Hozzászólás: Meddig terjed a hétköznapi önkény? http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/ Fri, 08 Sep 2017 17:39:08 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178174 Wed, 01 Jul 2015 09:43:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178174 sebestyén eszter: úgy, hogy az övé, ráadásul gumicsizma, rajta az istállójuk rászáradt trágyájával.

]]>
Szerző: sebestyén eszter http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178170 Wed, 01 Jul 2015 09:38:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178170 @Fenyvesi Glória, “óvintézkedés” — hogy kerül a csizma az asztalra?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178168 Wed, 01 Jul 2015 09:35:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178168 Fenyvesi Glória: megint másról beszél.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178167 Wed, 01 Jul 2015 09:33:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178167 Che: majd szóljon, ha levette a szemüvegét, akkor talán meglátja a cikk mondanivalóját.

]]>
Szerző: Fenyvesi Glória http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178160 Wed, 01 Jul 2015 06:39:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178160 Azért olyan anya, szülő, családtag is van, aki nem éppen tisztán felöltözve, hangoskodva “segíti” a gyerekét és más gyerekeket a gyógyuláshoz…
Nem véletlenek az óvintézkedések…

]]>
Szerző: Che http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178151 Tue, 30 Jun 2015 20:16:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178151 A “hétköznapi önkény” végül is oda szelidült , hogy az osztályvezető főorvos engedélyezheti az apa bent tartózkodását… (Sőt a nagyapáét is… ezt saját példámon tudom a Tétényi uti Kórházban.) Nem tudom Ille István családi életében hasonló esetek fordultak-e elő a múltban ?
S még annyit: Miért van szükség a “hivatásos” felháborodásokra ? Nem tesz jót a mondanivalónak…

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178128 Tue, 30 Jun 2015 13:01:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178128 Véleményem röviden: felháborító!
A gyermekét egyedül nevelő édesapa miért nem lehet a gyermeke mellett? Amikor ezt nemcsak ő, de a gyerek is igényel(né).
Helye van ennek az írásnak.
Helye van a felháborodásnak.
*
Nincs helye az ilyen “öntörvénykezésnek” egy kórházban!
(( 🙁 ))
G.B.

]]>
Szerző: sebestyén eszter http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178124 Tue, 30 Jun 2015 12:16:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178124 @István, nem, dehogy, én is ezt állítom. csak arra nem jövök rá, miért ez a séma. először kitalálták, lopni fognak, és kerestek rá egy modellt/sémát? vagy a modellbe/sémába illesztették a lopást? per se lehet, h ez nem fontos, csak gondolkodom…

re 2015 június 30 7:36 de. (Inquisitorhoz) > “miért diszkriminálnak egy gyermekét egyedül nevelő apát?” egy apuka egyszer megírta a twitteren v tumblren, tavaly, de törölte… ez se semmi kérdés,miért… de fennmaradt maga a sztori az indexen, mert egy kedves ismerősöm utánajárt. rövid lényeg, h a bethesda soha nem válaszolt az apukát érintő “diszkriminációra”. ha valakit érdekel, itt: http://divany.hu/poronty/2014/07/26/korhazi_baba-mama_szoba_apaknak_tilos/

ui. a diszkriminációt – bocs – azért tettem “”-be, mert végtére is a gyereken csapódik. tehát nem a diszkriminációt kérdőjelezem meg.

]]>
Szerző: Inquisitor http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178120 Tue, 30 Jun 2015 11:56:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178120 Népes család, ne már… nagypámnak egyszer combnyaktörése volt, elég rosszul lett, így össze is jöttünk vagy tizen meglátogatni, senkinek nem volt ezzel problémája. De nem volt ordítozás, sem egyéb közbotránykeltő viselkedés.

]]>
Szerző: Inquisitor http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178117 Tue, 30 Jun 2015 11:52:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178117 “miért diszkriminálnak egy gyermekét egyedül nevelő apát?”?

Mert hülyék.

A kórházi magatartásba pedig a népes család jelenlétze belefér, a hangos ordítozás viszont már nem, tök mindegy, ki ordít és miről. Tőlem akár Martin Rees és Kip Thorne is ordítozhatnának a téridő torzulás egyenleteiről, akkor sem volna ennek ott helye.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178116 Tue, 30 Jun 2015 11:52:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178116 eszterlánc, csinálnak ezek bármit is véletlenül?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178110 Tue, 30 Jun 2015 11:36:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178110 Inquisitor: a roma család működése alatt az összetartásukra gondoltam, nem a nyilvánosság előtti viselkedésükre. Náluk természetes, hogy az egész család bekíséri a beteget – vagy a gyanúsítottat a bíróságra. Az, hogy meglehetősen hangosan – már-már agresszíven – viselkednek, már, ahol ezt megengedik nekik, náluk természetes hanghordozás. Két roma asszony akkora hangerővel társalog, hogy gondolnád, mindjárt ölre mennek, pedig csak a görhöny receptjéről értekeznek.
Nem kívántam erre kihegyezni a cikket, hiszen nem tudhatom, mi indította az “osztály dolgozóit” erre a kiírásra, mindössze csak annak adtam hangot, hogy akár ez is lehet az oka.
A cikk kérdése alapvetően ez volt: miért diszkriminálnak egy gyermekét egyedül nevelő apát?
A többi csak mellékszál, vegyük olybá, hogy a magam összeesküvés elmélete. Felejtős.

]]>
Szerző: sebestyén eszter http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178109 Tue, 30 Jun 2015 11:34:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178109 @István, jól értem, h azt írod, h a sémát hozzák vissza? ha igen, szerinted is szándékos?

]]>
Szerző: Inquisitor http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178101 Tue, 30 Jun 2015 11:25:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178101 István, ha többnyire a romák okozzák a problémát abban a kórházban, akkor meg végképp nem értem, mi ez a köntörfalazás. Ott egyszerű volna a dolog: marhaságok kiirkálása helyett ha balhé van, azonnal rendőrt hívni, vagy megerősített biztonsági szolgálatot alkalmazni.

Vagy tök mindegy, kik okozzák a rendzavarást, mindezt akkor is megtehetnék, ilyen ostobaságok kirkálása helyett.

Másrészt viszont, “hogy működik egy roma család”, nem lehet kifogás a romák részéről arra, hogy közbotrányt keltően viselkednek ott, vagy máshol – már ha erre gondoltál. Ha igen, akkor írd csak le, mert hogy igen, legyünk őszinték, hagyjuk a PC- t.

Már ha tényleg erről van szó, nem tudom.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/06/30/meddig-terjed-a-hetkoznapi-onkeny/#comment-178100 Tue, 30 Jun 2015 11:11:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=21867#comment-178100 eszterlánc: egyszerű. A XIX. században volt az uralkodó osztály, és voltak a a pórok, akik felett uralkodtak, és akikből éltek. Volt a kormányzati hatalom, ami mindent maga alá gyűrt. Volt a lebutított társadalom, ami képtelen volt megváltoztatni helyzetét.
Most van a Fidesz, más nem változott.

]]>