Hozzászólás: A bátrak http://kanadaihirlap.com/2015/09/28/a-batrak/ Sat, 09 Sep 2017 22:39:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/28/a-batrak/#comment-183452 Tue, 29 Sep 2015 14:21:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23484#comment-183452 G.B, vegyük olybá, hogy a téma meglehetősen belterjes, így a szakmán kívülieket nem igazán hozza lázba. Azon felül szél ellen pisilnek. EZ a kormányzat nem fogja visszavonni ezt a döntését (se). Ráadásul a pedagógusok amúgy is kiszolgáltatottak.
Amúgy még mindig érvényes, hogy ha a családi elvárás a diploma megszerzése, de más felső fokú intézménybe nem elég a pontszám, akkor pedagógusnak még jó lesz.

]]>
Szerző: Georgina Bojana http://kanadaihirlap.com/2015/09/28/a-batrak/#comment-183451 Tue, 29 Sep 2015 12:45:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23484#comment-183451 S e n k i nem ír s e m m i t ??!

Elvártam volna…

(( 🙁 )) Szomorka vagyok. Bennem felment a pumpa, azt hittem másnak is fontos (lenne) ez. A pedagógusok oktatással és ne kémkedéssel foglalkozzanak. Eddig is nem voltak felhőtlenek sem a kapcsolatok, sem az indulatok a tanári szobákban. Miért? Kevés a pénz, kevés a szemléltető eszköz, zsúfoltak a tantermek, sok a gyerek, akiket nehéz megfegyelmezni. Miért? A szülők hajtanak, dolgoznak és “nem érnek rá a nevelésre”. Ezt az iskolára bíznák, az iskola pedig elvárná, hogy otthon is a rendre, a feladatok elvégzésére tanítsák a gyerekeket.
Mi még a probléma? Elnőiesedett a pálya. Több férfi pedagógusra volna szükség. Legalább annyi számban, hogy az egyensúly ne boruljon, de meglégyen.
Ennyi.
G.B.

]]>