Hozzászólás: Tejkék Balaton http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/ Fri, 08 Sep 2017 22:28:47 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194196 Mon, 22 Feb 2016 14:26:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194196 Dubois Azért értettük. Írhattam volna Mericske Ernő tanár úrral, aki szintén mindig úgy nézett ki, mintha aludt volna, de résen volt, és a könyveket kívülről tudta. Leckefeladásnál egy szót ismert, mindet. Minden órára egy oldalt kellett kimásolni egy füzetbe, kötelező szorgalmiból, és minden óra előtt egy felelős 10 nehéz szóval készült, amit le kellett írni a táblára, mint például Dessewffy. Asztmás volt, Salvus vizet ivott és nadrágtartót hordott, és az asztma mellé dohányzott. Utáltuk. De egy tanáromra sem gondolok vissza annyi szeretettel, mint rá. Megtanított olvasni (nem a betűket, hanem olvasni), helyesen és szépen írni. Sajnos már elkopott, de ez nem az Ő hibája. De nem tudom, milyen inget hordott, így nem illik ide. Nem tűnt már akkor sem lényegesnek.
Ha viszont asszociálunk valamire, ami a címben is szerepel, azért a négy komment miatt nem nyithatunk egy új oldalt.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194192 Mon, 22 Feb 2016 13:37:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194192 Dubois:Szóval sem írtam hogy szörnyű lett volna. Nagyon érdekes volt, de mégegyszer nem szeretnék ott eltölteni két hetet.
Pedig az oroszok nagyon kitettek magukért! Igen jó kaja volt hihetetlen ocsó áron.
Érdekes élményeim is voltak a helyi KGB-vel 😀

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194183 Mon, 22 Feb 2016 11:06:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194183 Félretéve a viccet, ez az írás nem a Balatonról, hanem arról a tanárról, a pedagógusról szól, aki nem szégyell egyéniség lenni. Nagyon szimpatikus, szeretnivaló ember.

A cikk igen jól megrajzolt emberábrázolás…

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194182 Mon, 22 Feb 2016 11:00:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194182 A Balaton . e g y . n a g y . v á r o s (kb.80×15 km), amelynek nevezetessége a közepén hullámzó kis tó.

Épült: a XX.század második felében az olcsó és támogatott fosszilis üzemanyagok korszakában…

🙂

]]>
Szerző: llanfair http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194091 Sun, 21 Feb 2016 10:13:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194091 Geyza Lehet, hogy szörnyű élmény volt Neked, de azért szeretném egyszer átélni (önként persze).
Nem lett sötét. Hajóztunk át a Balti tengeren, jobboldalon nyugodott le a nap, baloldalon meg pirkadt. Nagyon érdekes jópofa látvány volt. Jó a mesélés, jó a TV és a könyvek, de a tapasztalás érzése utolérhetetlen.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194070 Sun, 21 Feb 2016 01:58:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194070 Llanfair:
Én csak egyszer sétáltam befagyott vízen:
A Jemca folyón mentem át, egyenesen be a Tajgába 🙂
Mikor a Pleszeck melletti Mirnijben, az Északi Lőtéren dolgoztam kicsit.
Elképesztő tájak voltak arrafelé is.
Magában a városban fél méter magas , ledöngölt hó borított mindent. Azon jártak a buszok , minden.
Én még olyat nem láttam…de nem is akarok többé 😀
A tajgában mész kétszáz métert, összezárulnak mögötted a havas fagyott ágak , olyan magányos lesz egyből az ember…a legjobb azonnal kijönni belőle !
Képzeld el: 13 órakor a Nap olyan magasan volt mint itthon este félhatkor. Viszont amikor lebukott a Horizont alatt , nem lett sötét !
Még este nyolckor is csak szürkület volt.
Hja ha az ember közel van a Sarkkörhöz…

]]>
Szerző: Llanfair http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194067 Sun, 21 Feb 2016 01:40:26 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194067 Geyza. Pedig szep. Fureden van egy nagy lek, a kacsak es a hattyuk oda huzodnak. Nappal setaltunk a jegen, sotetben pedig felmentunk Tihanyba,onnan csodaltuk a fagyott tavat. Szep volt nagyon. Ilyet mar nem fogok latni, nalunk nem fagy. Rianast szerettem volna hallani, de azt nem sikerult. Minden nem sikerulhet.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194066 Sun, 21 Feb 2016 01:26:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194066 So’se láttam a befagyott Balatont. 🙁

]]>
Szerző: Llanfair http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194061 Sun, 21 Feb 2016 00:16:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194061 En akkor szerettem, mikor befagyott. Rohantunk le Furedre, setalni a jegen. Ez mindig hianyozni fog.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194059 Sat, 20 Feb 2016 23:48:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194059 Figyelő:
Pár év alatt nagyon megváltozott az egész és nem vagyok benne biztos hogy az előnyére.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194052 Sat, 20 Feb 2016 23:07:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194052 Géjza, utoljára 1956 nyarán voltam ott, akkor már férjemmel-. Sátorban laktunk B.Fűred strandja közelében.

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194029 Sat, 20 Feb 2016 21:31:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194029 Figyelő:
Én utoljára 2011-ben jártam a Balatonnál motorral úgy hogy fürödtem is.
Akkora tömeg volt Zamárdiban , a meghagyott közösségi vízparti lejáróban, hogy -szó szerint- mozdulni nem lehetett. Dühös emberek, centiméterenként araszoló autók , por idegesség.
Még kinnt az országúton sem volt szabad hely az út mellett.
Rémes volt , vagy is lett volna ha nem motorral vagyok !

Szépen átgurultam mindenen , járdán füvön sóderen , a strandon is és a vízparton egy fa alatt letettem a bringát.

A jónép nagy érdeklődéssel figyelte a mutatványt , kissrácok jöttek nézegetni , meghogy dudálhatnak e egyet 🙂

A jó emberek mindenféle extra strand-felszereléseket használtak , különleges fél-napozósátrakat meg drága matracokat. Megütközést keltett mikor elővettem a terepszínű katonai sátor-lapomat és azt tettem le a földre , fejem alá a bakkancsomat , úgy napoztam egy jót.Átöltözni nem kellett mert mire indultam haza , megszáradt a fürdőnadrágom.

A víz kitűnő volt , este hazafelé nagy volt a torlódás Pest felé dehát motorral ugye … 🙂

Azóta nem voltam a vízben sajnos , csak kétszer végig motoroztam a Déli partot. Az is szép volt de nem volt strandidő.

]]>
Szerző: Hollósy Gerti http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194025 Sat, 20 Feb 2016 21:18:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194025 Kedves írás és valóban voltak ilyen tanárok. Nálunk az orosz tanárnál lehetett így felelni.

Beskatulyázott mindenkit, 5-ös, 4-es, 3-as, 2-es, mi mondtuk, amit tudtunk, ő meg a fent leírt módon behunyta a szemét és a skatulyában garantált jegyet megkaptuk…

]]>
Szerző: terminus http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-194019 Sat, 20 Feb 2016 20:52:32 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-194019 ____
__/ \__/\__

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/02/20/tejkek-balaton/#comment-193983 Sat, 20 Feb 2016 15:46:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=25928#comment-193983 Helyszín valahol a sivatag mélyén, egy büntető-századnál.
40 fok árnyékban de sehol sincs árnyék, víz is csak napi fél kulacs :

Őrmester a világlátott elítélt légionáriusnak:
-És mondd csak.Milyen a tenger?
-A TENGER őrmester úr?
A tenger színe oly kék, mint tejszőke bakfisok szeme-kékje, kiknek bőrét barnára égette a nyári Nap heve!

Örmester elkínzott hangon:
-Azonnal takarodj TAKARODJ innen..csirkefogó..

/ Rejtő J./

]]>