Hozzászólás: Allah csodát tett! http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/ Sun, 10 Sep 2017 01:11:56 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: istvan berecz http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186936 Mon, 16 Nov 2015 14:14:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186936 Attol tartok,hogy a fenti irás minden szava meg fog valosulni Europában.Nagyon sajnálom a késüöbbi utodainkat.Lehet,hogy szomoru sors fog rájuk várni.
Egyébbként az irás gondolatával egyetértek.Én már régota gyanitom,hogy ebben a nagy vándorlásban egy mozgositó erő van a hátterében.

]]>
Szerző: endre http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186275 Tue, 03 Nov 2015 19:38:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186275 Már megkaptam, és valóban jobban tudják.
Hogy ugyanis az nem si (shi), hanem palatált szi (si). Amúgy ezt én is tudom, csak átírom magyar (vagy angol) hangzásjelzésre. Ugyanez igaz a ni esetén is.

Viszont valóban nem tűnt fel nekem (pedig fel kellett volna), hogy nem Hukuya, hanem Fukuya, mert a hu ejtése kb. fu, avagy inkább phu. De Fukuya Hukujának írja, ami elfogadható, mert ők japán kana jelekkel így írják (vagyis hogy: hu-ku-ja, három szótag), és a saját kiejtésük szerint mondják.

Ha egy japán vagy egy kínai kijavít, akkor örülök, mert legalább megtudom, hogy miben van igazam, és miben nincs.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186265 Tue, 03 Nov 2015 18:09:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186265 endre Dehogy haragszom. 🙂
Én is láttam, mikor már elküldtem. Érdekes módon a magyar tanáraim tolerálták, és nem számították bele a jegybe. Most már mulatok magamon. Tudok mást?

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186260 Tue, 03 Nov 2015 17:50:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186260 endre: majd te is megkapod, hogy minek okoskodsz, ők jobban tudják 🙂

]]>
Szerző: endre http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186256 Tue, 03 Nov 2015 17:34:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186256 llanfair,

Bocs. Tényleg csak viccesnek gondoltam, mert értelme is van.

Néha én sem tudom. Azomban vagy azonban? Azt hiszem, ennek hivatalos írása iskolás koromban megváltozott.

////////////////

Vigasztaljon minket a tudat, hogy a japán nyelvben nincs szótagvégi m, hanem csak n, amit persze néha hasonulás miatt m-nek ejtenek. (Szótagkezdő m és n is van: ma-me-mi-mo-mu, na-ne-nyi-no-nu, sőt, van mja, mjo, mju, nya, nyo, nyu is.)

Japánban nincs l, hanem csak r. Viszont úgy tudom, hogy Kínában meg fordítva: ott nincs r, csak l, úgyhogy raccsolóknak ideális hely.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186213 Tue, 03 Nov 2015 08:39:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186213 endre Kedves Endre. Édesanyám szövőnő volt. Én is robotoltam iskolai szünetekben a szövőgyárban. A viseletkészítő barátnőnk pedig a kamara elnöke, folyamatosan továbbképzést tart az anyagokról. Még az ír, skót és olasz tweedet is megtudom különböztetni, pedig nem egyszeű.
De, gyermekkorom óta keverem az “n” és “m” betűt, és hibázom a kettős betűket. Egy óra múlva látom, de itt nem lehet javítani. Még a szimfónia írását is képes vagyok “n” betűvel írni, 42 év zenehallgatás után. Mit szólsz, milyen hülye vagyok?
Sajnos hiába másoltad ki fáradságos munkával nekem a muszlin jelentését, mert 1. tudom, 2. holnap megint elrontom.
Pszichológus barátnőnk szerint, azon az alacsony létformán amin vegetálok, ez is szép tőlem. Ez van. 🙂

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186200 Mon, 02 Nov 2015 21:51:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186200 Figyelő Smaragd-sziget. Írország! Isten szeret minket :).
Meg ne kérdezd, honnan tudom mi történik Magyarországon,mert már többször leírtam.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186190 Mon, 02 Nov 2015 20:39:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186190 llanfair

2015 november 2
12:38 du.
Hol is él most?
Ha tudatná velünk, megköszönöm.

]]>
Szerző: endre http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186184 Mon, 02 Nov 2015 19:33:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186184 A muszlin finomszövésű pamut anyag, amely a Közel-Keletről származik, és a 17. században került be Európába. Nevét a ma Irak területén található Moszul városról kapta, ahol az európaiak először találkoztak vele. Az anyag azonban eredetileg a mai Bangladesben található Dakkából származik.

A muszlin általában szoros szövésű fehérítetlen vagy fehér anyag, amelyet pamut gyöngyfonálból készítenek. Gyakran használják ruhák vagy függönyök készítésére. A muszlin jól levegőzik, ezért jó ruhaalapanyag a száraz, meleg éghajlatú területeken.

(Wikipédia)

]]>
Szerző: Ille István http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186179 Mon, 02 Nov 2015 17:40:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186179 Lélfai, nincs min vitatkozni.

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186178 Mon, 02 Nov 2015 17:38:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186178 Milyen gazdasági sikerek, kit szégyenített meg? Mi van? Felpofozta Junckert? Vagy nem?
Visszamerték utasítani a vádakat? Mióta hatalmon vannak csak azt csinálják. Rutin. Mindenkit lehülyéznek, mindenkit magukra haragítanak, ez bátorság? Nekem inkább a cigány lova jut eszembe. Magasztalt államférfivá? Hát nem őket tette tönkre, nem őket lopta meg a baráti kör. Érdekes lenne látni, mennyi ideig lehetne Európában hatalmon, ennyi disznósággal a füle mögött. Itt hónapokig.
Egyetlen sikere van, a migránsok elleni gyűlöletkeltés. Ez nagyon megy. De ehhez nem kell nagy tudás. Gyűlöletet kelteni nem kell tudomány. A lakosság fél a muszlinoktól, csak egy pici segítség kellett.
Az is kérdéses, hogy akkorra muszlin létszámmal a háta mögött mint a németek és franciák, milyen “bátor” lenne?
Megjegyzem, itt a kutya nem foglalkozik Orbánékkal. Megjelent egy angol olvasói levél. Ennyi. Pedig EZ Európa.
Ja, és itt tényleg gazdasági fejlődés van, nem csak az újságban írják.

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186167 Mon, 02 Nov 2015 15:52:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186167 Nem en irtam, de ezen sok vitatkozni valo nincs! Nem vagyok sem Orban fan, sem idegen gyulolo, de ……

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186165 Mon, 02 Nov 2015 15:48:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186165 bocs, Lélfai, de a kormányzati propagandának keressen másik fórumot.
Persze, ha van véleménye, szabadon ide írhatja – mármint, a saját szavaival. Copy-paste nem játszik.
A Moderátor.

]]>
Szerző: gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-186135 Sun, 01 Nov 2015 23:15:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-186135 falusi,
amit megértesz azt pontosan úgy értem szóról szóra,ahogyan leírtam. Ha nem tudod elfogadni azt sajnálom.TŐLEM fogadd el.Nagyon szépen kérlek.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2015/10/27/allah-csodat-tett/#comment-185851 Fri, 30 Oct 2015 17:15:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=24196#comment-185851 gyuri10
2015 október 30
12:15 du.
Olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam. Nem tartalak sem vér, sem semilyen nácinak.
Skatulyázol, általánosságban vanrossz véleményed a magyarokról, mint népről. Nem a nyilasokról, vagy a nácibarátokról van rossz véleményed, hanem úgy globice az egész magyarságról. Erre írtam azt, hogy megérteni megértem, csak elfogadni nemtudom. Bocs.

]]>