Hozzászólás: Országunk bája http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/ Sat, 09 Sep 2017 02:57:52 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200805 Thu, 05 May 2016 07:38:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200805 falusi
2016 május 3
8:07 de.

Lehetséges, hogy Gerő itthon se volt, honnét tudnám, 13 éves voltam, és csak azt tudom, amit a környezetemben – meg a rádióban – hallottam, az apró részletek meg elsiklottak a fülem mellett. De az egészen biztos, hogy akkor Gerőt okolta a közvélemény. Ő volt a párt vezére akkoriban.

]]>
Szerző: mavtelep http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200572 Tue, 03 May 2016 15:45:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200572 Figyelő
” a diákság kezdte és szerzett fegyvert “.
1./ Mécs Imre is ezt mondja ?
2./ lopott fegyver volt az, – tudsz-e olyan államról, amelyik ezt eltűri ?
3./ a munkásságot ne emlegesd, ha elindultak volna, akkor kő-kövön nem marad.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200562 Tue, 03 May 2016 15:16:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200562 Változatlanul, a diákság kezdte és szezett fegyvert. Ha nem így lenne, miért végeztetett ki 360 fiatalt Kádár János?
Volt olyan elitélt, akinek megvárták, hogy 18 éves legyen, csak akkor akasztották fel,. T.i. ezt a kort kell elérni, hogy kivégezzenek egy fiatalt.
Annak én is tanúja vagyok, hogy a mukásság csatlakozott hozzájuk, mert már okt.23-án munkaidő után, ők is megjelentek a tüntetésen.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200561 Tue, 03 May 2016 15:09:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200561 Almási Alma

2016 május 3
5:23 de.
Nagyon jól tudom hogy és mint volt.
Nem akartam percre részletezni a forradalom kitörését, csak nagy vonalakban írtam erről.
Falusinak is szól ez a beírás.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200551 Tue, 03 May 2016 12:14:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200551 Figyelő
2016 május 2
9:27 du.
Az egész az, amit idéztem tőled, de legfőképpen ez:“A diákság ellen az orosz tankokat hívták be akik rájuk és a környező házakra túzeltek. Ekkor vált a diákmozgalom, forradalomá ..”
Fentebb Alma világosan elmagyarázta.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200550 Tue, 03 May 2016 12:07:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200550 Almási Alma
2016 május 3
5:23 de.
Almácska.. Gerő 24.-én érkezett vissza Titótól.. Parancsot-ha volt- valaki més adhatott.

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200542 Tue, 03 May 2016 09:23:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200542 Kedves Figyelő!

A diáktüntetés UTÁN a forradalom a rádiónál kezdődött, éjjel, ahol egyáltalán nem tankból lőttek, tudomásom szerint, hanem Gerő parancsára puskából. És nem is annyira diákok voltak ott. Teherautóval hozták a fegyvereket a forradalmároknak valahonnan.

Később az országház előtti tüntetésen az orosz tank valóban ott állt, de a Földművelésügyi Minisztériumra lőtt, ahonnét állítólag az ÁVÓ lövetett a tömegbe gépfegyverrel.

Nov. 4-ig csak elvétve voltak tankok, egy például a Köztársaságtéren is álldogállt, de ezek inkább csak a jelenlétükkel demonstráltak.

Az orosz tank invázió tulajdonképpen csak november 4. után árasztota el Budapestet. Akkor meg már túl is voltunk a forradalmon.

Szóval ne keverjük…

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200525 Tue, 03 May 2016 04:18:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200525 Géyza, az igazi megtörténtet írtam.
Kicsit utána kéne nézni(esetleg kérdezni másokat) Falusival együtt.
Lehülyézni a legkönnyebb azt, aki olyat ír, ami nem tetszik!

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200511 Tue, 03 May 2016 01:27:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200511 falusi

2016 május 2
4:27 du.
falusi, sajnos nem értem, hogy mi volt az idézett szövegemben marhaság!?
T.i., igaz . Ez történt, ha tetszik, ha nem.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200497 Mon, 02 May 2016 22:08:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200497 Marcsi
2016 május 2
5:35 du.
Hölgyem, én gyárilag optimista vagyok, csaknem mindennel kapcsolatban. Mert megoldás szinte mindenre van, csak megfelelő hozzáállás, meg némi szakértelem szükségeltetik.
Alig hiszem, hogy bármikor is személyeskedtem volna, legfeljebb a szarkazmusom, na jó, nevezzük cinizmusnak, az, ami esetleg önt irritálhatta. 😀
Ha tud ilyesmiről, idézze.

]]>
Szerző: Marcsi http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200492 Mon, 02 May 2016 21:35:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200492 falusi!
Örülök,hogy ilyen optimista,persze magát illetően…de tényleg
szeretném, ha nem személyeskednénk,hanem valós dolgokról és tárgyilagosan,kulturáltan beszélgetnénk,mindenki javára!

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200490 Mon, 02 May 2016 21:13:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200490 Falusikám:
OIM-nek mit mit mit magyarázol
ilyen hosszan? Kukkot sem ért belőle!
De nem is tudná megérteni, ha akarná sem.Nincs neki mivel.

(OIM = Oldal Idióta Macája)

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200488 Mon, 02 May 2016 21:11:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200488 Figyelő:
Irdatlan hülyeséget rittyentettél megint ide.
Pedig állítólag szemtanúja voltál.
Fenét voltál te bárminek is a szemtanúja.
A véleményedet valakiktől hallottad.
Feltételezem hogy évekkel az események után.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200483 Mon, 02 May 2016 20:41:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200483 Marcsi
2016 május 2
3:30 du.
Nos, T. Hölgyem, meséljen. Hol talál munkát az, aki dolgozni akar? Segély? A havai huszonkétezrekre gondol? A közmunkások (ha szerencséjük van) negyvenhétezrére?
Az ingyentankönyv nem csak a cigányoknak járt, hanem szinte mindenkinek, aki a létminimum alatti összegekből tengette az életét. A szegregált iskolákban elkülönített cigánygyerek, ahol az oktatásra fordítanak a legkevesebb időt, hogyan tudna továbbtanulni? Szakmunkásképző? Hol van olyan? Utazni kéne az iskolákhoz. Miből?
Írja, “aki akar, az tud dolgozni”. Persze. Németországban, angliában, ausztriában. Odahaza diplomás taxisok, felsőfokú végzettséggel rendelkező pincérek, takarítók, konyhai kisegítők vannak. Illetve, francokat.. Ők már a rothadó nyugaton taxisok, pincérek, konyhalányok.
Az orvosok, nővérek menekülnek. Aki megpróbált a mezőgazdaságból megélni, annak mostantól szintén nincs munka. Műkörmösék nem felvirágoztatni akarják a földeket, hanem felvenni az utána járó eu-s támogatást.
Munkalehetőség?
Legyen olyan kedves, hozzon már néhány példát, álláshirdetést, gyakorlatban megvalósult esetet. (Ha lehet, akkor ne olyat, hogy valaki látta, amikor hallották..)
Helyesírás.
Kevés hibám van.
Büszke is vagyok valamennyire.

]]>
Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2016/04/26/orszagunk-baja/#comment-200482 Mon, 02 May 2016 20:27:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=26770#comment-200482 Figyelő
2016 április 29
1:53 du.
Ha nem írsz ilyen marhaságokat, nemfogok “kötekedni”.

“A diákság ellen az orosz tankokat hívták be akik rájuk és a környező házakra túzeltek. Ekkor vált a diákmozgalom, forradalomá , fegyvert szerezve visszalőttek a szovejet tannkokra, vagy molotov koktélt dombták rájuk.”

]]>