Hozzászólás: Tüntetés volt? Mi végre? http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: RonaGyuri http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161122 Wed, 29 Oct 2014 17:21:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161122 Andy Mage

2014 október 29
12:49 du

Isaac unokaöccse Eric a világ egyik leghíresebb W&F kritikusa a NYT- publicistája

]]>
Szerző: Andy Mage http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161116 Wed, 29 Oct 2014 16:52:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161116 Don Ovuz
2014 október 29
1:44 de.

O.K. Pár hónap mulva visszatérünk rá 🙂
Ha kell, örömmel kérek elnézést a tévedésemért.
Jelenleg nem tünik nagyon ütősnek a cucc. Inkább olyan fékezett habzású kormány-gesztusnak. De meglássuk

]]>
Szerző: Andy Mage http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161115 Wed, 29 Oct 2014 16:49:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161115 RonaGyuri
2014 október 29
7:34 de.

Az egy másik Asimov lehet :-))

]]>
Szerző: Mária http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161110 Wed, 29 Oct 2014 14:53:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161110 Jól mondod sjna igazad van!!!!!!!!!!!!!!

]]>
Szerző: RonaGyuri http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161085 Wed, 29 Oct 2014 11:34:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161085 Andy Mage

2014 október 29
2:49 de.

Az a helyzet, hogy most olvastam Asimovot, aki arról ír, hogy: “Scandal’s Olivia Pope Doesn’t Know How to Drink Wine”

]]>
Szerző: RonaGyuri http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161084 Wed, 29 Oct 2014 11:31:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161084 Ille István

2014 október 29
6:55 de.

Bocs de ezt a durva inszinuációt meg kell kifogásoljam: azoknak a bábuknak súlyuk van, a madzagok rángatásához erőt kell kifejteni! MIndez Áderről nem mondható el! =))

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161081 Wed, 29 Oct 2014 10:55:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161081 andy mage: hogy mit ír ki áder? rendkívüli választást? az a marionettfigura ugyan nem fog kiírni semmit, legfeljebb egy cédulát az ajtajára: ne zavarjanak!

]]>
Szerző: Andy Mage http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161072 Wed, 29 Oct 2014 06:49:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161072 cornelius
2014 október 28
8:19 du.

Az a helyzet, hogy a Fidesznek két betört ablak elég. Mivel rendpárti programmal lépett fel, nem érdemes a provokálni. Bevittek pár “aktivistát” és a hiveknek ez elég. Szerintem.

A szervezőknél meg tényleg kilóg a lóláb.
Ha Te azt mondod a szomszédnak, hogy beviszed hozzá a ruhásszekrényt megpakolva, de lehet, hogy csak a zakod akasztod a kilincsre, és ő feljelent azzal, hogy vidd ki a ruhásszekrényed, ami bent sincs, akkor mit szolsz hozzá.
Alighanem kijelented, hogy de hiszen csak a zakorol volt szo valójában. Egyik sem illik, de hulyét csinálsz magadból.
Amellett egy torvény beterjésztés és életbe lépése közt van idő. Na akkor kelllett volna 1 hullámban félmillió embernek Ádernél és a képviselőháznál megjelenni. Nem este, amikor a biztonsági őrön kivül senki nincs, hanem napközben amikor van értelme a “gyertek ki” szövegnek.
Az üt. A kormányon is.
A szabadidőben megrendezett, valós tömeg talán számit.
100 ezer ember sok akkor, ha terelni kell és szép képeket kell tömegről fotozni. De tudhatóan nem itt van a lélekteni határ.
Tudod, a klasszikus. Asimov irta. Vagy kevés embernek kell sokáig, vagy rövid idő, de akkor nagy tömeg kell.
A tüntetők jelenleg a hatékony létszám alatt és 1-2 órát vannak az utcán.
Szépen abba fog maradni, mint a diákltüntik is.
Ha nem, akkor majd kiderül 2 hónap mulva.
Ha visszavonják az internetadót, és Orbán lemond, Áder kiirja a rendkivüli választást, akkor tévedek. Mert az lenne a valós eredmény.

]]>
Szerző: Horváth Béláné http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161070 Wed, 29 Oct 2014 06:40:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161070 Kedves Endre! Nem kéne fanyalogni! Évek óta ennyi ember egyszerre nem volt kint az utcán tüntetni, nem támogatták vidéki városok (11!) a Budapestieket! Végre – lehet, hogy nem pont ezen kellett volna fölháborodni, igaz! – kimentek a “zemberek az utcára! Nem kevesen, sokan, mostanában nem látott tömegekkel! Ezt kell értékelni, hogy végre valaki tenni és tenni akar, akarnak. Ne bántsa őket, ne szólja le őket, inkább segítőkészen álljon hozzá, s akkor még sikerülhet is! 🙂

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161068 Wed, 29 Oct 2014 05:44:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161068 Andy Mage
2014 október 28
6:40 du.
Véleményem szerint cornelius-nak van igaza!
Itt nem csupán magáról a net-adóról van szó, hanem ez a lépés a fidesz vizitdíja. Átbillenési pont. Az elmúlt hónapokban ment a számháború a választások kapcsán a tényleges hívek, és a közönyösek arányáról. Nos, ez a lépés megmozdította a választások alatt közönyös tömeget. Vagyis függetlenül attól, hogy visszavonja avagy nem, nem jöhet ki jól a dologból, mivel felkavarta az álló vizet.

]]>
Szerző: cornelius http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161061 Wed, 29 Oct 2014 00:19:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161061 Andy Mage

Eszem ágában sincs egy olyan cikkre túl sok időt pazarolni, ami nem másról szól, mint arról: ha valami nem ezer százalékig tökéletes és kidolgozott, akkor bele se fogjunk. Tele van az írás olyan állításokkal, amikkel nem értek egyet, ráadásul a 28-a esti tüntetés után végképp okafogyottnak érzem ezeket az állításokat.

Mit lehet mondani pl. erre?

“Az életbelépése előtt tüntetni a visszavonásért kommunikációs öngól. Egy meg nem történt esemény elutasítása ugyanis játékteret nyit a kommunikációs értékkel bíró módosításoknak, azaz alapvetően a legélesebb fegyvernek is csorbítja az élét.”

Tehát türelmesen várjuk meg, amíg egy elutasításra méltó tervet életbeléptetnek, és csak az UTÁN kezdjünk tüntetni ellene. Eszünk ágában se legyen még a terv fázisában ellenállni, mert akkor kommunikációs öngólt rúgunk, hiszen a terv kiagyalója módosíthat a terven, és ettől jobb színben tűnhet fel.

Hát lószart, mama! – hogy klasszikust idézzek.

A reakciókat nézve csinálhat most már a Fidesz akármit, ebből jól nem fog kijönni (legfeljebb a Birkamenet népe előtt, de azok meg, szegények, agyi állapotuk miatt nem igazán vehetők komolyan). Még ha visszavonja az ötletét, akkor se. Aki ott volt a 28-i tüntetésen és hallotta, miket skandálnak a tömegben, végképp megbizonyosodhatott róla, hogy a netadó csak EGY pont, amit a tömeg elutasított. Elutasította a keletre fordulást, az antieurópaiságot, a tomboló korrupciót, a diktatúrát, a hazudozást és mellébeszélést, Orbán ötletelését és magának Orbánnak a személyét. Ezek az indulatok akkor is maradnak, ha ezerszer is visszavonják a netadót. Ezért bukta ez már mindenképpen a Fidesznek.

Ezt a kormányt semmi mással nem lehet rákényszeríteni valamire, csak erővel. Ezért kell tüntetni, még akkor is, ha egyelőre valóban a kormány látszik erősebbnek. Nem úriemberekkel állunk szemben, hanem bűnözőkkel (copyright by Popper Péter).

Hogy pár huligán bedobott két ablakot a Fidesz székházban? Keletkezett kb. 150000 forintos kár. Rémes. Szörnyű. Igaz, nem égett TV-székház, nem sérült meg száznál több rendőr, és nem lángoltak autók sem. És nem kéne a dolgot a jelentéktelenségével ellentétben jó naggyá felfújni ellenzéki cikkíróknak sem. Mert mindössze mellékes és méretében jelentéktelen hordaléka volt egy jó célért indított tüntetésnek. Hogy a Fidesz kihasználja? Tegye. Csak a Fidesz-híveket tudja vele elbódítani, aki utálja ezt a bandát, arra már nem hat, az tudja, hogy hazugság ennek a hangsúlyozása, hogy elterelje a figyelmet a tüntetés valódi céljáról.

A keddi tüntetésen pedig a jóval nagyobb tömeg ellenére sem történt semmiféle atrocitás, tehát akkor most a Fidesz a cikk logikája szerint kommunikációs hátrányba került.

]]>
Szerző: Andy Mage http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161052 Tue, 28 Oct 2014 22:40:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161052 cornelius
2014 október 28
5:08 du.

Mint fentebb. Cáfolj.
A “be vannak szarva” az nem cáfol semmit. Amellett nem is okvetlen igaz

]]>
Szerző: Andy Mage http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161037 Tue, 28 Oct 2014 21:21:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161037 cornelius
2014 október 28
5:06 du.

Lehet. De a feladat baromi egyszrű. Van benne 4 kérdés.
Kezd el megválaszolni a publikus adatok, programok alapján.
Van benne 3 felvetés.
Kezd el tételesen levezetni a cáfolatot.

Ha sikerül, akkor O.K. Ha nem, akkor nézz kicsit magadba. Hátha Te vagy populizmussal megvezetett pupák.

]]>
Szerző: apuwader http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161035 Tue, 28 Oct 2014 21:18:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161035 Talán az első cikk itt a KMH-n, ami precíz és logikus.
Gratula.
Remélem lesz még több is.

]]>
Szerző: cornelius http://kanadaihirlap.com/2014/10/28/tuntetes-volt-mi-vegre/#comment-161032 Tue, 28 Oct 2014 21:08:57 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16680#comment-161032 A Fidesz semmiféle kommunikációs hasznot nem zsebelt be, tövig be vannak szarva, és ezt nagyhangúskodással palástolják.

Teljesen mindegy, milyen üvegcserepeket mutogat a Fidesz, mert az ellenoldal erre teljes joggal felmutatja a lángoló TV-székházat, a százával megsérült rendőröket és a feldúlt utcákat. Annak örüljön a Fidesz, hogy csak ennyi történt.

]]>