Hozzászólás: A mi káoszunk http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/ Sat, 09 Sep 2017 02:57:52 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199816 Sun, 24 Apr 2016 22:50:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199816 hazai lámpa

Olvasom a beszámolódat és az jut eszembe, amit mondani szoktam. Valamiben meg kell halni!
Mindenki meghal egyszer.
Öngyilkosokról, az indán topikban írtunk. Azok viszik itt el a pálmát.
Vannak idők és helyzetek amikor “dívatba jön”!
Csak két magyar író jut erről eszembe, akik az emigrációban lőtték fejbe magukat: Márai Sándor és Wass Albert.
Mindkettő öregkorban tették, 89 és 90 éves korukban.
Szerintem midegyik attól félt, hogy “öregotthonba”
kerülnek.
Ma láttam a TV-n, hogy fiatalokkal is bajok vannak, azok is csoportosan akarják megtenni.
Igen sajnálatos, ha nincs az embereknek életcéljuk.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199653 Fri, 22 Apr 2016 15:59:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199653 Az öngyilkosságok száma magasabb volt a Kádár-korban Magyarországon, mint utána a demokráciában. Hogy most mi a helyzet, nem tudom.

Múlt héten nálunk összeesett egy negyvenes férfi a kisboltban, és meg is halt. A sok szívinfarktus szerintem a sok idegeskedés miatt van a munkahelyi dolgok miatt. A rákos betegek meg van, hogy a kórházak miatt halnak meg, akik inkább agyonkemózzák a betegeket, mint hogy kivegyék a daganatot!

Ami jó hír mostanában, az az OECD fölmérés, amely szerint a fiatalok közti vagyoni különbség és egészségügyi panaszok mértéke alapján a középmezőnyben vagyunk. Svédország és Kanada nálunk rosszabb eredményt ért el, Dánia meg Finnország jobbat.

]]>
Szerző: Don Ovuz http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199649 Fri, 22 Apr 2016 14:35:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199649 Számomra a cikk újdonság erejével hatott.
Öt éve élek életvitel szerűen Magyarországon, és nagyon sok mindent láttam, tapasztaltam. A cikk által leírtakat nem.
Balesetnél, rosszullétnél inkább a szájtátó kíváncsi tömeg az általános. Valamint extrém esetben a közöny, amikor továbbmegy valaki.
Azt tapasztaltam, hogy ilyenkor inkább a kíváncsiság a döntő, amikor el kell hessegetni az embereket, mert levegőt sem hagynak, annyira közelről akarják látni az eseményeket. Kíváncsiskodás, kérdések, két percenként megkérdezi valaki, hogy a mentőket hívta-e már valaki. Viszont ha hozzá kell nyúlni a sérülthöz, akkor kevés a vállalkozó. Segélynyújtási képzés szinte nincs is magyarországon, csak egyes szakmákhoz kötötten.
A mentőszolgálat kivonulási ideje a fővárosban 10 perc, Vidéki városban 15 perc, egyéb vidéki településre 30 perc, ha közvetlen életveszély van. Nem sürgősségi mentés esetén 2-3 óra.
Vagyis ez a hiába vártam, egyrészről időhatáron belül csúsztatás, mivel a mentőautó nem kísér minden állampolgárt. A depóból a forgalomban ki kell érkeznie, ezért vannak az időhatárok. Másrészről nem derül ki a rosszullét mibenléte, vagyis egy lábtörésnél mivel nem sürgősségi, akár órák is lehetnek a kiérkezésig.
A cikkből még az derül ki, hogy cirka 10 percenként mennek a járatok. Így még extrémebbnek hat hogy valaki 10 perc miatt hisztériázna. Hiszen a szerző is 10 percen belül átszállt más járatra.
Én értem, hogy a tolerancia csökkenéséről írna a szerző, de eddig még egyszer sem találkoztam a cikkhez hasonló esettel. Más helyzetekben viszont tényleg csökken a tolerancia.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199641 Fri, 22 Apr 2016 12:59:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199641 Tudjátok, nekem ez az, ami hihetetlen Budapesten. Valamikor – még eocén korszakban,- szinte biztos, hogy valaki beszólt volna a pöcsfejnek, hogy” higgalom, ez itt most nem a te anyád”..

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199634 Fri, 22 Apr 2016 12:19:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199634 folyt.: Belzebub felé

…Bár szerintem II.Orbanisztán virágzása óta ez a tendencia csak nőtt.

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199633 Fri, 22 Apr 2016 12:16:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199633 Belzebub, köszönöm.

]]>
Szerző: Belzebub http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199519 Thu, 21 Apr 2016 12:35:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199519 Dubois:
“Nem kéne ezt az öngyilkossági témát egy ellenzéki politikusnak, vagy egy oknyomozó riporternek felkutatni”

Ladányi professzor úr ugyan nem riporter,még kevésbé politikus, de talán nem érdektelen a könyveskéje:
http://www.harmattan.hu/konyv_1267.html

]]>
Szerző: eveline http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199511 Thu, 21 Apr 2016 09:35:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199511 Aczél úr,már elnézést, de a mentőt nem várni, hanem HÍVNI kell, – ezáltal is csökken a mi káoszunk !

]]>
Szerző: Dubois http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199502 Thu, 21 Apr 2016 07:27:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199502 Voronyezs !

Nem kéne ezt az öngyilkossági témát egy ellenzéki politikusnak, vagy egy oknyomozó riporternek felkutatni és statisztikába foglalni. Nem kizárt, hogy sok eddig eltitkolt, félelmetes szociológiai következtetésekre derülne fény…

.

]]>
Szerző: voronyezs http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199501 Thu, 21 Apr 2016 06:32:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199501 Az amúgy rémunalmas és igazából teljesen* fölösleges ún. vasúti és közlekedési hírekben (amelyek amúgy általában az állami szponzoráció [v. inkább korrupció] egy formája) egyre gyakoribbak azok a hírek, hogy pl. egy vidéki vasútállomásnál “gázolás miatt” szünetel a vasútközlekedés mögött az áldozatok öngyilkossága lapul. Csakhogy ennek az igazi hátterét ezek “az informátorok”, a központi MTI Hírcentrum még véletlenül sem szellőzteti meg…
Magyarul: a rengeteg öngyilkosság nem komilfó Orbanisztán egén, és csak akkor szerzünk róluk tudomást, ha már véletlenül kilóg hulla lába…
˙

.
* Fölösleges, mert soha nem a tényleges helyzet hangzik el.

]]>
Szerző: FORTIMBRAS http://kanadaihirlap.com/2016/04/20/a-mi-kaoszunk/#comment-199500 Thu, 21 Apr 2016 06:13:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26701#comment-199500 ˙

Jogosan borzalmas a közhangulat… Lassan tele lesz a hócipő.
Ellenzék, ezt lovagold meg!!! Minden szinten!!! – Nyulak…!

]]>