Hozzászólás: Finis Hungariae http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/ Fri, 08 Sep 2017 16:41:31 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175598 Sun, 24 May 2015 09:17:22 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175598 Figyelő: egy jófenét kétes, hanem konkrét dolog, biza, vannak Orbánnéknak fizetett lobbistái. Az pedig, hogy maga mit olvas, úgyszintén lényegtelen. Nem az angol tudása okán nem érti 😀
“A meghallgatás mögött Connie Macknek, az Orbán-kormány és a Századvég 1,4 milliárdért felbérelt és most nagyon bizonyítani akaró washingtoni lobbistájának a senkivel sem egyeztetett magánakciója áll.”
Kanadát illetően: http://kanadaihirlap.com/2013/03/18/magyar-kormanypenzek-es-a-kmosz/
egyébként: http://transparency.hu/uploads/docs/Lobbizas_helyzete_szabalyozasa.pdf

“Az Amerikai Egyesült Államokba és Kanadába keres lobbistákat a magyar kormány. A Miniszterelnökség ugyanis közbeszerzési eljárást hirdetett a “magyarországi politikai, gazdasági és kulturális értékek és érdekek képviselete, az érdekek érvényesítésének elősegítése és lobbi tevékenység folytatása Észak-Amerikában” címmel – derül ki a kormany.hu-n közzétett dokumentumból.” http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/lobbistakra_kolt_a_magyar_kormany.583453.html

upppsz

]]>
Szerző: voronyezs http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175596 Sun, 24 May 2015 08:55:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175596 Még annyi az előbbihez:

Hogy mi az indítéka e kilépési szándékát illetően?
Az ő nacionalizmussal vegyes konokparaszti logikája.

.

]]>
Szerző: voronyezs http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175595 Sun, 24 May 2015 08:50:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175595 T.hölgyimés…!

Csak a történelmi teljesség kedvéért jegyezném meg, hogy Hitler mindjárt a megválasztása után,
1933-ban lépett ki a Népszövetségből.
Ezt ő már előre kifundálta, akárcsk a mi Vezérünk is, aki a legszívesebben úgyszintén szakadásig feszítené a húrt, csak ne lenne ott az a neki és juntájának biztosított sok-sok milliárdos EU-s infúzió – tipikus weimari recept szerint – aminek segítségével mégiscsak képes elhitetni ezzel a buta magyar tömeggel, hogy lássátok? Van ám itten magyar gazdasági csoda…
Orbán már régen abban sántikál, hogy kilép az EU-ból. Most éppen David Cameron körül sertepertél ez ügyben. Az egyik kommenttárs hasonlatával élve, a régi pesti vicc: amikor “az egér mondja az elefántnak, hallod, hogy dübörgünk ?”
Nevetséges egy surmó – ammán biztos.

]]>
Szerző: endre http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175594 Sun, 24 May 2015 08:26:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175594 Figyelő,
Maga nem figyel.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175569 Sat, 23 May 2015 18:22:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175569 Ille, ez persze a maga agyszüleménye, mi igen kétes.
Viszont én ITT élek, és olvasom a magyar balosok angol nyelvű működését.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175565 Sat, 23 May 2015 17:55:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175565 Figyelő: nyuszikám, bőven akadnak Washingtonban és máshol – pl. Kanadában is – több tízezer dollárral dotált lobbisták, akik Orbánék érdekében nyalják a küszöböt. Érdekes módon valahogy nem eredményesek, bezzeg a külföldi balosok, puszta cserkészbecsületből, képesek véleményt módosíttatni azokkal a fránya kapitalista kizsákmányoló liberális zsidó kormányokkal!

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175562 Sat, 23 May 2015 17:46:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175562 A külföldi magayar balosok eredménye az, hogy külföld, legyen az Washington, vagy más, így mértékeli és itéli el a mai kormányt. Örüljenek, az úrak!

]]>
Szerző: "tisztelhölgyeimésuraim" http://kanadaihirlap.com/2015/05/23/finis-hungariae/#comment-175533 Sat, 23 May 2015 11:36:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21227#comment-175533 Álljon itt néhány sor egy Orbánnal azonos mentalitású történelmi személyiség által reménytelinek vélt pillanataiban, 1933-ban kijelentései egy társaságban tett magánbeszélgetésén:
˙

“Háborút akarnak, hát megkapják…
A Genfben összesereglettek: nyomorúságos csorda. Nem cselekszenek, megelégednek a tiltakozással, azzal is mindig elkésnek….
Kénytelen voltam így cselekedni [ti. kilépni a Népszövetségből]. Ki kellett ragadni a németséget [mai változatban értsd: Magyarországot] a kötelezettségeknek, frázisoknak és téveszméknek ebből a tömkelegéből. Vissza kell szereznünk akciószabadságunkat!
…Mit érdekel engem a napi politika! Baj, baj, ha pillanatnyilag növekedtek is a nehézségek, de majd kárpótol értük a nép bizalma, amelyet ezzel a lépésemmel megnyertem magamnak. Senki sem értett volna meg bennünket, ha mi is újrakezdjük a megalkuvó paktálást, amit tíz éve űznek a weimari pártok [mai nyelven ugyanez: a ballib és az emútt nyócc év].
Akár okos, akár nem, ezt a lépést érti meg a nép, amely nem becsül mást, csak az akarat hatalmát, nem pedig az alkudozásokat, amelyekből soha sem sül ki semmi….”

“A demokráciák [mai változatában: a liberalizmus] ideje lejárt. Ez változtathatatlan tény. Ellenállhatatlan lendület ragad magával bennünket, akár akarjuk, akár nem. Választhatunk: vagy győzünk, vagy eltűnünk. A demokrácia nem olyan politikai rendszer, amely alkalmas eszköz lehet az eljövendő nagy leszámolásban. Szerencsénk, hogy még idejében szakítottunk ezzel az idejétmúlt rendszerrel.”

Minden, ami ellenünk szegül, nyomorúságosan tehetetlen. Ellenfeleink képtelenek cselekedni, mert elfelejtették a cselekvés alapvető törvényeit. …A polgárság és eszméi visszavonhatatlanul halálra vannak ítélve.
Miként egy új geológiai korszak kezdetén… roppant recsegéssel és ropogással az egész világegyetem összeomlik, itt hegyek támadnak, ott tátongó szakadékok nyílnak… úgy fog összeomlani Európa mai szerkezete egy rettentő kataklizmában…”
˙

A fenti szövegben felismert és Orbánéval azonos koncepciózus hasonlóságai, sőt azonosságai 🙁 , nem a puszta véletlen művei, de a szavak gazdája természetesen Adolf Hitler.

irod. Rauschning: Hitler m’a dit
Cooperation Paris 1939.

]]>