Hozzászólás: Milla 2.0 http://kanadaihirlap.com/2014/10/29/milla-2-0/ Fri, 08 Sep 2017 01:30:37 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: bonhomme http://kanadaihirlap.com/2014/10/29/milla-2-0/#comment-161123 Wed, 29 Oct 2014 17:22:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16715#comment-161123 “Addig kellene serénykedni, és elérni, hogy a hatalom féljen.

Ma megbénítani valahol a közlekedést, holnap lefagyasztani érzékeny honlapokat, holnapután plakátokon népszerűsíteni a kormányfőt, utána az illetékes minisztérium ajtajában tartani ülősztrájkot – a jogszerű tiltakozások minden formáját igénybevéve kellene egy rettenetesen kényelmetlen időszakot teremteni a kormány számára….”

Látom már, kicsit ki kellett volna várnom és ide posztolni aktuális agymenésemet (és ezeket az ötleteket is megverselni):

Tüntetés után, vihar előtt

Azon siránkoztok, hogy romos e szép ház?
No és nyolc éve a szegény TV-székház?
Majd ha az ellenzék tovább már nem bénáz,
akkor fog reszketni igazán a T. Ház!

Gondoljátok el, hogy ez volt csak a kezdet!
És a kemény fiúk még neki sem kezdtek!
Majd mikor töltik a koktélos üveget
és kővel döngetnek plasztacél süveget!

Szabna az adónak egy felső korlátot?
Csak a BonsaiDuce lehet ily korlátolt!
Miért is fizetnénk adót tolvajoknak?
Kevesellik tán azt, amit eddig loptak?

Találhattunk volna bőven indítékot,
de épp ez verte ki a biztosítékot.
A netadó nem kis tömeget lelkesít:
látom, a magyar nép épp jobban teljesít!

Ez most nem vizitdíj! Ezúttal húsba vág:
eltávolodhat a digitális világ?
Galambposta lesz, vagy indián füstjelek?
Pálcára rovom majd legújabb művemet?

Megérti a Führer végre-valahára,
hogy a sunyiságnak is van egy határa?
Átléphet rajta, mint Caesar a Rubicon*,
aztán majd merenghet mélán a romokon.

A Csúti Potentát elszámolta magát:
még nem szakadt át, de megrepedt már a gát!
Még pár piszkos húzás, és már nem marad más,
csakis a feltétel nélküli megadás!

A Nagy Pávatáncos próbál még kitérni,
miközben a nép már nekiállt ítélni.
Ma még csak a székház homlokzata romos,
holnap tán az övé: akkor legyen okos!

Az ultrákkal megint kár volt kikezdeni,
ám Viktor, mint tudjuk, nem egy matekzseni.
A rohambrigádja most ellene fordult,
mivelhogy a pohár náluk is kicsordult.

Nehezményezik a beléptető rendszert:
rühellik a velük szemben fellépő NER-t.
Kétezerhatban még nem ily szelek fújtak;
ám azok a régi, szép idők elmúltak.

Ki akkor barát volt, az most már ellenség;
a kormány nem hálás, mint volt az ellenzék,
midőn a kedvükért romboltak székházat,
s bár építenének stadiont vagy százat,

csak ne legyen balhé! Pláne nem tüntetés!
Nem vagytok jó fiúk! Jön majd a büntetés!
S bár közülük hatan be vannak már varrva,
ettől az ultrák még nem jönnek zavarba.

A Digitál Anál Felcsúti Fabéka**
eljátszhatja még, hogy milyen nagy stratéga.
Oszd meg és uralkodj! Ezt a régi elvet
alkalmazza mindig, mert ezzel csak nyerhet.

Hiheti azt, hogy ő, s nem Lázár a Jani:
próbálhatja egymás ellen kijátszani
a két külön-külön tüntető csapatot;
elvégre nem rakhat mindükre lakatot!

Nem állítom bizton, hogy épp ez a terve,
de az fix, hogy párszor gyorsan szét lett verve,
s olykor belülről a kezdődő mozgalom:
nem tartott soká a tüntető buzgalom.

Meglátjuk, ezúttal mi lesz a folytatás:
téli fagy jön majd, vagy tavaszi olvadás?
Milyen tartós lesz az ultrákon a lakat,
ha meghekkelik a kormányoldalakat?

Úgy vélem, lesz majd még meglepetés számos:
ekkora tüntetést nem látott a város
kilencszázötvenhat októbere óta;
remélem, most másképp végződik a nóta!

* helyesen: Rubiconon, csakhogy akkor sántítana a versláb
** szófacsarás a Digitális Analfabétára

]]>
Szerző: Mária http://kanadaihirlap.com/2014/10/29/milla-2-0/#comment-161106 Wed, 29 Oct 2014 14:26:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16715#comment-161106 Sajnos igazad van azt hiszem az lesz a vége hogy elhal az egész félnek az emberek meg a munkahelyen is megdolgozzák őket,ennyi volt .

]]>
Szerző: Göllner András http://kanadaihirlap.com/2014/10/29/milla-2-0/#comment-161095 Wed, 29 Oct 2014 13:26:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=16715#comment-161095 Nagyszerű írás István. Gratulálok.

]]>