Hozzászólás: A magyar alapizéről http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160877 Mon, 27 Oct 2014 12:27:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160877 csak, hogy felfrissítsem régi olvasóink emlékezetét, és tájékoztassam lélfai kulturális fölényének mibenlétéről új olvasóinkat, tekintsünk vissza egy kicsit a közeli múltba.
lélfai szilárd a KMH nyilvánossága előtt nemes egyszerűséggel egy szerzőtárs/kommentelővel egyetemben lebuzizott, méghozzá folytatólagosan.
sem a KMH-n, sem a bíróságon nem volt hajlandó ezért bocsánatot kérni, mi több, még rá is tett egy lapáttal. ugyan az igazságügy malmai lassan őrölnek, de lélfai becsületsértési tárgyalása hamarosan meglesz.
sajnálatos módon – azon a tényen felháborodva, hogy őt, a nagy lélfait (magánvádlóként) bíróság elé mertem állítani – azóta, nyilván való politikai ellenlábasságunk okán – és kultúrfölényéből adódóan – minden alkalmat megragad, hogy belém kössön, kigúnyoljon és sértegessen.
ennek semmi köze sincs már a régi butaságához, ez tudatos – nyugodtan mondhatom, fideszes módszertan szerinti – egész pályás letámadás, ugyanis ő se ellenfélnek, hanem megsemmisítendő ellenségnek tekint mindenkit, aki nem az ő nézetén van.
felesleges bármi féle mellédumálás: léfai egyetlen más szerző/kommentelő ellen nem intéz kirohanásokat, kizárólag engem próbál minden eszközzel lejáratni.
hát, csak próbálkozzon.
akad egy régi mondás: nem az a legény, aki adja, hanem az, aki állja! én meg ráadásul alkalmanként vissza is ütök.
hiába, no, nem vagyok egy keresztényi alkat 🙂

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160875 Mon, 27 Oct 2014 11:46:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160875 lelszi: hogy mivel? másokét meghaladó kultúrszintjével? na, ne röhögtessen, mert cserepes a szám 😀
hogy maga mit nevez köznyelvnek, teljesen érdektelen, tény, hogy a kifejezést nem én találtam ki, mi több, akik használják – FSP-től PuPun keresztül Rab Lászlóig nem gondolom, hogy diszlexiásoknak minősülnének.
de lényegtelen. a fontos az, hogy maga másokét meghaladó kultúrszinten van.
egyszer azért megtalálhatná a módját, hogy bizonyítsa…

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160872 Mon, 27 Oct 2014 11:21:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160872 Izé István!

-“az is izé, ami egy meghatározhatatlan, értelmetlen, kifejezéstelen valami, ahogy ez a betűhalmaz is, amit a köznyelv alapizének nevez” – Már említettem volt, a diszlexik tudnak írni, olvasni, értelmezni nem tudnak, az írásokat nem értik és értelmetlen betűhalmazoknak érzékelik! Nem egy ilyen lény van, de köznyelvnek nem nevezném!
– “amennyiben rám céloz, hogy én szókincshiányos lennék, kétségtelenül a maga kultúrszintjére utal” – nem szoktam dicsekedni a másokét meghaladó kultúrszintemmel! 🙂

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160867 Mon, 27 Oct 2014 10:30:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160867 lelszi: hogy maguk mikor használják az “izé”-t, az a maga szintjén jól utolérhető. az is érthető, sok tárgyra használják – ugyancsak a maga szintjén az “izé” szót. mi több, maga esetében az is előfordulhat, hogy lényét be nem tudván azonosítani, azt mondják, hogy olyan emberforma izé 😀

az is izé, ami egy meghatározhatatlan, értelmetlen, kifejezéstelen valami, ahogy ez a betűhalmaz is, amit a köznyelv alapizének nevez (ne erőlködjön, nem az én kizárólagos szóhasználatom).
amennyiben rám céloz, hogy én szókincshiányos lennék, kétségtelenül a maga kultúrszintjére utal 😀
persze, ha nem, akkor is a tudatlanságáról tett tanúbizonyságot.

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160864 Mon, 27 Oct 2014 10:17:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160864 Fenyvesi Glória

“A Magyar Alaptörvény-nem Magyar alapizé!
Ez sértő!”

Ebben az esetben miért lenne az? Azt kell nézni ki és miért mondja!

– Az “izé”-t akkor használjuk amikor nem jut eszünkbe valaminek a neve, (leginkább a memóriazavarosokra, szókincshiányosokra jellemző)!
– Más meghatározás szerint: “Izének azon tárgyakat nevezünk, amelyekről fogalmunk sincsen, hogy mi lehet az.” (Úgy is mondhatjuk: Magas neki mint Flokinak a lábtörlő!)

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160853 Mon, 27 Oct 2014 08:50:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160853 fenyvesi glória: akkor sértődjön meg. van fogalma arról, hogyan áll össze jobb helyen egy Alkotmány – nem alaptörvény! nem egy fideszes pártbonc laptopján, brüsszel és budapest között!
mi tehát az alaptörvény – ami saját definíciójuk szerint márványszilárdságú (amúgy azonban olyan puha, és olyan büdös, mint a márványsajt), ehhez képest akkor és úgy változtatják meg, ahogy nekik tetszik – ha nem alapizé?
más nép törvénye is sértő? mit nem mondd!

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160838 Mon, 27 Oct 2014 05:49:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160838 A Magyar Alaptörvény-nem Magyar alapizé!
Ez sértő!
Akkor más nép törvénye is az!

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160834 Mon, 27 Oct 2014 01:00:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160834 Lelszi! Csak egy pontosítás. SOHA NEM VOLT az ország adóssága akkora, mint most: 24 milliárd kb., és a 2010-es év elejei 80%-hoz képest 82 körül van. (Amellett, hogy éppen az ötvenedik új adónemet próbálják bevezetni,meg eltapsoltak 3 ezer milliárdot nyom nélkül.)
2. A fasizmus eredetileg nem a mindenki üldözésére találódott ki (a Mussolini féle elvek pl. nagyon hajaznak a proletárdiktatúrára). A háború, meg a népirtás már a következménye a fasiszta államberendezkedésnek.
Jr Bognár! Az a baj, hogy nem vagyok képzett jogász, pláne nem alkotmányjogász, de igazán nem az USA alkotmányával kellene összehasonlítani az alapizét, hanem az előző magyar köztársasági Alkotmánnyal. (Más az egész jogi felépítése a két államnak, hogy a természeti, geológiai, történelmi adottságokról ne is beszéljek.) Lehet, hogy ha egyszer nagyon ráérek, mégis megkísérlem a józan paraszti észre támaszkodva. Mert ez mutatná az igazi romlást.

]]>
Szerző: Gyula Bognar http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160832 Mon, 27 Oct 2014 00:46:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160832 LELSZI: Hasonló a reményünk, bár semmiben ne lenne igazam, Magyarország társadalmi helyzetét, népét és kormányát illetően.

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160827 Sun, 26 Oct 2014 21:04:10 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160827 Gyula Bognar

Hasoló jókat kívánok Önnek és Családjának, s remélem nem Önnek lesz igaza!

]]>
Szerző: Gyula Bognar http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160809 Sun, 26 Oct 2014 17:03:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160809 LELSZI: Köszönöm eddigi észrevételeit, hosszú életet kívánok gyermekeinek, unokáinak és magával együtt családjának. Sok sikert!

]]>
Szerző: Gyula Bognar http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160808 Sun, 26 Oct 2014 16:59:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160808 Glória: Gyurcsányra még most is haragszom, hogy nem a Parlamentben mondta beszédét, azonnal nem mondott le, hogy nem szünteti meg a nyilvános politikai szereplését. No és ez akkor most számít valamit?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160761 Sun, 26 Oct 2014 12:14:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160761 fenyvesi glória: már igencsak sokszor tévedett. csak hab a tortán, hogy julius ráadásul az USA állampolgára.
ami az elnézést kérését illeti, igencsak érdekes….tudja, épp az USA-ban van egy – számomra eléggé érthetetlen – szokás.
összetöri az autódat, elgázolja a kutyádat, kurvának nevezi a főpostán a feleségedet, véletlenül beléd ereszt egy golyót stb., majd azt mondja: sorry, so sorry és ezzel minden meg van bocsájtva…

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160739 Sun, 26 Oct 2014 07:25:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160739 Gyula Bognár!
Gyurcsányra is így haragudott?
Ha jól emlékszem-lehet, hogy tévedek, maga Magyarországon él, és közmunkás…Ille István,mintha ezt mondta volna…
Akkor, hogy lehet, hogy Kanadából így gyűlöli a Hazánkban regnáló Kormányt?
Ha a foglalkozását tekintve tévedek, akkor elnézést,mert én elnézést is tudok kérni, nem pedig durva szavakkal vagdalkózni…

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2014/10/24/a-magyar-alapizerol/#comment-160738 Sun, 26 Oct 2014 07:24:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16621#comment-160738 Gyula Bognar

Amit írtam, és abbahagytam csak annyiban kapcsolódott az indiánokhoz, mint Dr. Lawrence Britt 14 pontja.
Az, hogy Ön fasisztának látja a magyar államot, értelmetlenné tesz minden észérvet, tehát be is fejezema “vitát”!

Mindentől függetlenül remélem, hogy az unokáim ha elmennek az iskolába, haza is jönnek, nem lövi le Őket az osztálytársuk, ha elmegyek moziba nem fog egy őrült demokratikus jogaival élve agyonlőni, de a rendőrök sem fognak agyonlőni az utcán, ha felteszem a kezeimet.
Az meg, hogy a “Nagy Testvér figyel”, a demokrácia nevében mindenkit lehallgat, remélhetőleg Orwell utópiája marad.

]]>