Hozzászólás: A vívózseni http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/ Sun, 10 Sep 2017 01:11:56 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: falusi http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-225470 Wed, 22 Mar 2017 15:40:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-225470 málnaszőr
2017 március 22
7:21 de.
Azé’ este ott meg magát más is, mint sport..
Néhány Nobel díj abból az időből:

1961 Békésy György orvosi
1963 Wigner Jenő fizikai (megosztva)
1971 Gábor Dénes fizikai
1976 Daniel Carleton Gajdusek orvosi (megosztva) szlovák-magyar származású amerikai Nobel-díjas
1976 Milton Friedman közgazdasági magyar származású amerikai Nobel-díjas

]]>
Szerző: cukihara http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-225461 Wed, 22 Mar 2017 13:16:37 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-225461 Frau Beobchterin! 11:11

Bár lassan itt tisztába leszünk a maga diszlexiás zavaraival, de mégis elcsodálkozik az olvasó, hogy maga mégis úgy h a z u d i k, mintha könyvből olvasná. Jelölt kommentjében például kapásból azt állítja, hogy Hóman Bálintot érdemei ellenére “mégis felakasztották” – így.
Az igazság pedig az, hogy azon túl, hogy az ítélete nem volt kötél általi halál, hanem életfogytig tartó börtön, Hóman a Váci Fegyházban 1951-ben természetes halállal halt meg.

Fönti blöffjét vonja vissza, legyen szíves!

.

]]>
Szerző: cukihara http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-225460 Wed, 22 Mar 2017 12:47:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-225460 Ja meg még egy, Gerti !

Azt hiszem az már csak szemlélet és nézőpont kérdése, hogy melyik a rosszabb, hogy Radnóti Miklós, a magyar irodalom költőzsenije “tömegsírig vezető” kegyetlen kálváriáját nem a magukat arra hivatottnak nyíltan valló nyilasok, avagy ugyancsak hivatásos [valahol ő is önkéntes] katonatiszt és az annak beosztott “egyszerű” sorkatonái okozták e…

.

Üdv!

]]>
Szerző: cukihara http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-225459 Wed, 22 Mar 2017 12:08:32 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-225459 Gerti! 8:11

Honnan veszi, hogy “a keret” önkéntesekből állt volna, amikor a munkaszolgálatos századokat és azok ún. keretét az illetékes kiegészítő hadparacsnokság tényleges katonákból állította össze. Ezek a magyar hadsereg egyenruháját hordták [nem a nyilas pártszolgálatosokét] és függelmi vonatkozásban is az illetékes felsőbb katonai parancsnokság alá tartoztak.

Ezen túlmenően, az oda sorozott falusi legények közül sokuk lakóhelyén nem is volt nyilas pártszervezet…
Az persze egy más lapra tartozik, hogy sok keretlegény antiszemita, vagy nyilasérzelmű volt…

.

]]>
Szerző: málnaszőr http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-225457 Wed, 22 Mar 2017 11:21:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-225457 Figyelő 5,19

Nagyon helyesen azt írja itt, hogy “azoknak az országoknak a fő témája a sport, amelyek nem tudnak másban feltünni a világ porondján”. “Ez a tendencia volt a magyaroknál a szovjeturalom alatt.”

Képzelje Klára asszony, az orbáni Magyarországra is pontosan ez a tendencia a jellemző. Ennek kszönhetők pl. a gombamód szaporodó stadionok és más sport-létesítmények, amik jóformán semmit nem hoznak a közös konyhára, miközben országunk gazdasági növekedése és a nép életszínvonala is egyre a “béka sägge alatti szinvonalat” követi…

Megjegyzem, hogy ön jól látta azt, amikor ez az olimpia komédia játszódott, és helyesen azt mondta, hogy ezzel még maga sem ért egyet.

.

]]>
Szerző: gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-225039 Thu, 16 Mar 2017 15:51:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-225039 Az egyetlen árnyék ennek a zseniális vívónak az előéletére,hogy zsidó apa és zsidó anya gyermeke volt.Ezért nem csoda,hogy a horthy fasizmus éveiben nem ismerhették a nevét.Az utókor pedig folytatta a nem ismerést.Akit lehet elfelejtik ma is ugyan ebből az okból.

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224209 Mon, 06 Mar 2017 09:11:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224209 Képzavar? Nahát! Ejnyebejnye, Radnótikám…

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224198 Mon, 06 Mar 2017 02:30:16 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224198 hazai lámpa
2017 március 5
8:07 du.
Lemaradt, a másik idéeztadről a megjegyzésem.
A 40 es években bizony bombázták már Budapestet és sok időt töltöttünk a pincékben, A másik idézet erről szólt.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224197 Mon, 06 Mar 2017 02:27:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224197 “mint fatörzsbõl gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe sülyed el.”
Ne haragudj, de nekem így van meg ez a szóveg a Radnóti összes-ből.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224189 Mon, 06 Mar 2017 01:07:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224189 Figyelő
2017 március 5
1:08 de.

Szép irodalmi összegzés.

Radnóti lehet, hogy nem tartotta számon a zsidóságát, de a hitsorosai igen. A Szegedi zsinagóga topikban valaki azt írta, hogy szerinte a zsidó népről szól az a rész, hogy csecsemők és költők is élnek köztük. “A sötét pincékbe bújva” kitétel e verzió mellett szólhat.

Egyébként egy magyartanár fölfedezett egy képzavart a Nem tudhatomban: “mint FATÖRZSBŐL gyenge ága … remélem hogy testem is majd e FÖLDBE süpped el”.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224186 Sun, 05 Mar 2017 23:28:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224186 Kedves Zsófi, természetes az én írásom nem történelmi volt, hanem irodalmi. Volt József Attiláról is, sajnos azt elvesztettem saját dokumenteim közül.

]]>
Szerző: Tüske Zsófia http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224155 Sun, 05 Mar 2017 18:01:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224155 Figyelő,

köszönöm az alapos munkát és a hosszú munkát jelentő begépelést.
Annyi kiegészíteni való lenne még hozzá, hogy

“A munkaszolgálat történetének egyik legvéresebb eseményéről Radnóti csak Szentkirályszabadján értesült. Ő ugyanis az egyik 500 fős, spontán szerveződő csoportban, német katonai felügyelet mellett elhagyhatta Cservenkát. Radnóti csoportja azonban csak látszólag volt jobb helyzetben, mert a német katonák és a helyi német polgári lakosság folyamatosan gyilkolta és megalázta a Zomborra érkező munkaszolgálatosokat. Az összesen legalább ötszáz ember halálát jelentő, Radnótinak Mohácsig, másoknak Bajáig tartó gyalogmenet után a csoportok magyar katonai felügyelet alá kerültek és vonattal érkeznek meg Szentkirályszabadjára október 27-én. Kádár István tavaly elhunyt közgazdász személyes közlése szerint itt találkozott a “rossz állapotban lévő, tönkrement ruházatú” Radnótival….. A “tömeggyilkosság körülményeinek tisztázása céljából” indított nyomozás megállapítja, hogy Radnóti csoportja október 30-án reggel indul el Szentkirályszabadjáról Győr felé. A csoportot a szentesi születésű, akkor 31 éves Pataki Ferenc főhadnagy és az akkor 38 éves Juhász Pál főhadnagy vezette, továbbá “12 beosztott tiszt és 102 keretlegény” kísérte. Az utak telítettsége miatt a menet nem a legrövidebb úton haladt Győr felé, hanem kitérőket tett, először Dudar, majd Pannonhalma, végül pedig Ménfőcsanak felé. Az összefoglaló jelentés szerint az “elindulás előtt kihirdették Marányi Ede alezredes parancsát, melyben utasította a keretlegénységet, hogy mindegyikük egy husángot vegyen a kezébe, és az útközben lemaradozó munkaszolgálatosokat azzal kényszerítsék a továbbmenésre. Ezenkívül utasításba adta azt is, hogy azt a munkaszolgálatost, aki szökést kísérel meg, agyon kell lőni.”

van itt néhány forrás is: ezt Csapody Tamás írta: Abdai gyilkosok (ebből idéztem a fentieket) http://nol.hu/archivum/lap-20090425-20090425-11-330285

http://szabogyorgy.blog.hu/2009/05/05/radnoti_gyilkosa

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224111 Sun, 05 Mar 2017 10:24:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224111 Figyelő
2017 március 4
11:11 de.

Én nem mondtam, hogy ne ismerjük el az érdemeit, ha vannak. De szobrot inkább Klebersberg Kunónak kéne állítani, bár igaz, hogy Kuno ellen meg a numerus clausus miatt tiltakoznának. Mondjuk Kunóról van utca elnevezve, ráadásul a szocializmusban is viselte az az utca a nevét, amit a megyeszékhelyünkön ismerek.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224110 Sun, 05 Mar 2017 10:21:31 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224110 Tüske Zsófia
2017 március 4
2:52 du.

Miért is nem vagyok meglepve, hogy egy sorba állítod magaddal meg Smitt Máriával?:)

Vannak elfogultságai Szakálynak, amik nálam átlépnek egy határt, de azt nem lehet rámondani, hogy amatőr vagy hazudik.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/02/28/a-vivozseni/#comment-224102 Sun, 05 Mar 2017 06:13:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30410#comment-224102 Kicssit hosszú itt, de ez a komplett cikk, sajnos a fényképe lemaradt!

]]>