Hozzászólás: Migráns http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/ Fri, 08 Sep 2017 21:39:26 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182150 Thu, 03 Sep 2015 13:31:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182150 enterprise: sajnos, a fogalomzavar magánál áll fenn, én ugyanis az adminisztratívként maga által beállított osztrák eljárásról szóltam. De, ha még mindig nem érti, hát nem érti.
Jómagam sehol nem kevertem se a szocializációt, se a vallást a rasszokkal – gondolom, megint a szövegértelmezésével van gond – habár cáfolhatatlan, hogy biza, azok összefüggenek. Mit gondol, mitől halt meg annyi hittérítő és miért nem ismerik még sokan a zsebkendőt, a fogvájót és a fegyelmezett sorban állást?

Brain drain? Az mióta volt szelektív migránskezelés? Egyáltalán, ismeri a fogalmat? Az agyelszívás nem a bevándorlási hivatalnál történő válogatást jelentette, hanem helybe mentek a célszemélyért, és minden földi jóval kecsegtetve átcsábították. Nem ártana egy kicsit tájékozódnia, mielőtt elkezdi játszani az eszét. Ez utóbbival különben is nagy kockázatot vállal: ami nincs, vagy minimális, azt elég nehéz játszani.

Hogy maga minek tekinti Mengele nevének összekapcsolását az emberek – ha nem tűnt volna fel magának, a menekültek is azok – szelektálásával, minimálisan sajnálatos, de, mivel magának se irodalmi, se költői munkássága nem ismert, én végtelen aljasságnak tekintem. De enyhítsünk a minősítésen: csak buta.

]]>
Szerző: enterprise http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182148 Thu, 03 Sep 2015 13:09:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182148 Ille,
erős fogalomzavarai vannak. A vallást és szocializációt rasszokkal keverni – khm – marhaság. A “brain drain” felett átlépni behúnyt szemmel – sima elfogultság/pártosság.
Mengelét mind ebbe bevonni – tekintsük költői munkásságának.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182128 Thu, 03 Sep 2015 05:21:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182128 enterprise: a közúti ellenőrzés még mindig nem számít adminisztratív eljárásnak, a vonatokon történő iratellenőrzés már határérték, de nem az osztrákok trükkje.
A keresztény orvosok melletti érvelése még a fideszes jobbszárnyétól is jobbra áll, vérmesen náci ízű és ráadásul rasszista.
Hogy az USA miből lett nagy, nem a maga gondja. Komolyan meg kell magyaráznom magának a szelektív bevándorlás és Mengele kapcsolatát?
Vagy csak legyintsünk, hogy a szokásos enterprise-i ostobaság?
Amúgy tudja egyáltalán, mit jelent az a szó: csúsztatás? Segítek: A csúsztat ige vonatkozó jelentése a Larousse enciklopédia szerint: “Állításait a valóságnak finom, alig észrevehetõ félrecsavarásán alapuló érvekkel próbálja igazolni. Mengelével kapcsolatban az eljárás említése megállja a helyét. Ja, hogy magát nem készteti továbbgondolkodásra? Az más.

]]>
Szerző: enterprise http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182125 Thu, 03 Sep 2015 05:00:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182125 Ille:
– A közúti ellenőrzés mindössze 30km-es sort produkált, s az osztrákok bármikor bevetik, ha úgy gondolják túl gyorsan jönnek a bevándorlók…
– miért kell keresztény orvos, stb.? Hogy 3 év múlva ne jusson eszébe, hogy neki most éppen az Al-Kaida, v a IS hívó szavára kell hallgatnia…, s hogy a mecsetek ne lepjék el Mo-ot
– Szelektív bevándorlás – az USA ebből lett nagy, csak ott “brain drain”-nek hívták – Mengele? Hogy jön ez ide, vagy csak legyintsünk, szokásos libero csúsztatás…

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182117 Wed, 02 Sep 2015 18:46:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182117 Nem értem mit kell vitázni egy iyennel
Csak ront az oldal arculatán.
Úgy is mondhatnám :
Az ilyen csárli-féle benyögések csak légypöttyök itten de ha túl sok kezd lenni belőle, akkor az ember elkezd undorodni.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182115 Wed, 02 Sep 2015 18:15:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182115 charlie: ami a tahóságot illeti, valóban, meglehetősen az élmezőnyben foglal helyet. Majd jobban odafigyelek.
Én, félnék? Mitől is? A maga inzertjeitől, amikor valamivel kompetensebb források állnak az olvasók rendelkezésére?
Ne értékelje túl magát, azon felül minden inzertje propaganda ízű.
Kik azok a sokak? És mitől is magas az intellektusa? Mert érdekes módon a KMH-n történő szereplése inkább egy érzékeny primadonnáéra hasonlított…nem jól viselte a kritikát 😀
Magam részéről mára kiszállok. Kénytelen reggelig várni a moderálásra, de még akkor is kétséges lesz, hogy – még ha rózsaszín tüllszoknyában adja is elő magát – hagyom, hogy elterjedjen a fórumon.

]]>
Szerző: charlie http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182114 Wed, 02 Sep 2015 18:02:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182114 Ha jobbikos propagandát lát, tegye helyre, törölje ki. Helyesen teszi, mert benne van a MODEM-be.
A tahóság a helytelen.
Maga már napi híreket, videókat, valós eseményeket törölget félelmében, nehogy más is tudomást szerezhessen a mai magyar közéletről, vagy a nagyvilág forgatagáról.
….
Amúgy hova tűnt a sokak által magas intellektusa miatt szeretett Róna György?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182113 Wed, 02 Sep 2015 17:51:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182113 charlie: bocsika, de én ugyan nem birtokolom, mivel nem személyhez, hanem egy internetes újsághoz kötött.
Akik eddig megkapták a díjat, a múlthoz tartoznak, ahogy a jövőre díjazottakhoz képest a KMH is oda fog tartozni.
Hogy magának miről van tudomása, érdektelen, azonban, ha én nem lennék, bizony, maguk kontrollálatlanul elszabadulnánk.
Nem, kisfiam, az internet népének semmi köze ehhez, de ez magának úgyis magas.
Érdekes módon, amíg itt nem jelent meg az Ellenszék – ami azért nem személyemre korlátozódik – maga sehol sem volt. Vegye úgy, hogy én csináltam magából valakit 😀
Jobb, ha felhagy ezzel a gyerekes duzzogással, azon felül ideje lenne belátnia, hogy sem tapasztalata, sem intelligenciája, sem politikai képzettsége nem predesztinálja arra, hogy bárkit – pláne nem engem – minősítsen.
Amúgy miért is kellene könnyeket hullatnom, ha egy ócska jobbikos propagandistát valaki helyre tesz?
Semmi olyan nincs magában, amit tisztelnem kellene, vagy említésre méltó tulajdonsága lenne, esetleg politikai megfontolásból akárcsak toleránsnak kellene lennem magával. Számomra egy érthetetlen okból hungaristává és neonyilassá leépült, amúgy egészséges egyedek szégyenletes halmazának egyede.
Tudom, ez csak egy vélemény. De, ha józan emberek véleményét – hagyjuk a nemzetféltés kamuját és a turbó hazaffyságot – olvassuk a maguk nézeteiről, céljairól, elképzeléseikről, az én minősítésem nem is tűnik túl extrémnek.

]]>
Szerző: charlie http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182112 Wed, 02 Sep 2015 17:41:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182112 A szabad-sajtó díjat bizony nagybetűvel írják, de mivel hogy maga érdemtelenül bitorolja, ezért bizony jár a kisbetű.
Akik eddig megkapták a díjat, bizonyára nincsenek tudatában, hogy micsoda öntelt kiskirályt játszik, hatalmával visszaélve, mert visszaadnák a bevallottan demokrata és liberális Mszp-nek.
….
Amúgy Chris őszinte(?) mézes-mázas videója a díj átvétele után sem arról szól, hogy a KMH Ille szellemi terméke lenne. Tudomásom szerint maga itt egy befogadott, akit az internet népe ide üldözött elviselhetetlensége miatt, hát igazi példáját mutatja a befogadás értelmetlenségének.
Saját kézzel fabrikált moderációs elveit köpi naponta szembe, nemcsak engem, de másokat ért sorozatos személyeskedéseknek inkább az élére áll, mintsem meggátolná.
…..
Az, hogy sem nem demokrata, sem nem liberális, mindenkinek világos, aki benéz ebbe a fórumba.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182111 Wed, 02 Sep 2015 17:19:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182111 charlie: a gyúnyolódás nem ok a kitiltásra, úgyhogy ne reménykedjen. Ráadásul a humor és maga meglehetősen két külön dolog 😀 Tudja, egy szakadékot két rövid ugrással nem lehet áthidalni, márpedig a humor a maga esetében a szakadék túloldalán található.
A Szabad Sajtó Díjat, primitívkém, nagy betűvel írják, és valóban, nekem van csak jogom gúnyolódni. Tudja, elég sok jobboldali arcembert provokáltam már ezzel, hogy megmutassa valódi énjét.
Hogy mikor, mivel vádolom jogosan – vagy jogtalanul – egyedül rajtam múlik. Soha nem állítottam, hogy demokrata, vagy liberális lennék.

]]>
Szerző: charlie http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182110 Wed, 02 Sep 2015 16:47:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182110 Ja, csak magának van joga gúnyolódni, meg a gyuri10-nek az arabokon, meg Fényesnek a magyarokon.
Jobbikos propagandával se a múltkori, se a mostani beírásommal nem vádolhat jogosan, most már maradt a humor mint a tiltás oka. (nesze neked szabad-sajtó díj!)

]]>
Szerző: charlie http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182108 Wed, 02 Sep 2015 15:52:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182108 gondoltam, az utolsó figyelmeztetésem komolyan veszi. De nem. Itt, kisfiam, csak nekem van jogom gúnyolódni – pl. magán – de még én sem vetemedem olyan emberek gúnyolására, akik mégiscsak tettek valamit az országért.
Magára vessen a továbbiakért…ráadásul még fellebbezési lehetősége sincs. A Moderátor.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182106 Wed, 02 Sep 2015 15:45:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182106 Csak tudnám, hogy miért Európába mennek?! Miért nem a közeli gazdag arab országokba.?!

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182102 Wed, 02 Sep 2015 13:33:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182102 Che

2015 szeptember 2
3:44 de.
Az történt, hogy az USA kinyirta az afgán, iraqi stb. diktátorokat, aki elnyomták és kordában tartották a népet, most mindent szabad, így őlik egymást Iraqban stb. tehát menekülnek , életüket probálják menteni…

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/01/migrans/#comment-182091 Wed, 02 Sep 2015 07:48:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=22870#comment-182091 Che: feleslegesen provokál, nem a KMH dolga a nemzetközi politika miértjeinek elemzése. Ellenben, ha elárulná, mi is a kifogása az ellen, hogy – ha meg nem is akarjuk Orbanini húzásait magyarázni (mert megmagyarázhatatlanok) – de kedvünk szerint kritizáljuk azt?
Nem tetszik? Pech. Majd megtanul együtt élni ezzel a teherrel 😀

]]>