Hozzászólás: Mi lárma ez megént? — PIM, Díszterem http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/ Fri, 08 Sep 2017 22:28:47 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Evelin http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-191132 Sun, 24 Jan 2016 13:06:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-191132 https://www.benyo.blog.hu/2011/03/17/marcius_15_helyszini_tudositasok

]]>
Szerző: DonGolo http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-191054 Sat, 23 Jan 2016 07:30:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-191054 Barlev!

A magyarok is éppen most adták ki újra !

]]>
Szerző: DonGolo http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-191053 Sat, 23 Jan 2016 07:27:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-191053 Evelin !
Ha annyira szereti, akkor mint írja, mit szól e részletekhez:

“…pirosló arccal és piros zászlókkal, s a zászlókon eme szent jelszóval: V i l á g s z a b a d s á g…” “…S ezt elharsogják kelettől nyugatig, hol a zsarnokság velök megütközik…”

Vagy, hogy:

“Itt a nyilam mibe lőjem,
Királyi szék áll előttem.
Belelövöm bársonyába,
Hogy csak úgy porzik kínjába.”

Avagy:

“Öseimnek véres kardja,
Fogason függ, rozsda marja.
Rozsda marja, nem ragyog,
Én magyar nemes vagyok.”

.

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-191052 Sat, 23 Jan 2016 07:08:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-191052 Evelin !!!

Hogy oda ne rohanjak! Mit szól hozzá, egyébként én is imádom Petőfit…
Azonban itt nem ez a kérdés. Lássa be, maga, azért inkább imádja Orbánt, mint Petrovicsot…
Íme t. hölgyem a kérdéses történet utóéletének egy kis zöngéje:
.

.
2 0 1 1 . 03.17. !
A 24 HU szerkesztőségi cikke:

(cím:) Időhiány miatt maradt el a sajtószabadság

“Válaszolt lapunknak a Kommunikációs Államtitkárság a megvágott Petőfi verssel kapcsolatban. Az államtitkárság érvei szerint a verset időhiány és dramaturgiai szempontok miatt csonkították meg…”

😀

]]>
Szerző: Evelin http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-191019 Fri, 22 Jan 2016 17:58:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-191019 Dubois
Imádom Petőfit! De ez a csodálatos költeménye – sajnos – soha nem szerepelt muzeumkerti állami ünnepségen , legalábbis az utolsó nyolc évben. Semmilyen kormány idején. Sem “csonkitva”, sem csokitatlanul !

]]>
Szerző: DonGolo http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-190999 Fri, 22 Jan 2016 09:21:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-190999 .

Ez a csodás költemény, még véletlenül se “nemzeti” indíttatású.

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-190998 Fri, 22 Jan 2016 09:16:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-190998 ˙

A . V e z é r . az egyik, a Múziumkertben megtartott Március 15-i saját állami ünnepségén, a fent közölt Petőfi vers – a rendszere számára előnytelen – jórészét kihúzatta és a szavalóval a megcsonkintott, meghúzott XIX.század költőit mondatta el…

A Vezér neve: Orbán Viktor

.

]]>
Szerző: barlev http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-190997 Fri, 22 Jan 2016 09:04:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-190997 nem idetartozik de…………….!!!!!
ezen a vasarnapon delelott 10.30kor tartjuk gyulekezesunket nizzaban a massena teren az ellen hogy a nemetek ujra kiadtak a mein Kampf cimu formedvenyt!!
el fogjuk egetni ezt a konyvet nyilvanosan!!
————————————————-
orulnenk ha magyarorszagon spontan szervezodne hasonlo vasarnap delelottre 10.30ra!!mas orszagokban-(kanada,usa,schweiz,hollandia,ettc)-meglessz ez!!
sabbath salom

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/01/21/mi-larma-ez-megent/#comment-190988 Thu, 21 Jan 2016 23:34:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25495#comment-190988 Szép, de az a selyempárna pont nem jött össze.

]]>