-154021 Tue, 29 Jul 2014 18:09:22 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-154021 Judith Kopácsi
2014 július 29
9:31 de.

Judith! A Horthy rendszer nem csak egy-egy bizonyos réteget érintett rosszul ahogy írod, hanem egész társadalmi osztályokat tartott kiszolgáltatott, feudális, félállati sorban, mint a vidéki népesség cseléd-zsellér-szegényparasztságát, vagy a városi munkásosztályt, és csak a nagyon szűk, klerikális és világi úri rétegnek kedvezett. A Kádár rendszer ezeknek az osztályoknak a jogfosztottságát, feudális életkörülményeit szüntette meg és például felépítette Európa egyik legmodernebb falusi társadalmát. Aligha hiszem, hogy a vidéki népesség milliói légbuborékként élték meg azt hogy az ezer éves történelmünk során először embernek tekintették őket, joguk és lehetőségük lett a tanuláshoz, a felemelkedéshez, egy élhető, európai egzisztenciához. Természetesen igazad van abban, hogy ne söpörjük az asztal alá egyetlen rendszernek sem a visszásságait, de a mérleg mindkét serpenyőlében nagyon súlyos dolgok vannak, ezért a mainál sokkal hosszabb történelmi távlatok kellenek a tárgyilagos ítélkezéshez. A francia történészek még mindig ölre menő vitákat folytatnak a francia forradalom megítéléséről pedig az má elég rég volt. 🙂

]]>
Szerző: Fuser http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-153997 Tue, 29 Jul 2014 17:00:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-153997 Don Ovuz
2014 július 29
10:31 de.

Don! Ismét megelőztél aminek kifejezetten örülök mert az én közgazdasági ismereteim a nullához konvergálnak, egy sokkal szakszerűbb vélemény jött tőled, lájkolom! 🙂

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-153979 Tue, 29 Jul 2014 16:10:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-153979 Judith Kopácsi
2014 július 29
11:23 de.
Kicsit fafejű vagyok, nem igazán értem a vicceket. Mint műszaki, jobban szeretem a számok világát, a statisztikákat.
Így szerintem a végeredmény nekem nyolc.

]]>
Szerző: Judith Kopácsi http://kanadaihirlap.com/2014/07/24/kadar-cipofuzoje/#comment-153975 Tue, 29 Jul 2014 15:23:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=14992#comment-153975 Don, Kádár nagyon is jól tudta manipulálni a közvéleményt azzal, hogy a Rákosi erára hivatkozott. Csak nézd meg a hatvanas évek politikai vicc-tárát.
Itt van egy eklatáns példája:

Az oroszlán, mint az erdő királya gyűlésre hívja össze híveit. Büszkén kihirdeti, hogy a mai naptól komoly változásokra lehet számítani. Többek között a mai naptól kezdve KÉTSZER KETTŐ ÖT lesz. Óriási tapsvihar fogadja az örömteljes hírt, boldogan rázzák az állatok egymás kezét, a szamár azonban csak a fejét csóválja. Nagy csöndben, várakozva tekint rá mindenki, amikor feláll, megköszörüli a torkát, és azt mondja:
– Fenséges Oroszlán, tisztelt gyülekezet! Sajnálattal kell közölnöm veletek, hogy örömre semmi okotok. Ugyanis KÉTSZER KETTÖ AZ IDŐK KEZDETE ÓTA MINDIG NÉGY VOLT ÉS AZ IS MARAD.
Az oroszlán kettőt tapsol, amire két markos farkas előlép, a szamarai megragadják és kivezetik a teremből. Bevezetik egy barátságosan berendezett irodába, ahol leültetik egy kényelmes karosszékbe. Kávéval és külföldi cigarettával kínálják, miközben próbálják meggyőzni, hogy lássa be: KÉTSZER KETTŐ AZ ÖT.
A szamár tovább makacskodik, mire az egyik farkas türelmét veszítve feláll, kezét ütésre emelve fenyegetően mondja:
Te egy nagyon makacs szamár vagy. De azt hiszem jobb, ha tudomásul veszed: KETSZER KETTŐ AZ ÖTTEL EGYENLŐ. VAGY AZT AKAROD, HOGY MEGINT HAT LEGYEN?

]]>