Hozzászólás: Halló (,) Magyarok! http://kanadaihirlap.com/2015/07/22/pride-mas-keppen/ Sat, 09 Sep 2017 22:39:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: sebestyén eszter http://kanadaihirlap.com/2015/07/22/pride-mas-keppen/#comment-179304 Thu, 23 Jul 2015 09:01:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22176#comment-179304 @István,
nyelvtanilag valóban nem, nyilván kifejez vele valamit vagy ki akar. erre ő tudna választ adni, mint a zárójeles vesszőre, de ezek szerint nem nézi (egyelőre).

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/07/22/pride-mas-keppen/#comment-179300 Thu, 23 Jul 2015 08:19:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22176#comment-179300 eszterlánc: nem, még a téma okán sem indokolt – nyelvtanilag – a nagy betű, de ez csak az én véleményem. Az érzelmi része nem érdekel, ameddig a Himnuszban se nagy betűvel van írva…

]]>
Szerző: sebestyén eszter http://kanadaihirlap.com/2015/07/22/pride-mas-keppen/#comment-179298 Thu, 23 Jul 2015 07:58:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22176#comment-179298 @István, úgy éreztem, hogy a téma okán, igenis indokolt a nagybetű. A vessző+zárójel meg kérdeztem, mert nem értem ezt a zárójeles megoldást, és nem szeretek nem érteni dolgokat. Tehát nem belevájni, érteni szerettem volna. Per se lehet, nem nézi a kommenteket.
Amúgy abban igazad van, h nem a világ legfontosabb dolga, a magyarázatot pedig azért fűztem hozzá, mert megy ki a divatból, és pont a szerző sztem tudja, h így kell írni, ha nem tudná, nem lenne a zárójel se.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/07/22/pride-mas-keppen/#comment-179296 Thu, 23 Jul 2015 07:16:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22176#comment-179296 eszterlánc: ugyan, hagyd már meg az írói szabadság bármilyen megnyilvánulását a szerzőnek! Nem gondolom, hogy ezen a fórumon nyelvészeti oktatásra lenne szükség.Van bőven, amibe bele vájhatod a fogad.
Csak ez a zárójel zavar? A nagybetű a magyarok esetében nem?

]]>
Szerző: sebestyén eszter http://kanadaihirlap.com/2015/07/22/pride-mas-keppen/#comment-179293 Thu, 23 Jul 2015 06:15:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22176#comment-179293 Bocsánat, de miért van zárójelben a vessző? Kell az oda, csak megy ki a divatból. A megszólítás önálló szervetlen mondategység, ezért kell. És helyesen a szia után is kell, tehát: Szia, Zsófi!

]]>