Hozzászólás: A tánc http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Hollósy Gerti http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158265 Mon, 29 Sep 2014 17:58:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158265 Már érdemes volt megírni ezt az emlékező írást, mert így más is emlékezik, ki így, ki úgy, de emlékezik, pozitív dolgokra, kellemes és vidám emlékekre.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158257 Mon, 29 Sep 2014 17:26:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158257 A cikk végső fokon egy szép emléket idéz, az író szerelméről és a régi időkről.
Mindenkinek ajánlatos ilyen emléket felidézni. Sajnos az én szerelmem utált táncolni és nem is tudott. Tehát Róla nem lehet írnom. Viszont írhatok arról, hogy fiatalkoromban jó táncos voltam és szerettem is a táncot.

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158223 Mon, 29 Sep 2014 11:05:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158223 Igen, igen! Gyerekeimet, azok barátait arra biztatom, hogy gyűjtsenek minél több élményt, hogy idővel sok-sok-sok szép emlékük legyen!
“Gyökerek” és emlékek nélkül lehet élni, de nem érdemes.
A rossz emlékeimből,tapasztalataimból tanulok, intő példaként (időnként, amikor ok v. alkalom van erre) felsejlenek, a szép emlékeimbe belekapaszkodom és “építkezem” belőlük!
(( 🙂 ))
G.B.

]]>
Szerző: Hollósy Gerti http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158195 Sun, 28 Sep 2014 17:34:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158195 Géza, a Te meghatódásod megtiszteltetés, mert férfiak, ha meg is hatódnak, inkább leplezni próbálják, mint megvallják azt, köszönöm. Hát,jó néha kicsit visszarévedezni…

]]>
Szerző: Hollósy Gerti http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158194 Sun, 28 Sep 2014 17:29:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158194 Kedves Georgina, ugye hogy elindulnak az emlékek..

Kedves Fortimbras, bár tőlem telhetően figyelek a politikára, de saját kedvtelésemre gyakran írok olyasmit, hogy (- esetleg ugyan direkt, erőnek – erejével kapcslatba lehet hozni a politikával, ha valaki nagyon akarja -) eszembe se jut közben a politika. (én a saját blogoldalamon “A tánc” című írásomhoz a fiam barátnőjének szalagvatójáról tettem fel egy kedves képet, róluk)

]]>
Szerző: Hollósy Gerti http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158193 Sun, 28 Sep 2014 17:20:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158193 Köszönöm a kedves hozzászólásokat, valóban egy hangulatos jelenet kapcsán az ifjúságunk hangulatait hoztam vissza egy kicsit…

(most már elárulom, a jelenet, ami hangulatba hozott részlet volt az “Elfújta a szél” című filmből, egy nagyszabású báljelenet, innen jött az ötlet, hogy leírom mi hogyan és mire táncoltunk fiatalon, és a rövidfilm Clark Gable életéről szólt)

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158154 Sun, 28 Sep 2014 10:44:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158154 G.B jogos reklamációra cseréltem a fótót. na, ez valódi utcabálon készült, csákányházán, 2010 szilveszterén, ráadásul k…hideg volt 🙂

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158152 Sun, 28 Sep 2014 10:32:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158152 fortimbras: az illusztráció az én balfogásom. köszönöm, hogy felhívta rá a figyelmet, cserélem.

]]>
Szerző: Bogdán Géza http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158150 Sun, 28 Sep 2014 09:48:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158150 Gertikém, ez egy nagyon szép írás!
Meg is hatódtam egy kissé, mert a felhőtlen és boldog fiatalságomat idézte fel.
Köszönöm Neked, hogy megosztottad Te is a Tiédet, én pedig olvashattam azt!

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158148 Sun, 28 Sep 2014 09:03:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158148 Drága Gerti!
KÖSZÖNÖM, hogy “visszahoztad” bohó és boldog ifjúságom! Emlékszel a kacsa táncra vagy letkiszre?! Nekünk, még volt fiatalságunk. Bizton írhatom.
Igen, igen, én már belekerültem abba az “idősávba”, hogy időnként bólogatva megjegy(ezhe)tem: “bezzeg a mi időnkben”!
Bezzeg, más volt.
Ki a hibás?
A rohanó világunk, a fogyasztói társadalom, a mindent azonnal, de rögtön. Így megállíthatatlanul terjed a kór, a szerelem nélküliség, a rögtön ágyba és a kiégés érzete.
*
Pedig milyen csodás dolog volt is az, amikor a szerelmünkkel lassúztunk. Akkor MÉG éreztük a gyomortáji remegést, a felgyorsuló szívdobogásunkat. A zene varázslatát, a rózsaszín ködöt, a boldogságot.
Igen, igen, a zene a tánc – valamikor erről is szólt!
*
Emlékszem, a régvolt Danuviában vagy Danubiában(?) bocs’ már a nevét sem tudom pontosan, de arra emlékszem, hogy nagy bulik voltak ott!Sokan voltunk! No és a Metró klub?
Más.
Már nem is tudom, melyik Szilveszteren – a Blaha Lujza téren, a Corvin Áruház előtt koncertezett Fenyő és a Hungária, ott limbóztak a szinpadon! Felnőttként, összeszokott baráti társasággal buliztunk, táncoltunk, sőt az akkor már nagyobbacska fiam is ott volt! Mit éreztem akkor? Vidámságot, boldogságot, igaz a szívdobogás már lecsendesedett, de szép emlékké szelídült az akkori felejthetetlen élmény. Hjaj, pedig cudar hideg volt!
(( 🙂 ::
G.B.

]]>
Szerző: FORTIMBRAS http://kanadaihirlap.com/2014/09/28/a-tanc/#comment-158146 Sun, 28 Sep 2014 07:54:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16103#comment-158146 Kedves Gerti !

Hát meg kell valljam; a fel, vagy bevezető fotóról – az Opera-bálterem díszletének szikrázó bájáról – nekem éppen e cikk nosztalgikus hangulatától ellenkező gondolataim támadtak. Akik ott évente összegyűlnek, azok olyankor mindannyian a maguk elhivatott, önhitt konzervatív gazdasági és kultúrmámorában lejtik a valcert, nem is fillérekért, arról meggyőződve, hogy bizony – sajnos, vagy nem sajnos, de – az onnan kintrekedtek, azok viszont valamely alacsonyabb osztályszinten leragadt senkik, bármiféle tudást és emberi jóságot rejtsen is a hazához valóban hű kebelük… Hisz, már a hódmezővásárhelyi Lázár is megmondta; mindenki annyit ér, amije van nekije…

Ha jól emlékszem, az egyik legnagyobb demokrata, és köztársaság melletti tüntetés is éppen ott, az Operabál ideje alatt, az Operaház előtt zajlott. Tudod, amikor Orbanini, meg az uszályos hölgykoszorú is az út alatti folyosón keresztül hagyta el a Világot jelentő parkettát. Emlékszel, amikor a MKTV bravúros, és ma is titokzatos cipollai ügyességgel mindössze 3 rendőrt és az üres Andrássy utat mutatta a bálterem áhitatától olvadozó bamba-magyar nézőnek ? A Hírtévé egyik embere viszont a közvetítő kocsi lépcsőjéről egyfolytában kis kézi kamerával az arcokat filmezte – és egyenként, vajh kinek a megbízásából ? Na de mindegy… Azaz nem mindegy, de ez van a nosztalgiák országában.

Kisztihand: “F”
˙

Ui: Bocs. A fotó és a cím alapján valami ilyesmit vártam volna a cikktől.

]]>