Hozzászólás: Mindennapi fasizmus http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: izraeli http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158987 Fri, 10 Oct 2014 12:00:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158987 Talaltam egy erdekes cikket-egy jordaniai
arab irorol- aki -milyen csoda-!-elismeri
Izrael jogat osi foldjehez,es nem tartja
a zsido nepet imperialista “terulet rablo”nak.
Igaz, hogy elegge megszenved erte.
Kirugtak az iro szovetsegbol, es megtagadnak
tole minden kereseti forrast.
Ha meggondolom, hogy az “izraeli diktatura”ban,
szabadon, a Kneszetben- lehet uszitani
a “palesztin nepirtas” ellen….

Igaz, a jordan iro tudja,hogy orszaga lakossaganak
majd 70%a “palesztin”.

A cikk, mit tegyek-angol nyelvu.
Bizom benne, hogy tobbsegetek megerti.

http://www.algemeiner.com/2014/10/07/blackballed-jordanian-author-jews-have-a-right-to-the-land-of-israel/

]]>
Szerző: Csiszer Lóránt http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158601 Mon, 06 Oct 2014 07:23:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158601 lelszi: Sokszo? Nem mondhatja ezt komolyan … Gondolom a moderátor meg nagyon gyors volt és hamar kiengedte mindkettőt … 😛

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158567 Sun, 05 Oct 2014 15:58:57 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158567 Csiszer Lóránt

Lassú volt a gép, de a mindent tudó diszlexiás, sokszo akárhányszorra sem érti! 🙂

]]>
Szerző: Csiszer Lóránt http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158543 Sat, 04 Oct 2014 20:44:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158543 lelszi: Elsőből is megértettük …

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158532 Sat, 04 Oct 2014 20:20:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158532 Sapka van a fején!

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158531 Sat, 04 Oct 2014 20:18:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158531 Ez pont idevág! Ez senkit nem zavar?

A svéd származású Daniel Friberg döbbenetesnek nevezte, hogy Orbán Viktor miniszterelnököt „annyira izgatja egy békés szándékú írók és gondolkodók részvételével zajló kis létszámú gyűlés”, hogy még a beutazási tilalmat is képes elrendelni.
André Goodfriend, az amerikai nagykövetség ideiglenes ügyvivője a Hír TV-nek nyilatkozva tegnap üdvözölte, hogy a magyar kormány nem támogatja azokat, akik faji vagy etnikai intoleranciát hirdetnek. Hozzátette ugyanakkor, ezek a csoportok az Egyesült Államokban kifejthetik a nézeteiket, az ehhez való jogukat ugyanis biztosítja az amerikai alkotmány első kiegészítése.

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158530 Sat, 04 Oct 2014 20:18:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158530 Ez pont idevág! Ez senkit nem zavar?

A svéd származású Daniel Friberg döbbenetesnek nevezte, hogy Orbán Viktor miniszterelnököt „annyira izgatja egy békés szándékú írók és gondolkodók részvételével zajló kis létszámú gyűlés”, hogy még a beutazási tilalmat is képes elrendelni.
André Goodfriend, az amerikai nagykövetség ideiglenes ügyvivője a Hír TV-nek nyilatkozva tegnap üdvözölte, hogy a magyar kormány nem támogatja azokat, akik faji vagy etnikai intoleranciát hirdetnek. Hozzátette ugyanakkor, ezek a csoportok az Egyesült Államokban kifejthetik a nézeteiket, az ehhez való jogukat ugyanis biztosítja az amerikai alkotmány első kiegészítése.

]]>
Szerző: Csiszer Lóránt http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158499 Sat, 04 Oct 2014 12:15:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158499 Gyuri10: Csak az arabimádóknak vagy mindegyiknek? Csak hogy tudjam, hogy ingem vagy nem ingem …

]]>
Szerző: Gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158498 Sat, 04 Oct 2014 11:27:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158498 Glóriának és minden arab imádó antiszemitának kívánom,hogy a női egyenjogúság bizonyságául leány gyermekeik és unokáik arab országok törvényei szerint legyenek csiklótlanítva.
Más:Ha egy izraeli zsidó anyát megkérdeznek ,mit szeretne nevelni a fiából?A válasz sokoldalú: Mérnök,jogász,orvos, technikus, tisztviselő esetleg szakmunkás.Ugyanerre a kérdésre az arab anya egyszerűbben tud válaszolni: Sahid! Ami háborúban elesett hősi halottat jelent. Ugyanis a terror akciókban elesettek családjai tízezer dollárt kapnak.A fogságba esettek pedig havi fizetést a börtönben.Miből? Olaj dollárokból! Allah hu achbar!

]]>
Szerző: izraeli http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158318 Tue, 30 Sep 2014 14:16:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158318 Gondolom- ez ma is aktualis.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Martin_Niem%C3%B6ller

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158314 Tue, 30 Sep 2014 13:11:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158314 Csiszer Lóránt: Nem magáról írtam most, de ahogy az öreg suszter mondta, így sem rossz. A terror nem lehet sem első, sem utolsó megoldás. Becsülöm az IRA-t, hogy abbahagyta. Remélem a kiszakadt illegális sejtet is megszüntetik, mert nem megoldás ártatlan emberek meggyilkolása.
Miért nem tudja kimondani a véleményét az arabokról? Én sokszor becsempészem mondanivalómat, amiért sokszor megrónak, mert nem oda tartozik. De én elmondtam, és azért válaszolni is szoktak, tehát meghallják.
Mindenről írhat kulturált véleményt. Majd a moderátor morog, de ez nem baj. Az Ő vérnyomását is karban kell tartani. Idáig mindenről elmondtam a véleményemet, de még élek. Ha a “zsidózásért” teljes mellel kiáll, az “arabozásért” miért nem mer? Persze az utóbbi veszélyesebb, mert ők még megsértődnek, és a demokrácia keretei között üldözni fogják, mint egy dán karikaturistát.
Megpróbálom még egyszer: Nekünk itt jobboldali kormányunk van, és megelégedettségünkre szolgál. A magyar jobboldallal nem vagyok elégedett, de annak a jobboldalnak semmi köze ehhez a jobboldalnak.
Sajnos 2014 szeptember 25. 11:50 de. történt beszólása miatt, nem tudom kultúrembernek nevezni. Az még Kövérnek is becsületére válna. Én szégyellném, és nem győznék bocsánatot kérni.

]]>
Szerző: Csiszer Lóránt http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158312 Tue, 30 Sep 2014 11:57:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158312 llanfair: Minden gyilkosságot elítélek, bárki sérelmére is követték el azt. Maguk úgy állítják be a jobboldalt, mint a megtestesült ördögöt, csak mert van pár bunkó ott is mint mindenhol. Azt mondja, hogy ráesek egy bizonyos népcsoportra … mutasson nekem ezen a beszélgető felületen egyetlen arab terroristát is, vagy kimondottan arab párti hozzászólót, mert ilyet nem láttam és elmondom neki is, hogy mi a bajom velük … de ha nem vette volna észre, akkor itt nincs ilyen személy. Magamnak meg hiába morgok … minek az? Kinek mondjam? Különben is, amikor valaki a terror fegyveréhez nyúl, bár nem az én fajta megoldásom, legtöbbször a végső megoldáshoz nyúl, amely számára maradt, legyen az a valaki baszk, katalán, skót, ír vagy éppenséggel székely. Talán ha Önök nem az egyik felét fújnák a történetnek, akkor én sem a másik felére emlékeztetném Önöket. Ha a bunkóságot nem fasizálódásnak titulálja Barna Gergely, akkor hozzá sem szólok az íráshoz, nincs nekem arra annyi időm. Nem mintha a fasizmus, fasiszta kifejezések rám lennének jellemzők, kivéve Önök szerint, de akkor már ne tévesszenek össze a bunkókkal.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158305 Tue, 30 Sep 2014 10:16:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158305 llanfair: valami ilyesféléről ír tom clancy: az utolsó parancs c. könyvében – mármint az összes igazhitűt egy hatalom alatt egyesítő ország megalakításáról. igaz, hogy az iráni kezdeményezésre indul, de első vazallusa iraq, azután az összes többi – sztán végződésű állam, beleértve a volt szovjet utódállamokat is. rémálom.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158301 Tue, 30 Sep 2014 08:11:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158301 Geyza: Hát, nem mindegy. Legalább szenvedjenek meg a fegyverekért.
Ha eggyel kevesebb, vagy rosszabb minőségű, már megéri.
Nem mondtam, hogy nem hibáznak Izraelben. Tettek már olyan szerintem értelmetlen nyilatkozatot, amiből a mai napig él ez a jobbikos bagázs. Nem tudom hiba volt, vagy fricska? De muníció az antiszemitáknak.
Azt nem értem, hogy az Európát, Izraelt és Amerikát elpusztítani akaró erőt, hogy a fenébe támogathat európai. Ilyen hülye ember nem lehet. Komolyan gondolják, hogy őket nem bántják majd? Ha valami tragédia folytán meglesz az akaratuk Ázsiában, nem fognak békében élni, mennek tovább és tovább más célok felé. Lehet, hogy a nyugat nem jó. De most, a legjobb alternatíva. Tudom, Magyarország igényeihez közelebb van a kelet, mint a nyugat. Ez baj! De amit Fenyvesiék képviselnek, az ostobaság és öngyilkosság. Ha annyira vágyik a csadorra és a nők semmibevevésére (vagy a halálra), miért nem megy el Iránba? Ha utálja a civilizációt, irány Szibéria. Bár egy kicsit vár, és már a helyébe jön.
Nem vagyok Izrael fan. De utálom, mikor kipécéznek egy népet, és őket hibáztatnak mindenért. A SOTE-n dolgozott egy izraeli állampolgár, aki az izraeli diákok útját egyengette. Ezek a diákok arab és izraeli diákok vegyesen. Izraelben laktak és izraeli ösztöndíjjal. Kedves segítőkész családos ember. Hazalátogatott, és egy kávézóban felrobbantották. Ha a jobbikosok emberből lennének, megkérném őket, magyarázzák ezt el. Legalább maguknak, mert én nem foghatom fel. Ez egyszerű gyilkosság, amit nem lehet megmagyarázni. Ezek nem katonák, hanem gyilkosok. Állítólag, keresztény Glória a gyilkosoknak nem tud megbocsájtani. Kivéve, ha zsidókat gyilkolnak? Nagy zűrzavar van a fejecskéjében, és nincs vele egyedül. De mindig van néhány szarházi, aki kihasználja ezt a sötétséget.
Nagyon szeretném, ha Írország egyesülne, mert látom az íreknek fontos. De nem a terror fegyverével, mert a terror az ártatlan embereket sújtja. Eredményt pedig nem hoz, csak fájdalmat.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2014/09/25/mindennapi-fasizmus/#comment-158291 Mon, 29 Sep 2014 22:46:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16032#comment-158291 llanfair:
A dolog furcsasága csak abban van hogy Izráel ADOTT fegyvert a palesztinoknak , pontosabban az akkoriban frissen megalakult kialakulófélben lévő Palesztin Állam rendőrségének.
Kalasnyikovokat adtak , amiket korábban vettek el valami egyiptomi meg egyébb egyenruhás csirkefogóktól, akiket abban a tévhitben tartottak agyament elöljáróik, hogy éppen háborút viselnek a Világ egyik legerősebb hadserege ellen…

Namost ez nagy hiba volta Izrael részéről, mert később ezek a palesztin ál-rendőrők rálőttek az ajánék Kalasnyikovjaikkal az izraeliekre.
Bár..végülis..ha nem adtak volna nekik , valahonnan csak beszerezték volna.Merthogy annyira vágynak izraelieket gyilkolászni.
Tehát tökmindegy.

]]>