Hozzászólás: Elment Esterházy Péter http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/ Sat, 09 Sep 2017 02:57:52 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206393 Fri, 22 Jul 2016 20:11:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206393 hazai lámpa,
hálából én is felvilágosítlak,hogy salosiánra a tömeggyilkos örmény nemzetvezetőre Radnóti halálát nem kell rákenni.Van neki elég bűne e-nélkül is.A bori rézbánya felszámolása után a sebesült Radnóti és 21 társa Abda községbe kerültek,ahol két osztrák SS 44 november 8.-án megásatta a sírjükat és 21 társával együtt a megásott sírba lőtték.Ha nem hiszed,kérdezd meg Karsaitól.További kellemes szidolozást kívánok.Néha váltsál kezet vagy témát,mert elég nehéz munka.Azt hiszem jobb lenne ha a mai árvalányhajiával foglalkoznál,mert a régit még sokáig kellene tanulmányoznod.

]]>
Szerző: gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206388 Fri, 22 Jul 2016 19:39:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206388 hazai lámpa,
túl sokat mixelsz.A dolgok ennél sokkal világosabban zajlottak. A lényeget már többször leírtam és ezért van az,hogy hagylak továbbszáguldani üstökösi pályádon.Hogy ne kelljen zárójelben írnod a német páncélos ezredes és nem tábornok nevét,aki a saját katonáival cserélte le a pogromot előkészítő MAGYAR nyilas őrséget ide írom.Meg azért is,hogy ne kelljen általad teljesen ismeretlen történelmi tények után kutakodnod,ami számomra csak úgy érthető,hogy figyelembe veszem a szittyaszidolozó szakmádat. A budapesti gettót a nyilas gyilkosoktól és nem eichmanntól GERHARD SHMIDHÚBER német páncélos ezredes mentette meg.Ehhez nem kellett volna Karsait tanulmányoznod,mert kb. egy évvel ezelőtt részletesen leírtam itt a KMH oldalain,nem is egyszer.Minden hálám és tiszteletem Wallenbergnek,de ez esetben nem volt exponálva,mert már régen elindult a soffőrjével Debrecen felé. Eichmann pedig már egy-két héttel előbb útban volt a határ felé.Menekülőben a Vörös hadseregtől.Szalairól soha nem hallottam.Eddig jól eltitkolták előlem. Köszönöm,hogy már vagy harmadik beírásod szól róla,az én felvilágosításom céljából.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206356 Fri, 22 Jul 2016 10:29:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206356 gyuri10
2016 július 22
4:49 de.

Tegyük hozzá, hogy Eichmann az oroszok bevonulása előtt két nappal nagy mészárlást tervezett a Nagy gettóban! Szalai nevű nyilas és Wallenberg egy német tábornok segítségével védték meg a gettó lakóit! (A tábornok később a budai kitörésnél halt meg, Wallenberg egy távoli börtönben a sztyeppén, Szalai megúszta élve a komcsik “háláját”.)

Meg vagyok lepve, hogy most nem csak a magyarokat szarozod, hanem rámutattál arra is, hogy Eichmann végig itt keringett fölöttetek, mint egy keselyű! Mikor Horthyt hosszú németországi “vendégeskedésre” vitték, Eichmann rögtön itt termett Budapesten. Mivel Auschwitzban leállt a halálgyár, ehelyett “csak” az erőltetett gyalogmenet és a sáncépítés állt rendelkezésére, hogy a zsidókérdést “megoldja”. Szálasi ebben nem volt olyan készséges partner, ezt Karsai történész munkáiból tudjuk. (A nyilas terror és Radnótiék halála persze Szálasi felelőssége is.)

]]>
Szerző: gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206354 Fri, 22 Jul 2016 08:49:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206354 Klárika,
nincs semmi baj azzal,hogy a munkaszolgálattal foglalkozol.A hónapokkal van a probléma.A németek bevonulása után mindössze 13 hónap maradt a háború és a munkaszolgálat befejeztéig.Már aki megérte.Aki 18 hónapot szolgálta munkaszolgálatban a szenthazát, az már 5 hónappal előbb tette a haza iránti”kötelességét”.Az én Apám már 1942-ben “ZS” könyvvel lett behívva Pomázra.A munkaszolgálat sem védte meg a későbbi eichmann féle halálmarstól
Szóval…emlékezni szabad és kell is,de nem individuális gondolatvilággal.Számolj és ráébredsz az igazságra!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206181 Tue, 19 Jul 2016 15:54:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206181 Figyelő
2016 július 19
11:14 de.

Az emlékeid most megcsaltak. Az egyik magyar hadügyminiszter, aki később Világ Igaza kitüntetést kapott, már 1942-ben azon dolgozott, hogy a muszosok körülményeit javítsa. Intézkedéseit sokszor szabotálták az antiszemita tisztek csapatainál.

A deportálások Auschwitzba a Szálasi puccs után leálltak, mert bezártak a gázkamrák. Németország és Ausztria felé vitték a zsidókat kényszermunkára, gyalogmenetben.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206175 Tue, 19 Jul 2016 15:17:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206175 Esterházyra emlékezve, erről se feledkezzünk el. https://youtu.be/yracl0VDG-8

EMLÉKEZTETŐ

ha valaki nem emlékezne !

> Esterházy Péter: Így gondozd a magyarodat! A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk. Nehogy megrohadjon a magyar. Az összement magyart a savó leöntése után túrónak használhatjuk… A magyar emlős. Egy magyar nem csinál nyarat. A magyar a sötét, ahová Európa ugrik. Ki tartson magyart? Kezdő magyarbarát inkább kanmagyart tartson, ne szukát! Tanácsosabb fajtiszta magyart beszerezni, mint valami bizonytalan származású magyart. Öreg magyart ne vegyünk! A magyart következetesen dicsérjük vagy dorgáljuk! Lágy, barátságos hang: jól van, jó magyar, illetve keményen, határozottan: pfuj, magyar, helyedre! A magyar a tartós fogyasztási cikkek kategóriájába tartozik. Olcsó magyarnak híg a leve! A magyartartás csak akkor gazdaságos, ha a törzsállományunktól szaporulatot nyerünk, és azt fölneveljük. Az erogén zónákat piros-fehér-zölddel jeleztük… Hogyan öltöztessük a magyarokat? Ami a pelenkázást illeti, legjobb a magyart minden étkezés előtt tisztába tenni. Szoptatás 3 óránként. Levegőt minden magyar igényel, de nem huzat formájában. A Kárpát-medence huzatos… (magyarul: húzzon el innen minden magyar). A rágalmaktól magyarod minősége alig változik, az esetleges vizeletfoltokkal ne törődj, bazmeg. (Hangjáték – 1991)

Attachments area

Preview YouTube video “Magyar” írók (Spiró, Esterházy, Kertész) a magyarság(uk)ról

“Magyar” írók (Spiró, Esterházy, Kertész) a magyarság(uk)ról

EMLÉKEZTETŐ

ha valaki nem emlékezne !

> Esterházy Péter: Így gondozd a magyarodat! A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk. Nehogy megrohadjon a magyar. Az összement magyart a savó leöntése után túrónak használhatjuk… A magyar emlős. Egy magyar nem csinál nyarat. A magyar a sötét, ahová Európa ugrik. Ki tartson magyart? Kezdő magyarbarát inkább kanmagyart tartson, ne szukát! Tanácsosabb fajtiszta magyart beszerezni, mint valami bizonytalan származású magyart. Öreg magyart ne vegyünk! A magyart következetesen dicsérjük vagy dorgáljuk! Lágy, barátságos hang: jól van, jó magyar, illetve keményen, határozottan: pfuj, magyar, helyedre! A magyar a tartós fogyasztási cikkek kategóriájába tartozik. Olcsó magyarnak híg a leve! A magyartartás csak akkor gazdaságos, ha a törzsállományunktól szaporulatot nyerünk, és azt fölneveljük. Az erogén zónákat piros-fehér-zölddel jeleztük… Hogyan öltöztessük a magyarokat? Ami a pelenkázást illeti, legjobb a magyart minden étkezés előtt tisztába tenni. Szoptatás 3 óránként. Levegőt minden magyar igényel, de nem huzat formájában. A Kárpát-medence huzatos… (magyarul: húzzon el innen minden magyar). A rágalmaktól magyarod minősége alig változik, az esetleges vizeletfoltokkal ne törődj, bazmeg. (Hangjáték – 1991)

Attachments area

Preview YouTube video “Magyar” írók (Spiró, Esterházy, Kertész) a magyarság(uk)ról

“Magyar” írók (Spiró, Esterházy, Kertész) a magyarság(uk)ról

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206174 Tue, 19 Jul 2016 15:14:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206174 Gyuri, Nem értem miért baj az, ha a mun kaszolgálatra emlékezem?
Talán van hozzá szomorú emlékem, azért.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206173 Tue, 19 Jul 2016 15:04:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206173 Figyelő
2016 július 18
11:16 de.

Én nem a háborús nyomorúságról beszélek, hanem a megélhetési nehézségekről. Van olyan család ma is, ahol nem kapnak a gyerekek tejet meg húst, és nem is kevés!

Ezúton “gratulálok” Orbán patkány Viktornak, aki meg akarja szüntetni az iskolatej programot, ott is ahol rászorulnak!

]]>
Szerző: gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206171 Tue, 19 Jul 2016 14:18:50 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206171 Figyelő,
nem akarom abszolút hiteltelen”történelem”tudásodat kijavítani. Azt azért jogomban áll megkérdezni,hogy miért akarsz mindenáron port hinteni a fiatalabbak vagy általad tudatlannak véltek szemébe.Szinte minden alkalommal visszamantrázod a munkaszolgálat horthy,salosián és 1944 el kapcsolatos minden tudatlanságodat vagy betáplált tudásodat.Nem akartalak bántani,de most már túl sokszor csaptad ki a biztosítékot.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206093 Mon, 18 Jul 2016 15:23:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206093 Az igaz, hogy akkoriban NEM volt nagyon túzelőfa a piacon és élelem is igen gyatra volt. De háborúban voltunk. Mindenki , ahogy tudott úgy élt és az életősztőn fantasztikus minden emberben.Még emlékemben van, hogy a pincében, csak krumplit ettünk. Ki volt mérve napra, 2-3 szem krumpli egy hagymával.
De a főéhezés 45-ben jött be, a háború után. A budapesti nép vidékre járt és oda vitte megmaradt értékeit, egy kis lisztért, vagy zsirért.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206092 Mon, 18 Jul 2016 15:16:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206092 hazai lámpa
2016 július 18
9:17 de.
Elolvastam ebben a szakaszban beírásodat, s arra jöttem rá, hogy te biztos nem éltél abban a korban, amiről írtál!
Én éltem akkor és már elég nagyocska voltam.
Előszőr is, akkoriban csak rádiója volt az embereknek, sem internet, sem TV. Tehát, amit a rádióban hallott, újságokban olvasott arról értesűlt.Itt jegyzem meg, hogy a zsidó törvények előbb kijöttek mint 1944, ami azonnal életbe is lépett. 1944 tavaszán valóban a munkaszolgálatos behívások és a deportálások megkezdődtek. De végsőfokon, inkább a Szálasi pucs után, 1944 oktobertől. T-i.-addigra Horthyt menesztették és a nyilasok átvették a hatalmat.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206082 Mon, 18 Jul 2016 13:21:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206082 hazai lámpa
2016 július 18
9:17 de.

Bocs, kimaradt a lényeg: a mai magyar valóság figuráit ábrázolnom, visszavetíteni abba a korba a mélyszegényt, a devizahitelest és a körbetartozások miatt kifizetetlen maradt vállalkozót.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206081 Mon, 18 Jul 2016 13:17:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206081 “tisztelthölgyeimésuraim”
2016 július 16
1:36 de.

Nem voltam ott személyesen, de nehezen tudom elképzelni, hogy 1944 tavaszán bárki azon töprengett, hogy a zsidók csak lapáttal mentek védeni a hazát Ukrajnába, ezért viszik el most őket …

Ha forgatókönyv író lennék, és az elkövetők szemszögéből csinálnék holokauszt filmet, nagyon nem is kéne mást tennem, mint a magyar valóság figuráit ábrázolnom. A zsidók szomszédai közt nyilván ott volt a mélyszegény, aki 1944 karácsonyát is végigfagyoskodta valami sötét kunyhóban, és nem tud gyógyszert venni a gyerekének. Az adósságokban fuldokló dzsentri vagy parasztgazda, akinek bármikor elvihette a bank a feje fölül a lakást, a földet. A csődközeli vállalkozó, akinek nincs megrendelése vagy nem fizetik ki. (A mezőgazdaság szinte az egész korszakban válságban volt, ahogy ma is.)

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de szerintem az emberek annyit foglalkoztak a zsidók összegyűjtésével, mint mikor ma a hírekben a szíriai menekültekről hallasz. Hogy ma éppen hányan fulladtak tengerbe, és hogy hányat bombáztak le a hazájában.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206077 Mon, 18 Jul 2016 13:05:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206077 gyuri10
2016 július 16
12:30 du.

Én ismerek tanyasiból holokauszttagadót, zsidógyűlölőt meg olyanokat is, akik sajnálják a zsidókat, elítélik a náci népirtást. Olyat nem ismerek, aki valaha is szdsz-es lett volna vagy lelkesedett volna a liberális eszmékért.

Egyébként faluhelyen a Kádár-korban a holokauszthoz való hozzáállás szerény véleményem szerint attól függött, hogy mi volt erősebb, a katolikus vagy a kommunista befolyás? A háború után születettekről beszélek, akik nem ismertek zsidót személyesen.

Akik már legalább kamaszok voltak a háború alatt, azokat befolyásolhatta, hogy milyen volt a személyes kapcsolata zsidó emberekkel, pl. a zsidó boltossal. Illetve a helyi politikai vezetés összetétele, pl. voltak, akik direkt azt a nótát húzatták, hogy Egy rabbi, két rabbi …

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2016/07/14/elment-esterhazy-peter/#comment-206069 Mon, 18 Jul 2016 11:23:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=27666#comment-206069 gyuri10
2016 július 16
12:30 du.

Te beteg vagy, ezért méltó a sajnálatomra. A lengyelek akkora antiszemiták, hogy talán még a magyaroknál is nagyobbak.

De mivel három millió lengyelt kiirtottak a nácik a három millió lengyel zsidó mellett, ezért tulképp. rájuk mondható, hogy megbűnhődték a múltat …

]]>