Hozzászólás: Nemzedékexport http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/ Sat, 09 Sep 2017 19:23:23 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Llanfair http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222869 Tue, 21 Feb 2017 21:54:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222869 lelszi Ebben egyetértünk, nem csak az elmúlt hét év tehet róla. De sajnos benne vastagon van az is.

]]>
Szerző: tóth péter http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222864 Tue, 21 Feb 2017 21:37:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222864 ……..”Boda Marcsi
2017 február 20
1:29 du.

kedves Alma!

…………………………………………………
Itt csak alaptalan,idétlen szidalmakat lehet olvasni,minden rossz
ami most van,ami természetesen nem igaz,és csak kínjukban(a helyzetük miatt)vagdalkoznak,képtelenek a pozitív dolgokat elismerni (amit még nemzetközi,külföldi minősítők is megtesznek)közben egyetlen baloldali fanatikus sem közli,hogy szerinte melyik baloldali pártra kéne szavazni és ugyan miért?……Program,hitelesség?…..Sehol!

Ilyen egyszerű a dolog!”…………………………….Azt gondolom ennek minden betűjével egyet lehet érteni.Egyetértő üdvözlettel.

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222800 Tue, 21 Feb 2017 08:02:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222800 Llanfair

Sehol, soha nem állítottam, hogy a jobboldal objektív! A statisztika természetesen úgy alakítható, torzítható ahogy a kedves megrendelő kívánja! Az viszont halvány reményre ad okot, hogy nem Magyarországon készült, és bár az ENSZ is csak egy “Sóhivatal”, talán a különböző adatok jobb eredményt hoznak ki.
Soha nem hazaárulóztam senkit, annál kevésbé mivel több rokonom és ismerősöm él nyugaton, és ha a ’90-es évek elején megoldható lett volna, akkor valószínűleg ma én is onnan kapnám a nyugdíjamat.
Egyet értek azzal, hogy vannak akik a szakmai kiteljesedésük miatt vándoroltak ki, de ez a kisebbség! A többséget a pénz motíválta/motíválja, én ezt is normálisnak tartom, de ez nem az elmúlt 7 év, nem az elmúlt “nyócév”, de nem is az elmúlt 28 év bűne csak, hanem az elmúlt minimum 65-70 évé! De ez túl hosszú!

]]>
Szerző: Llanfair http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222781 Mon, 20 Feb 2017 21:49:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222781 lelszi Gondolom nem emlekszel ra, megirtam, hogy a baloldal alatt kezdtunk csomagolni, de a Fidesz kormany nagyon felgyorsitotta a csomagolast. Sajnos minket igazolt a gyorsasag, idopocsekolas lett volna varni, semmi nem lett jobb. Sőt!

]]>
Szerző: Llanfair http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222779 Mon, 20 Feb 2017 21:40:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222779 lelszi. A nem objektiv baloldal? A jobboldal az objektivitas meroegysege? Ugyan. Te merget vennel a kormany statisztikajara? Akkor nyugodj bekeben, mert en egyikre sem.
De nem ez a lenyeg, hanem az, hogy senki sem tudja, hanyan jottunk ki. Felesleges ez a szamhaboru, es ez a tablazat csak felrevisz. Az agyelszivas nem uj dolog, talan akkor rajohetett volna mar az orszag, hogy aki fontos, meg kell fizetni. A hazaarulozas keves. De ezen mar tul vagyunk, mar reg nem csak a nagy pengek jonnek ki, sokkal tobb az elkeseredett “megprobalom” ember, mint a fejvadaszok altal kicsabitott “agyasok”.
De megint elmegyunk a penz iranyaban. Nem tudom miert nem akarjatok megerteni, nem a penz az egyetlen, amiert eljonnek az “agyasok”, hanem azert mert nyugaton lehetoseget kapnak tudasuk kiteljesedesere. Az eszkozok,a munkakorulmenyek, a letbiztonsag, az egy munkahelyen egy munka, a tisztelet, es hat persze a penz is. A kenyeret mindenkinek penzert adjak. Kar magatokat abba a hitbe ringatni, hogy a penzert mennek el, ez ellen nem lehet mit tenni. Van meg nehany tenyezo, ami penz nelkul, vagy keves penzbol is megoldhato lenne. De nincs ra akarat. Ezert van az, ha megadod azt a penzt, amit itt kap az “agyas”, akkor sem megy vissza. A nulla megbecsulest nem lehet elviselni.

]]>
Szerző: lelszi http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222758 Mon, 20 Feb 2017 19:55:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222758 Llanfair
“…honnan tudná az ENSZ, hogy hány magyar ment ki, mikor a magyar állam sem tudja….”- Lehet, hogy az országok statisztikáit egybevetik, nem értek hozzá de feltételezem, hogy nem az objektív ellenzékiek és az elfogulatlan baloldaliakra támaszkodnak.
” Az is számít, hogy a fejlettebb nyugati államok pótolni tudják vesztességeiket, amit a szegényebb vagy elmaradottabb keleti országok nem tudnak.” Ezt nevezik agyelszívásnak, és ez nem mai találmány! sokkal olcsóbb mint pl. orvosokat képezni, akiknak egy kis százaléka lesz igazán kelendő! A fejvadászok csak ezeket a legjobbakat keresik meg és fizetik meg jobban mint saját hazájukban. Az USA ebben is élen jár, pedig van egy-két egyeteme, és nem csak magyarokat, mindenféle nációt megkörnyékez.
” Egy kormánypárti boldogan írta” – A kormánypártiaknak is joguk van hülyeségeket írni, mondani! 🙂

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222746 Mon, 20 Feb 2017 19:05:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222746 Kedves Alma!

Azon azért kicsit vitatkoznék,hogy kevesebben vannak a jobboldaliak,mint a balosok…..(az utóbbiak maguk is aggódnak rendesen).már rövid távon (2018…)is tévedsz,hosszútávon meg ugye pláne….,hacsak nem születik egy hiteles,programmal és kellő tájékozottsággal,szakértelemmel rendelkező ,valamint nem leszerepelt jelöltekkel induló új
baloldal……
Na a Momentum biztosan nem lesz,őket is csak felhasználták egy adott célra
(olimpia ellen..)csak még nem jöttek rá a “szegény buzgó” ifjak!

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222745 Mon, 20 Feb 2017 18:35:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222745 Abban meg igazad van,hogy eredménytelenül próbálkoznak ugratni én meg eredményesen,józanul és kulturáltabban próbálok az idétlenségükre reagálni…..
(többed magammal)természetesen nem izgatom magam miattuk,köszönöm jól vagyok,az egyéb bajokat leszámítva,de az nem tartozik ide!
Egyre többen égetik le itt magukat,csak arra is képtelenek,hogy ezt észrevegyék!

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222744 Mon, 20 Feb 2017 18:29:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222744 kedves Alma!

Én sem a kormánynak,sem Orbánnak nem vagyok fanatikus híve, számtalanszor leírtam….(aki képes rá az megértette!).csak jobboldali érzelmű ember…látom a mostani hibákat is,de a jellemtelen,egymással is acsarkodó,leszerepelt,hazug baloldalra akkor sem szavaznék,ha netán “delériumban”..lennék.
Itt csak alaptalan,idétlen szidalmakat lehet olvasni,minden rossz
ami most van,ami természetesen nem igaz,és csak kínjukban(a helyzetük miatt)vagdalkoznak,képtelenek a pozitív dolgokat elismerni (amit még nemzetközi,külföldi minősítők is megtesznek)közben egyetlen baloldali fanatikus sem közli,hogy szerinte melyik baloldali pártra kéne szavazni és ugyan miért?……Program,hitelesség?…..Sehol!

Ilyen egyszerű a dolog!

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222718 Mon, 20 Feb 2017 08:10:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222718 Kedves lámpa, én mindig csak a magam nevében beszélek. Aki jól tud magyarul, annak ez lejön. Akira Kuroszava talán csak nemrég települt, azért hiszi, hogy a “Miviktorunk” kifejezés valami többesszám. De neked tudnod kell, hogy ő a mi apánk és jótevőnk itt Magyarországon – és hamarosan Európában, Amerikában és az egész Világmindenségben is. Függetlenül pártállásunktól.

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222717 Mon, 20 Feb 2017 08:06:21 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222717 Kedves Marcsi, veled semmi baj sincs, a liberálbolsi fórumtársak csak próbálnak ugratni téged, de kétségtelen, hogy sikertelenül. Én maximálisan tisztellek rendületlen kitartásodért a kormány mellett. Már egyre kevesebben vagytok!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222706 Sun, 19 Feb 2017 23:42:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222706 Almási Alma
2017 február 19
2:19 du.

Látod, nekem nem hitted el, hogy jobb lenne, ha a magad nevében beszélnél ahelyett, hogy itt nyomatod a propagandát! Például hányan mondhatják el magukról, hogy a Horthy kastély építésén dolgozott a nagyapjuk? Érdekesebb lenne, ha erről leírnád az emlékeidet, mégha elmarasztaló is a kormányzóra nézve. Vagy esetleg dicsérte a nagypapád, és azért titkolod?

Vasfüggöny meg a környezeti katasztrófák miatt menekülő tömeg ellen emelt kerítés két különböző dolog. Az egyik a saját állampolgárokat korlátozza, a másik meg megakadályozza, hogy Éhezők viadala legyen a jobban ellátott országokban. Amúgy sajnos természetes, hogy a harmadik világból megindultak az emberek a nyomorból. De ez azoknak a hippiknek is felelőssége, akik a gyarmatok azonnali megszüntetését követelték a hatvanas években, és nem gondolták, hogy utána rosszabb is jöhet, pl. Afrikában.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222705 Sun, 19 Feb 2017 23:24:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222705 Boda Marcsi
2017 február 19
2:00 du.

Amit a kivándorlásról írtam, azt nem személy szerint neked címeztem, csak úgy általánosságban írtam.

]]>
Szerző: Akira Kurosava http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222693 Sun, 19 Feb 2017 21:39:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222693 Almási Alma
2017 február 19
2:19 du.
Nagyon ügyes, gondoltam hogy, a leglényegtelenebbre fog reagálni!

]]>
Szerző: Ötvenhatos http://kanadaihirlap.com/2017/02/18/nemzedekexport/#comment-222688 Sun, 19 Feb 2017 20:27:19 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30333#comment-222688 4:13 d.u.
István, ez szomorú. Nagyon szomorú !

]]>