Hozzászólás: Séta a MÜPA épületében http://kanadaihirlap.com/2016/04/11/seta-a-mupa-epuleteben/ Sat, 09 Sep 2017 02:57:52 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: FORTIMBRAS http://kanadaihirlap.com/2016/04/11/seta-a-mupa-epuleteben/#comment-199111 Sat, 16 Apr 2016 12:20:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26554#comment-199111 Ennél már csak a Nemzeti Színház mond többet. 🙂 Orbánról…

]]>
Szerző: Besancon http://kanadaihirlap.com/2016/04/11/seta-a-mupa-epuleteben/#comment-198875 Thu, 14 Apr 2016 11:50:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26554#comment-198875 Én ezt az épületet naponta látom – igaz fényes nappal, pláne kívülről nem annyira impozáns, mint belülről – de ha leszáll az est,és különböző színekben pompázik, tükröződik a Duna vizében, nagyon szép tud lenni!
Van egy fajta zöld árnyalat ami “nagyon jól áll neki”, és szép a kék árnyalat is, bár az kissé erős, szerintem!
Épp rálátok az étkezőből és a hálószoba ablakából (hegyen lakom) és tényleg csodaszép látvány a kivilágított MÜPA a Lágymányosi híd mellett, szemben a szintén ragyogó Szabadság szoborral. Késő este gyakran könyökölök az ablakban és gyönyörködöm Budapest e kivilágított részletében,és minden alkalommal megállapítom, hogy csodaszép város!
Belül egyébként nagyon jól sikerült világos és szellős terek vannak, a koncerttermek pedig -szerintem- teljesen élvezhetőek! Nem igazán értek hozzá “építészetileg” (sőt sehogy) de ahányszor ott jártam jól éreztem magam,és nem tört rám a “bezártsági érzés” ! Nagy előnye – ez persze már abszolút privát – hogy közel van: lakástól a mélygarázsig 10-15 perc!

Modernsége nem erőltetett,inkább a korszerűség és a praktikum dominál, jól megválasztott pasztell színeit pedig épp csak annyira és ott töri meg egy egy élénkebb szín ahol kell- így nem is unalmas!
Elég nehezen adtam be a derekam, mert kezdetben nem igazán érdekelt ez az épület- ellenszenvem a Nemzeti Színházról sajnos a MÜPÁ-ra is rávetült – továbbá mániákusan ragaszkodom az Opera és a Zeneakadémia adta külsődleges pompához, márványhoz cikornyához és aranyborításhoz, miként a színházi előadások alkalmával is a hagyományos, korabeli díszletekhez és jelmezekhez ! Ám miután 2009-ben “előítéleteimet” levetkezve első alkalommal beléptem oda, nagyon megkedveltem !

]]>