Hozzászólás: Egy nímand http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/ Sat, 09 Sep 2017 22:39:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228377 Fri, 21 Apr 2017 10:48:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228377 Azé ezt is érdemes megnézni….
http://kolozsvaros.com/

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228328 Thu, 20 Apr 2017 20:48:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228328 OIM* :
Mit kíván tőlem kedves elmeroggyant ?

*OIM = Oldal Idióta Macája

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228321 Thu, 20 Apr 2017 19:52:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228321 Egyébként ez a cikk nem jelent meg,de mindegy,kibírtam…volt más és jobb szórakozásom!

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228320 Thu, 20 Apr 2017 19:50:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228320 geyza!

Ugyan hol dolgoztál és mikor nm voltál beteg?

Gyuri10!
Amúgy jót derültem azon,hogy a hasonszőrű Bendegúzzal is vitába keveredik…..!
Na csak így tovább,egyre szánalmasabbak….!

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228315 Thu, 20 Apr 2017 19:06:12 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228315 Tisztelthölgyeimésuraim:
Dolgoztammm !!!
Hallottál már ilyen justizmordról ???!
(Itt tartunk, ide jutott a Világ.)

]]>
Szerző: málnaszőr http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228257 Thu, 20 Apr 2017 11:03:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228257 Hazai Lámpa 6:08!

Azt, hogy KamenyecPodolszk a Holokauszt összes magyar áldozatának az előszobája volt a megssemmisítés útján, azt helyesen fogalmaztad meg, ill. azt, hogy “mi” ezt így látjuk.

Igen. Ez márcsak abból a szempontból is ténykérdés, hogy K-P akkor történt, amikor nemcsak az ide menekült lengyeleket választotta ketté, zsidókra és keresztényekre, de akkora már több,mint húsz éve a magyar zsidóságot is, mint egy a nemzettől idegen “fajt” kezelte a hivatalos magyar politika kezdve a kormányzóúrtól, egészen a parlamentig. Már a Numerus Clausus(1920.) előtt is egymás után erőltették napirendre a “zsidókérdést”, ezért-vagy azért, ami egészen 1945-ig egyre súlyosabb formában és módon öltött testet és vezetett végül a vidéki zsidóság teljes kiírtásáig…

KamenyecP. jelentősége nemcsak abban áll, hogy előszobának, ill. főpróbának számít egy későbbi hatalmas bűntény lebonyolításához, hisz ezt akkor még – egyelőre – a nemzetközi események, a háború szörnyű logikája hozta ki az ösztönösen, vagy hagyományosan gonosz magyar törvényhozásból és hatóságokból, amit a jó “csinovnyikok a legjobb tudásuk szerint, sikeresen” hajtottak végre.

A horthysta parlamentben egymást érték a uszító, gyűlölködő programbeszédek, hozzászólások és [ma is jegyzőkönyvekben megtalálható] antiszemita bekiabálások. Ez a “hangulat” természetesen a lakosság hozzállását is jelentős mértékben meghatározta. A zsidó törvények idejére Magyarországon a zsidót már nem vették emberszámba…

Ebben a mentális légkörben “szivárgott be” a bécsi-döntés megnövelte területekre is a lengyelországi menekülteknek az a serege [amely beszivárgás ellen nem győzött tiltakozni Imrédy, Teleky és Bárdossy is, nameg az üvöltöző parlamentjük], akik bizony Trianonig magyarok voltak, de határok újra húzásával lengyelek lettek. Na! Ezeket szedték össze, zsuppolták be és adták át őket a német kivégző brigádoknak. Ezt a jólhangzó idegenrendészeti eljárást oly precizitással bonyolították le büszke állami hivataljaink, amit még a német fegyverbarátaink is irigykedve konstatáltak volna, ha győzték volna az abból fakadó, illetve az emiatt rájuk zúduló “túlmunka” terheit… Tudniillik akkorra még nem született meg a Wannsee-i határozat az embertömegek iparszerű megsemmisítésének módozatairól.
Az biztos, hogy K-P fejletlen “korszerűtlen” kivégzési módszere [ az egyszerű egyénenkénti tarkónlövés] is hozzájárult e szövetség korszerűsítéséhez, az újabb és újabb ilyen táborok létesítéséhez, hogy aztán 3 év múlva, már a további 450ezres* áldozat számot a Horthysta államgépezet két és fél hónap alatt majd ugyanúgy zavartalanul tudja címre szállítani… Az akkori tapasztalatokkal gazdagodva foghatott bele a magyar rendőrség, csendőrség katonaság ártatlan emberek gettókba zárásába, kifosztásába majd vagonírozásába…

Kedves Lámpa!
Mindössze ebben a nem is jelentéktelen gyakorlatban jelentett előképzést Kamenyec Podolszk tanulsága…
˙

.
* E 450˙000 ember vágóhídra szállítása “csak” annyiban volt problémásabb, mint korábban K-P-ba, mert míg oda csak fegyelmezett – többségében – férfiembereket deportáltunk, addig Auschwitzba(stb) már gyermekeket, csecsemőket, öregeket és nőket illetve várandós mamákat is bevagoníroztak, akiknek a többnapos út a MÁV marhavagonokba pakkolva mégiszonyúbb szenvedéssel járt, mint a ’41-es, tárgybeli ukrajnai előgyakorlat talán egy kicsit edzetteb áldozatai számára azok az utaztatással eltelt utolsó napok.

]]>
Szerző: "tisztelthölgyeimésuraim" http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228249 Thu, 20 Apr 2017 08:39:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228249 Geyza 4,02 !

Egy új Figyelő.

Hol voltál eddig ?! 🙁

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228231 Thu, 20 Apr 2017 06:12:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228231 Nade drága Lampionom..
ne remegjen már ennyire.
Nyugalom !!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228222 Wed, 19 Apr 2017 22:02:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228222 Geyza
2017 április 19
5:29 du.

Különben ott van a véleményem a mai szoclib “elitről” pl. a 2:27-es kommentemben.

Csak ugye a vaksi szemeddel te csak nézel, de nem látsz …

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228220 Wed, 19 Apr 2017 22:00:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228220 Geyza
2017 április 19
5:29 du.

Nem fogom ilyen nímandokra hagyni a történelmet!

Aki egyszer elhiszi a sok hazugságot, amit az áltörténészek gyártanak, az utána menthetetlen. Neked Géza a Boross Péter való, aki tagadja a magyar katonák rémtetteit az ukrán megszállás idején. Vele vitatkozzál!

]]>
Szerző: Geyza http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228213 Wed, 19 Apr 2017 21:29:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228213 Kedves H. Lampion.
Mindég intelek ne foglakozz a múlttal.
Abban nem vagy jó.
Jelen politikai helyzetben tudod a frankót.
Ezekre kéne összpontosítanod.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228173 Wed, 19 Apr 2017 18:27:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228173 Figyelő
2017 április 18
5:13 du.

Akkor mi van, ha puccsisták kezében van az államhatalom? Ugyanis a magyar Vörös hadsereget az a szocdem és kommunista klikk alapította, amelyik Károlyit egy háttéralku alapján kitúrta a hatalomból, a demokratikus kormányt lemondatta (1919. március). A szocdem elit, akiket itt egyesek annyira dicsőítenek, összefogott a kommunista törpepárttal!

Európa nyugati felén ez pont fordítva volt, ott ugyanis a szocdemek a polgári pártokkal fogtak össze a kommunisták ELLENÉBEN! Nálunk ennyire gyönge volt a polgári oldal, és ennyire gyengeelméjű a szocdem pártelit …
Nem segítették Károlyit a polgári és demokratikus átalakulásban, pl. földosztás, inkább összefogtak Kun Béla kis körével, mert az hozta a pénzt Moszkvából, és katonai segítséggel kecsegtette őket. Na, ez volt az elmúlt 100 év magyar történelme is dióhéjban.

Csak itt ezt egyesek nem bírják elviselni, és minden mocskukat Horthyra akarják kenni. Aki szintén nem makulátlan, de aki a vén lovastengerész mögé bújik, az még rosszabb!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228171 Wed, 19 Apr 2017 18:16:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228171 Geyza
2017 április 18
8:21 de.

Neked paradicsomlé folyik a löttyedt … fejedben?

Semmi ilyet nem írtam, amit tényként állítasz. Mert fönt írtam, hogy ha már hibáztatni akarja valaki Horthyt, akkor ne a cattarói matrózlázadásért tegye, ahol ott sem volt. Hanem pl. a fehérterrorért, ami a fővezérsége alatt folyt, bár nem a parancsára.

Holokauszt ügyben soha nem hibáztattam az áldozatokat, vagy ha igen, idéznéd? Bármennyire torz volt a hazai kapitalista és polgári fejlődés, biztos lett volna más megoldás, mint a végső. Pl. a nagybirtok rendszer megszüntetése, a megavállalatok államosítása, bár a zsidó iparbárók és a keresztény arisztokrácia biztos tiltakozott volna ez ellen.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228120 Tue, 18 Apr 2017 21:19:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228120 Almási Alma
2017 április 18
1:56 de.
Rosszul írtam, Európában, ahogy már az előbb ezt, kijavítottam. Ez volta a törvény az I. és II. V.háborúnál.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/12/egy-nimand/#comment-228118 Tue, 18 Apr 2017 21:13:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=30944#comment-228118 Bendeguz79
2017 április 17
7:36 du.
Most láttam a fenti írást, ami nekem szólt.
Valóban az USA ból, katonaszökevények akkoriban mind ide jöttek Kanadába.
Az is igaz, hogy ezen a földrészen nem szokás az embert agyonlőni, aki nem akar katona lenni, de azt hiszem, kap egy pár évet. Viszont a II. Világháború idején, na meg az I.-nél, bizony Európában azért halál járt!

]]>