Hozzászólás: Elsőfokú gárdabocsánat http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/ Fri, 08 Sep 2017 21:39:26 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: voronyezs http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-184362 Wed, 14 Oct 2015 09:44:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-184362 Kedves Utód !

Történelmi tény, hogy a kiirtás sorrendjében Hitlerék egy más sorrendet követtek. Ők először az ellenzéket irtották ki, ami természetesen hatásosabb módszer, ha valaki a hatalom megszilárdítását tűzi ki elsődleges céljául. Az már csak ízlés kérdése, hogy ki mit, illetve kit utál jobban az általad felsoroltakból… Az ellenzék fizikai felszámolása után, akadály híján a náci, vagy a hungarista – egy kutya – faji alapon, már azt a rasszt és olyan sorrendben semmisíti meg, ahogy az neki tetszik és nemzeti élrdekbűű kifolyólagosan gazdaságos… Minden esetre, a fontossági sorrendet az feltétlenül befolyásolja, hogy a kiszemelt csoporttól legyen mit elvenni is. Ezért a szegény cigányság ez esetben egy sajátos hátrányt szenvedne…

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183760 Mon, 05 Oct 2015 11:46:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183760 Utód: valóban. De azért a nézetek bővítése, több szintre emelése még nem vita, de kétségtelenül hasznos. Több vószem többet lát 🙂

]]>
Szerző: Utód http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183757 Mon, 05 Oct 2015 11:32:26 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183757 Lehet az embernek olyan hobbyja, aminek semmi értelme. Pl szélsőségesek meggyőzése, vagy tojásfestés lepkefinggal… Én általában a szélsőségesekre gondoltam, nem csak Nagyra. Kivel vitatkoznék, ha ilyenek nem írnának ide? Azokkal, akikkel egyetértek?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183753 Mon, 05 Oct 2015 09:43:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183753 Utód: kiutálni? Egy Nagy Gyulát? Túlértékeled személyének jelentőségét. Nomeg, vele vitatkozni annyi, mint lepkefinggal tojást festeni: semmi értelme.

]]>
Szerző: Utód http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183752 Mon, 05 Oct 2015 09:13:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183752 István, szerintem nem kell kiutálni innen a szélsőségeseket, tőlűk csak élénkül a társalgás. Izgalmasabb velük vitatkozni, mint azokkal, akikkel egy húron pendülök.

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183751 Mon, 05 Oct 2015 08:16:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183751 Nagy Gyula: elég a maga jelenléte ezen a fórumon, más bizonyíték nem kell a Gárda neonáci mivoltára. Valóban , ezek az emberek ott voltak a maga által említett helyeken, csakhogy, nem, mint Gárda, hanem, mint X.Y segítőkész ember. De valahogy testületileg se parlagfüvet irtani, se katona sírokat ápolni nem vonultak ki, pedig alapszabályzatukban erre (is) vállaltak kötelezettséget.
Az esküről pedig: ne komolytalankodjon. Nézzen utána az eskü fogalmának, és rá fog jönni, hogy se a Gárdának eskü vételére, se a tagoknak eskü adására semmi féle jogalapja nem volt. A bohócparádéjukon némán elmondottról nem is beszélve.

]]>
Szerző: Utód http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183749 Mon, 05 Oct 2015 06:05:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183749 Örülök, hogy egy kicsit artikuláltan lehet beszélni itt a másik oldallal, mert a ti honlapjaitokra nem merek bemenni. Elég félelmetesnek látszotok és azok is vagytok. Nem egászen értem a különbséget a Jobbik és a Magyar Gárda között. Ha jól látom, csak az a különbség, hogy ti szerettek egyenruhában bohóckodni, fenyegetően fellépni és ti döntitek el, ki a jó és ki a rossz. Nekem elég a rendőrség és a katonaság, mint erőszak-szervezet, amit törvények szabályoznak és nem törvénytelenségek. Attól, hogy a magyaroknak drukkoltok, az még nem jogosít fel az égvilágon semmire, legfeljebb arra, hogy a lelátón drukkoljatok, de ott sem egyenruhában. Most nincs meg a listám, miket követtek el a tagjaitok hagyományőrzés címen, de egyelőre sunyin a szelíd pofátokat mutatjátok, de azért tudjuk, milyen történelmi példaképeitek vannak. Horthy nektek kevés, nektek Szálasi kell, népirtás és a szomszéd országok lerohanása. Nektek kevés a tövényesség.

]]>
Szerző: Nagy Gyula http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183740 Sun, 04 Oct 2015 19:29:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183740 Az egy dolog, h a megvezetőségünknek volt egy olyan elképzelése amely szerint egy Horthy fílinges népnemzeti mázas diktatúrára vált (a jobbik elnevezésű arculatában).
A másik pedig az, h a gárda tagjai mit gondoltak magukban (és mire esküdtek fel, a zömük komolyan gondolva az esküjét).
Amikor a váltást létre tudták volna hozni, akkor ez az EU-ban enyhénszólva nem volt polkorrekt.
Ezért a választások előtt náci mázt gyártottak a jobbik és a Gárda köré.
Nem tudtok más negatívumot a Gárdáról mondani, mint azt, h erő bemutatót végzett (és elhittétek, h egy aljas, ellenünk szervezett párthadsereg).
Ezek az emberek ott voltak Kolontáron. A jeges árvízben. Még segítség gyűjtő és az összegyűjtötteket célba juttató akciókban is.
És megint mondom: Konkrét támadásokat, károkozásokat mondjatok. Vagy ne szitkozódjatok.

]]>
Szerző: Utód http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183726 Sun, 04 Oct 2015 15:41:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183726 Nagy Gyula, nem csak egy megoldás van, ha valamelyik párt rosszul végzi a dolgát. Az “erődemonstráció”, magyarul fenyegetés, bakancstrappolás, náci szimbólumokkal és kifejezésekkel való handabandázás nem akadályoz meg semmit, az maga a mocsok. Ti akartok “monopóliumot”, mert a diktatúrát akartok a Jobbikkal együtt, a demokrácia nektek csak taktika. Igen, a demokrácia kicsit nehezebb, mennyivel egyszerűbb kiirtani népeket. Ha a cigányokkal végeztetek, akkor ugyebár jöhetnek a zsidók, aztán az ellenzékiek, aztán a románok, tótok, svábok, a szemüvegesek, a feketehajúak, ezek mind polgárháborút csinálnának, ha nem tűrik, hogy beléjük masírozzatok, azok a mocskok. Végül “Nagy-Magyarországon” nem lesz több lakos, mint a magyar gárda, csak egymást utálhatjátok és irthatjátok ki. Szerintem jobb lenne ezzel kezdeni…

]]>
Szerző: Nagy Gyula http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183725 Sun, 04 Oct 2015 14:39:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183725 A félelem és a félelemből táplálkozó gyűlölet rossz tanácsadó.
És, igen van amikor erődemonstrációval meg lehet akadályozni valami rosszat. A konkrét esetben egy cigány-és többségi társadalom polgárháborút.
A Gárdát azért hurcolták meg, mert a mocskos kezű vezérkarunk rendjük fenntartó MONOPÓLIUMOT akar magának.
Melyiktek szereti azt a rendet amelyben életnek bennünket?

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183512 Thu, 01 Oct 2015 09:30:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183512 NaGy!

Egy köztársaságban semmiféle paramilitáris önképzőkörnek nincs helye. Az állampolgárok védelmére megvannak az arra hivatott hatóságok és szervezetek. Még akkor sincs joga senkinek magának vindikálni ilyen “önvédelmi” jogokat, ha a törvényes hatóság rosszul végezné a a dolgát…
Rám ne tartson senki fegyvert, egy bunkóvári suttyó se, még fényképről se, ne fenyegesse a polgárokat, családokat és a gyermekeinket se…
Ha ezeket nem számolják fel még időben, annak beláthatatlan következményei lehetnek az egész országra nézvést.
Ezen kívül, mi van a fegyvertartási engedéllyel. Katonai, pl sorozatlövő fegyverre, szerintem csak állami fegyveres testületek jogosultak, azok is csak korlátozott számban.
…És mi az, hogy lejáratták azt a csürhét, amit Mogyorgaardaaanak neveztek. Lejáratta az sajátmagát, amikor falvakban és városokban grasszáltak föl, s alá…

]]>
Szerző: Utód http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183511 Thu, 01 Oct 2015 08:39:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183511 Meglepő, hogy a magyar médiában nincs akkora felzúdulás, mint amit ez megérdemelne. Vagy csak én nem vettem észre?

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183510 Thu, 01 Oct 2015 07:25:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183510 István !

Nem iróniának szántam. Teljesen komolyan így is gondoltam…

]]>
Szerző: Utód http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183507 Thu, 01 Oct 2015 05:08:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183507 Andy, igen, neked. Eltévesztettem a nevet. Te meg eltévesztetted a témát. Itt a náci masírozó, betiltott “Magyar Gárdáról van szó. Ami a te külön témádat illeti, nem hiszem, hogy van ennyi fizetett politikus, de ha lenne, nekem semmi kifogásom az ellen, hogy a politikusoknak van politikai állásfoglalása és tüntetni is készek. Ez valami hungarikum, hogy a politikusok ne politizáljanak. De vissza a Magyar Gárdához, ezek a múlt népggyilkosait éltetik, tiltott szimbólumokat használnak és megfélemlítik a becsületes embereket. Ezek nem politikusok, hanem köztörvényes bűnözők. Én nem találtam semmi különösebb attrocitást azon a tüntetésen, ami miatt most pénzt kapnak illegális fegyverraktáruk fejlesztésére.

]]>
Szerző: Andy Mage http://kanadaihirlap.com/2015/09/30/elsofoku-gardabocsanat/#comment-183505 Wed, 30 Sep 2015 22:28:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=23563#comment-183505 Utód
2015 szeptember 30
3:38 du.

Szerintem nekem akartál válaszolni.
Te minek neveznéd azokat a tiltakozókat, akik a táblán civilek, de expártpolitikusokat léptetnek fel és előbb van számlaszámuk, mint programjuk?
Alkalmasint a netadós társulat pl. pont ilyen volt.

]]>