Hozzászólás: Nótafaragás http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: denes http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157600 Mon, 22 Sep 2014 17:00:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157600 folyt. lehet hogy a Chrisnek írást félreértettem, újonc vagyok

]]>
Szerző: denes http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157599 Mon, 22 Sep 2014 16:55:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157599 Judit, igaz hogy Chrisnek írtad, de hadd szóljak hozzá: én is ismerek fejből pár ilyen dudás ill számos más hangszeren gyönyörűen zenélő népet, csak könyörgöm, ne tartozzon “államilag” előírt magyar “Nemzeti minimumhoz”

]]>
Szerző: Judith Kopácsi http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157597 Mon, 22 Sep 2014 15:31:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157597 Különben youtube a barátod, nézd meg a különböző nemzetek népdalait. Nekem volt egy összeállitásom, amit gyerekenek, iskolákban terjesztettem, aminek az volt a cime, hogy népdalok és hangszerek a nagyvilágban. Ott, többek között a különböző hangszerek használatát is bemutattam. Tudtad, hogy a legtöbb népnek volt és van bördudája?

]]>
Szerző: denes http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157592 Mon, 22 Sep 2014 14:06:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157592 Judith Kopácsi,
“Pl az Íreknek, a skótoknak és még sorolhatnám a többit is. Talán tágitanod kéne a népdalokról az érdeklőséedet. Meg lennél lepődve.”

Engem néhány évre szólított el a munka a Kanadával szomszédos országba, majd belebetegedtem a honvágyba, egy szép magyar népdaltól őszintén meghatódtam. Magyar zászlótól nemzeti büszkeség öntött el.
Hazajöttem, s mi várt itthon: gyakorlatilag kötelező lett kereszténynek lenni, a zászlót áttervezték koronásra, a csapból is magyarosh “népzene” folyt. Bár még most is próbálok “visszatalálni”, egyre kötelezőbb minden, amit feljebb részleteztem. Én idegenszívűnek számítok. Ezt egyes helyeken most már meg is kapom, persze mondanom sem kell, hogy nem templomban…

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157591 Mon, 22 Sep 2014 12:46:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157591 Fenyvesi Glória: Ez tévedés. Az gael népdal és népzenei kincs is hatalmas, még nagyobb is. De nem hiszem, hogy a darabszám számít. Köszönet Bartóknak, Kodálynak és Vikár Bélának, hogy megmaradt a magyar. Ön hányat ismer?
A nagyotmondástól nem leszünk nagyobbak.

]]>
Szerző: Kiszely Anna Mária http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157589 Mon, 22 Sep 2014 08:57:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157589 István: ez a te ajkaidon született? Nagyon jó. Osztánik ne nagyon gúnyulódjon kigyelme, mer lössz ami lössz.

]]>
Szerző: denes http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157585 Mon, 22 Sep 2014 03:09:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157585 Talán Kodály Zoltán -általam igen nagyra becsült zeneszerző műve, mielőtt kapok a fejemre… szívesen látnék 1-2 bőgatyás ep képviselőt Stassbourgban 🙂 sztem idő kérdése az egész, matyóhímzés már megvolt.

]]>
Szerző: denes http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157583 Mon, 22 Sep 2014 02:43:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157583 Meg olyan szép bőgatyája! Fütyülős barackról nem is beszélve…Landeszman úr igaz, de nem túl sikeres szavaira utalva…

Én még énekeltem kiskoromban:

Még aszongyák nem illik a tánc a magyarnak
Nem, ha néki cipellőt bő nadrágot varrnak
De sarkantyús csizmában – kócsagtollas fövel
Illik gyöngyös pártában magyar főkötővel..

Mindennek el- de főleg visszajön az ideje….

]]>
Szerző: Judith Kopácsi http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157582 Mon, 22 Sep 2014 02:34:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157582 Enyvesikém, megnyugtatlak, van. Pl az Íreknek, a skótoknak és még sorolhatnám a többit is. Talán tágitanod kéne a népdalokról az érdeklőséedet. Meg lennél lepődve.

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157580 Sun, 21 Sep 2014 19:23:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157580 Senkinek sincs olyan nagy népdalkincse,mint a magyaroknak!
Amivel minden érzést ki tudunk fejezni…
Gúnyolódni rajta?A magyarul beszélőknek? Nem is mondom, amit gondolok…
Más népnek is lehet ám gúnyolódni a dalain, szokásain,stb…

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157572 Sun, 21 Sep 2014 16:21:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157572 don ovuz: szinkópa 🙂

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2014/09/21/notafaragas/#comment-157567 Sun, 21 Sep 2014 15:30:10 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=15934#comment-157567 Kodály lejegyezte már? 4/4-es, vagy csak 2/3-os?

]]>