Hozzászólás: Parafaatomok http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/ Sat, 09 Sep 2017 22:39:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229276 Wed, 03 May 2017 20:52:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229276 Miklos Banfi
2017 május 3
8:37 de.
Igaza van, nincs kormány ellenes véleményem, sem komcsi szimpátiám.
Az elvekkel sincs baj, inkább magánál, aki csak kritizál másokat, de igen rövidek a vélemény nyilvánításai.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229273 Wed, 03 May 2017 20:47:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229273 emberkecskestunde
2017 május 3
3:54 de.
Értem,szerinted az értelmes beszélgetés abból áll, hogy kicserélitek kölcsönös balos véleményetek. Mihelyst, valaki nem balos módon szól hozzá, az már nem értelmes beszélgetés.
Véleményem szerint, elvagy maradva., még mindig azt hiszed, hogy a Kádár korban éltek.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229235 Wed, 03 May 2017 15:26:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229235 Zsuzsa
2017 május 2
9:25 du.
Ez a beírása, melyik írásomra volt válasz? Csak kérdezem.

]]>
Szerző: Miklos Banfi http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229233 Wed, 03 May 2017 14:39:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229233 Besancon, ezt komolyan írtad? Még mindig vannak kétségeid? naaaaaaaaaa:)

]]>
Szerző: Besancon http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229231 Wed, 03 May 2017 13:50:13 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229231 Orsós Elemér!
ápr.30.6:47

Zsuzsának írt válaszából erősen arra következtetek,hogy az ég világon semmit nem értett meg abból amire reagált – bocs a kifejezésért,de igazi frusztrált magyar stílusban!
Talán ha újra olvasná,segítene, de majdnem felesleges:én úgy látom, Önben a készség sincs meg, hogy egy higgadt, intelligens de alapvető igazságokat tartalmazó írást értékeljen, ami nagy kár! Elsősorban Önnek!

]]>
Szerző: Miklos Banfi http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229227 Wed, 03 May 2017 12:37:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229227 Pontosan Tünde:) Nekem is az az érzésem mindig megjelenésüktől, mint egy skunk támadástól. Inkább lenne valami abszolút ellentétes véleményük, mint azért van itt egy-kettőnek, amivel még mindig nem lehet vitatkozni, de az elvtelenségtől legalább nem fordul ki az ember gyomra. Én azt az 5-6 embert mindig át is ugrom már, akiktől semmit nem várhatok, de amikor már mi is rájuk reagálunk, az már a skunk effektus.

]]>
Szerző: emberkecskestunde http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229216 Wed, 03 May 2017 07:54:29 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229216 Eh! Mindig addig tart az “értelmes” beszélgetés, amíg Figyelő és Boda Marcsi fel nem ébred a cikóri kávétól.

]]>
Szerző: Zsuzsa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229213 Wed, 03 May 2017 01:25:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229213 Figyelo,

Ide susson:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/23/90/82/239082b47592d94a70eacef5c57490dc.jpg

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229182 Tue, 02 May 2017 18:13:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229182 Andy Mage
2017 április 30
12:26 du.

“Tölgyessy, Koko, ”

Ők pont arra példa, hogy vannak, akik nem elvtelenül váltogatják a pártokat! Kokó a 2014-es választások után megmondta, hogy nem tetszik neki a fidesz jelenlegi irányvonala. Ez pedig nem az elvtelen köpönyegforgatók szokása.

A vallási fanatikus meg olyan, aki kitart a hajón még a süllyedés után is, és nem hiszem, hogy ez a követendő példakép!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229181 Tue, 02 May 2017 18:08:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229181 A poszthoz.

Én itt régebben megállapítottam, hogy akik az előző rendszerben harcos párttitkárok voltak, azok most lehet, hogy erőszakos katolikusok, és nemzetieskedő fideszesek. Egy rendszerváltás kitermeli az ilyeneket is, ezt illene tudomásul venni.

Ami a magyar népet illeti: sokan szívből érdeklődnek olyan, a kommunizmusban tiltott/tűrt témák iránt, mint pl. vallás, hazafiság. Való igaz, hogy a fidesz karolta föl legsikeresebben ezeket a témákat az új pártok közül, és sok a szavazója.

Hitelesebb lenne a cikk, ha a ballib oldal köpönyegforgatóit is felsorolná. A liberálisok közt vajon hányan voltak tényleges ellenállók, pl. akiket zaklatott a hatóság szamizdat terjesztése miatt?

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229178 Tue, 02 May 2017 17:56:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229178 Zsuzsa
2017 április 30
1:52 du.

A filozófia szép dolog, de tárgyi tudás nélkül csak spekuláció.

Nyugaton ott alakult ki stabil képviseleti demokrácia, ahol van erős középosztály. Magyarországon ez nem sikerült, ennek történelmi okai vannak. A többi ítélkezés a magyar emberekről csak spekuláció, nulla bizonyíték nélkül. Lehet, hogy a budiból nem kész filozófusok jönnek ki, de legalább kijöttek.

Más meg kajálja a hippi dumákat, amik Nyugaton már akkor elavultak voltak, mikor harminc éve disszidált Amerikába …

]]>
Szerző: Zsuzsa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229146 Tue, 02 May 2017 01:55:22 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229146 ha neked olyan rossz volt Magyarország, akkor alija helyett miért egy újabb galutot választottál, ahol szintén nem tudsz a bőrödben nyugton maradni?

Seres Róbert

??? alija, galut – ez milyen nyelv? try perhaps in English.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229144 Tue, 02 May 2017 01:02:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229144 Zsuzsa
2017 május 1
5:33 du.
Feltétlenül, Kanadában érezni a szabadságot.
Sokkal jobban, mint Európában!
Kanada sok rétegű népek közösségéből tevődik ki-éppen úgy mint az USA. Viszont, azzal a különbséggel, hogy itt nincs fekete-fehér ember közötti gyűlölködés.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229143 Tue, 02 May 2017 00:51:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229143 Belzebub
2017 május 1
3:33 du.
Nagyon érdekes volt ez a link, köszönöm.

]]>
Szerző: Zsuzsa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/parafaatomok/#comment-229136 Mon, 01 May 2017 21:33:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31237#comment-229136 Figyelő
Kedves Zsuzsa!
Mivel szintén kint él, gondolom Orbán “menekültje”.

Kedves Figyelő,

“Europe orszagutja”, mintegy epicentruma, Magyarorszag. Soha nem volt es nem is lesz homegenus. A magyar nep eredete sok nacioba torkollik, gentikailag es pszihologiailag csupan elso pillantasra egyoldalu. Ehez meg hozzajonnek a kulonfele tortenelemi oroksegek, sot a tarsadalmi es gazdasagi kulonbsegek. Abbol ered a “melymagyar” koncept is hogy mi magyarok nem vagyunk egyformak. De merem fogadni hogy nagyon sok buszke magyar csalodna eredeteben ha egy altalanos genetikai teszt ala vetne magat. Mondjuk ugyanezt barmelyik modern neprol elmondhatjuk, egyedul a kulvilagtol elszigetelt kulturak dicsekedhetnek a homogenitassal. Leginkabb a kulturalis es a gazdasagi kulonbsegek szabjak meg hogy ki hova teszi tartozasat. Sokan mondjak hogy a magyar nem fer meg sajat magaval, de ennek szerintem egy sokkal egyszerubb magyarazata van. Mindannyian tobbszoros nepvandorlasnak vagyunk az eredmenye. Ha esetleg nem jottunk ki egymassal az ohazaban, milyen okbol jonnenk ki az ujban? A ferjem 56-os, en 67-ben emigraltam. Eredetileg a szerelem hozott el Kanadaba, de vegulis beleestem a szemelyes szabadsag fenseges eszmelyebe. Prince Rupertbol izgatottan irtam anyamnak az elso partim utan: “kepzeld, olyan volt mintha az ENSZ-nel lettem volna, annyi fele szinu es kulonfele kiejtesu emberrel olyan jol szorakoztam! Those were the days! “We all live in a yellow submarine, yellow submarine…”

Zsuzsa

]]>